| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Лампов усилвател в кутия от усилвател Студио 2  (Прочетена 17718 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Като начало направи само единия канал, т.е. моно. И не бързай с тези индикаторни лампи, само усложняваш нещата, направи го първо да свирне пък после добавяй друго.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
 ::) Не засега има само 2 цокала то се и вижда в понеделник продължавам немога да намера още долният капак на студиото ама ще го намера нямам спомен да съм хвърлял и ще си работа по началната схема че и без тва съм я почнал а сега чакам да дойде пон. да си вида гаджето пък и един лампов тв да го вида да го разтроша и ще му пренавия трафовете ако не ще си купа . :D

Неактивен Кирил

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: Добрич
К'во значи ще му пренавия трафовете? То да не е пренавиванка? Ако са здрави, не мисля че с тоя подход ще навиеш по-добри!  ???

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
 :D Ми на тия от тв то го знам какво е и ако не стават трафовете ще си навия други макар,  че тва не мисля да го права ако искате да спрем темата засега кат намера трафове ще кажа и ще обсъдим как да ги разположа и всичко останало . :morning1:   :good:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Трафа за звука от български лампов ТВ е идеален за усилвател, не е необходимо никакво пренавиване.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
1.Имам траф за натоварване максимално 2.искам да стане единият канал 3 имам тв не знам какъв е в пон .инфо ще дам 3.лампи ще се купуват отделно вече имам 2 6п14п и една което е реплика неква си забравих 4. ще се ползват колоните на тв хармонията и още някви мерак ми е да си направя колони защото иначе не ги паза . 5. Сега намерих потенциометър от един регулатор за лунички  :D 500к става та моето усилвателче ще е ляв десен канал само и двата тва ясно и по един потенциометър на всеки канал и без тва имам достатъчно дупки на усилвателя Трафовете за звука НЕ СТАВАТ МНОГО СА ЗЛЕ СПОРЕД МЕН ДА СЕ ИЗКАЖЕ НЯКОЙ ПО ПРОФЕСИОНАЛИСТ И АЗ ИСКАМ ДА БАРНА ГОРЕ ДОЛУ 4 ВАТА  Имам грешки от стар комп съм и клавиятуръта ми лази по нервите.  :-X  Валери не се обиждай ма ще взема да се гръмна вече един вика стават друг не трети навий си ти абе луднах направо все нещо ще стане .

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Чакам отговор до утре утре утре от тоз който искаше Люкс-а че утре край не са ми нужни трафове . Нито нещо друго .  ;)

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Хайде надви ме шубето и включих трафа много добре между 260 и 250  волта и между 5 и 6 волта егати какви са тия напрежения  аз 260 волта мога да отрепам лампите . Но почти не се чува брума му това много ме изкефи че няма да чувам буууууууууууу  постоянно от трафа .  :D

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
 ??? Кой кабели да овивам на отоплението на тока и на анодния ток или само на отоплението старая се да са навити по различен начин .  :flag_of_truce:  ???

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Е така почвам вече писна ми няма да ползвам тв мързи ме да хода да го взема та почвам по таз схема давайте мнения и съвети . И без да викате че не става . И да помогнете с крачетата на лампите .  :D

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
А и кача тва да се посмем заедно:
Ей, лайно, научи се да общуваш с хората. Не само че си неграмотен, но и не можеш да питаш учтиво. Сега, да ти обясня да знаеш - като не си сигурен в нещо се пита и то уважително, докато не се изяснят нещата. Баннат съм по съвсем други причини, никого не съм мамил. Освен това, това са най-добрите изходни трафове на цена до 100лв. Това са трафове за еднотакт, просто са секционирани, за да имат повече високи. Освен това са направени от специална стомана с високо съдържание на силиций, за да не се насищат. И на последно място - никога няма да ги имаш, защото исках да спася радиото, а ти вече си го почупил, а и не давам и не взимам нищо от нахални хора, които не уважават събеседника, още повече 14 годишни пикльовци.
така сега е цитирано и е както трябва .
« Последна редакция: 03 Юни, 2013, 19:28:19 от васил »

Неактивен Fender_str

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 59
  • Населено място: Варна
Ми прав е в известен смисъл, наистина се научи да питаш и реши най-сетне какво искаш, никой не ти е длъжен да ти търси схеми и да ти казва това да, това не. Намерих ти схема (искаше проста и работеща) сега си цъфнал с поредната схема по-сложна и на съвсем друг принцип. Не можеш или не искаш да чуеш мнението на другите или просто трупаш постове тук. Казах ти намери си комплект трафове и тогава ще мислим за схемата. Не та не. За последно, намери си трафове комплект или си направи моно, опиши ги културно, даже най-добре ги снимай, схема ще ти намерим. Постовете ти се четат извънредно трудно и пишеш несвързано, а клавиатурата и компа не са оправдание, аз също пиша със смотана и изтрита клавиатура!

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Не сега мен един човек ме разбра ти не можеш който иска да се маха нито съм омрял за ваще съвети нито искам вашите схеми дал съм схема не ства с тези трафове добре давам друга схема за която имам трафове и вие пак се дървите е я по леко нито съм ви на годините да се държа така както се държа клавиятурата не ми е проблем ако искате помагайте с трафовете от тв ПИРИН НЕ СТАВА УСИЛВАТЕЛ .   :hi: Айде много ви здраве на всички .  :)

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Айде и трафове поръчах и лампи и като дойдат и стане ампа ще го покажа на злобите ако реша .

Неактивен lnl90

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Пловдив
Не сега мен един човек ме разбра ти не можеш който иска да се маха нито съм омрял за ваще съвети нито искам вашите схеми дал съм схема не ства с тези трафове добре давам друга схема за която имам трафове и вие пак се дървите е я по леко нито съм ви на годините да се държа така както се държа клавиятурата не ми е проблем ако искате помагайте с трафовете от тв ПИРИН НЕ СТАВА УСИЛВАТЕЛ . :hi: Айде много ви здраве на всички . :)
Я го баннете това лайно, хем не знае какво иска, хем не може да пита учтиво и културно, още по-малко пък грамотно. Че и обижда даже. Предложих му в замяна на радиограмофона Люкс да му подаря чисто нови трафове, лампи, части и изпитана схема за усилвател, само и само да не разваля радиолата. А пикльото ми каза че съм бил мошеник и съм лъгал хората, и трафовете не ставали. А това са секционирани трафове с много добри параметри за класа си. Сега пък го виждам че и тук е плюл по хората. Такива неуважителни неграмотни вчерашни пикльовци нямат място тук.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |