| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Заземяване  (Прочетена 1445 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 265
  • Населено място: София
Re: Заземяване
« Отговор #30 -: Вчера в 14:42:47 »
От стълба пред къщата влизат два проводника - фаза и нула. Приемам, че нулата е PEN, защото тя "носи" заземяването. Старите електромери познавам добре, но тези електронните "измъкват" повече информация за потреблението. Много вероятно е да са проектирани така, че да "хващат" всякакви известни (и неизвестни) методи за опити за кражба. Нищо чудно да улавят разликата в токовете през фазовия и нулевия проводници.

Неактивен BatKoce

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 508
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Заземяване
« Отговор #31 -: Вчера в 15:52:36 »
Точно така, от стълба идва проводник PEN. Възможно е да има всякакви умни устройства, но аз съм виждал само това, което съм описал по-горе. За нуждите на търговското мерене е необходимо електромерът да измери ток по фазовия проводник и напрежение между фазовия проводник и PEN, на мястото, където е електромера. От електромерното табло към абоната се подава измерената енергия и от там нататък загубите са за сметка на абоната.

Проблеми може да имаш, само ако върнеш енергия от някакъв собствен източник. Земно с отрицателна стойност на съпротивлението не ми се вярва да се получи  :) Ако пък се получи, тогава вече не знам какво ще стане ???

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |