| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Лампов усилвател в кутия от усилвател Студио 2  (Прочетена 17719 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Здравейте макар и да ме мразите помогнете разглобих радио шкаф хармония 103 и сега се чудя за трафа му понеже сърцевината е горе долу като на тоз от студиото да взема да ги разменя сърцевините очаквам вашето мнение и другият въпрос е ,че трафа изходния има 2 кабела вход нали и още три от другият край и понеже някой е човъркал вътре не знам кое къде отива моля ви за помощ .

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Сърцевините може и да са на вид едни и същи, но са с различни параметри и характеристика на желязото. Затова не можеш да ги смениш.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
 :flag_of_truce: Добре а сега да коментираме схемката  http://cxem.net/sound/amps/amp76.php  имам желание да използвам всички потенциометри и се надявам трафа да издържи чистачките също ще използвам и копчетата за входовете другите копчета ще ги махна а и копчето за включване и изключване . Другото което е как да свържа всичко изброено а и индикатора ем 84 но това е накрая ще се слага така ,че сега другото .   :D  :drinks:  :-X

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Потенциометрите можеш да ги ползваш, ако са със същите стойности, като в схемата. Захранващия от Хармонията също мисля, че може, но за него трябва да изградиш още един канал, за да се натовари подобаващо. Изходен от Хармония не можеш да използваш, защото той е за PP схема.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Ами сега
на схемата няма потенциометри ти погледна ли я е имам още един траф от радио рекорд 47 този моя и другият от едно радио люка на него друго не пише .  :(

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Пробвай да си вземеш трафове от Акорд 102/ мелодия 10, във форума мисля се продаваха.
Погледнах я и има два- единият сигурно е тример, за да се регулира началното ниво на сигнала, а вторият е баш потенциометър за усилване.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Скивах ги а няма мъни сега така че с наличното .  :D  Сега ще мъча да монтирам трафа .

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
От рекорда не е подходящ, защото се ползват други лампи. При акорда се ползва най-близкото, което на теб ти трябва.

Неактивен Fender_str

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 59
  • Населено място: Варна
И двата са потенциометри VR1 регулира силата на звука, VR2 е тон коректор. Трафове ти трябват най-добре два комлекта един изходни и един мрежови(еднакви трябва да са!) Мрежовия може и да е един, но да може да даде на едната вторична около 200-230V/200mA, а на другата 6,3/2-2,5А Докато не си намериш трафовете няма какво повече да се каже по темата.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Е да ок мислех че от хармонията ще стане.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
http://datagor.ru/musicbox/1407-lampovyj-kombik-dlya-doma-nachinayushhim-6n2p-6p14p-5vt.html
Ами тази която е окончателна с трафа на рекорда .

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Цитат
Здравейте макар и да ме мразите помогнете
Скив ся младьеж, спецялно от тоя форум, никой не те мрази! Чесно! Да умре на шефа на районното кучето ако лъжем!
Колкото до тоя усилвач дет се мъчиш да натикаш в кутия от "Студио" - е, не му е там мястото!
Първо, ламбите пекат яко и не стават за пластмасова кутия, после - има трафове големи и неудобни, бая зор ще видиш доде ги навреш там! После, те ламбите са едни особени и своенравни, първо не щат да бачкат с какъв да е траф, после капризничат-искат метална кутия за екраниране, абе, гламава работа! Ама, кво да правиш - тоя модел са така! Колкото за кинтоци, е, вервай ми, от от тоя форум с дребни изключения никой нема достатъчно! Всеки импровизира по некакъв начин. Въпроса е да не се оливаш, че тогава... кофти!
Предложение! Гледам те, че си мераклия, мога да ти дам едно щаси от някакво радио да се пробваш да направиш поне първи стъпки в електрониката, за да не съсипваш вече направено нещо(готово) пък като му хванеш края кое как става, може да се пробваш да навиеш траф, да сметнеш някое крайно да измислиш някакъв твой си дизайн и с помощ от колеги да направиш нещо на което ще се кефят всички.
Помисли си!
Омраз!

Неактивен Fender_str

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 59
  • Населено място: Варна
http://datagor.ru/musicbox/1407-lampovyj-kombik-dlya-doma-nachinayushhim-6n2p-6p14p-5vt.html
Ами тази която е окончателна с трафа на рекорда .
Това е китарен усилвател, както казах и преди намери си трафове, схема ще измислим :)

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Kазах вече от магнетофон зрк145 лампов трафа му така или имам радио ЛЮКА само това пише не знам нищо за него не знам , утре ще го провера и какво като е китарен тва не му е проблем да сфири и на грамофн вързан вместо китарата става ли трафа от магнетофона тако и не получих отговор а и всичко е пробито и навряно студиото е разбено ,  :hi: утре ще продължа пренавивал съм траф но хич не е лесно поне на мен не ми беше лесно айде Наздраве .

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
А и да добавя той е един но аз ще се кефя и на моно ако тръгне . Стерео след 1 месец да взема некви парички кат стане тва по лесно дават родителите . За хубави изходни трафове .

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |