| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: LORENZ SUPER 120A  (Прочетена 1121 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3920
LORENZ SUPER 120A
« -: 10 Септември, 2024, 20:01:08 »
Здравейте колеги. Купих си това радио от колегата Денислав, от тази тема:
https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=18976.0
с намерението да го използвам като донор. Когато обаче радиото пристигна при мен, видях, че то си заслужава да се възстанови, макар и с неугледен вид, много ми хареса. В момента не мога да кача снимки, но кутията му е доста разлепена и тук-таме липсват парчета от фурнира. Струва ми се, че платът е в добро състояние, ще се опитам да го изпера, дано да не се скъса. И сега липсите, задният капак разбира се го няма, както и копчето за смяна на обхватите, то най-много ме притеснява, че липсва. Липсват и UY11, както и крайната UCL11. Е, това е засега, ако някой има тези части, нека ми пише на лични.
https://www.radiomuseum.org/r/lorenz_super_120a.html

Неактивен mbg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #1 -: 11 Септември, 2024, 22:46:29 »
Аз съм се отказал да реставрирам радиоапарати без заден капак, трябва да е нещо наистина много ценно и рядко, за да го направя. Няколко пъти съм си губил времето да го правя, после години търся заден капак... и накрая купя радио в перфектен вид и заден капак за примерно 20 лева, или ми го подарят... като при мен остава един донор за части, щото никой не го иска и те е яд да развалиш и само заема място.

Плата и така си е ОК, ако го намокриш ще вземе да провисва и да се разтяга, както и където има скъсано ще станат още по-големи и грозни дупки, кутията се оправя сравнително лесно...

Иначе лампите ги имам някъде, крайната със сигурност читава, за изправителната не съм много сигурен понеже нямам мерени такива.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3920
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #2 -: 12 Септември, 2024, 17:36:09 »
Милене, не мога да подмина едно такова радио, лека-полека тези апарати си изчезват, ще му мисля за заден капак. Няма ли някой колега вече да може да ги прави тези капаци, така както Кънчо прави перфектни скали. Иначе за лампите, ако ги намериш, пиши ми на лични.
 :drinks:

Неактивен mbg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #3 -: 12 Септември, 2024, 23:20:13 »
Прави се, на лазер може да се изреже перфектно, но като се сложи и труд за чертане цената на капака може да мине такава на радио с капак...

Тия дни ще подреждам лампи, та ще пиша като излезнат.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3920
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #4 -: 14 Септември, 2024, 10:03:02 »
Всъщност, почти няма разлика между капаците на 120А и на 20А, различен е броя на отворите. За да се направи ръчно капак, проблем ще са квадратните отвори, някой колега мисля, че беше правил такива отвори с нещо като дзамба.

Неактивен mbg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #5 -: 14 Септември, 2024, 12:32:16 »
Избяга ми думата, ама картона, от който се правят макари за трансформатори, много лесно се реже на лазер, спокойно може да се направи така заден капак. Лазера може и да го надпише - след като се изреже му се тегли един спрей отгоре и лазера на по-малка мощност прави надписите. Ама трябва някой да седне да го начертае на векторен формат - на Corel Draw или AutoCAD

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #6 -: 14 Септември, 2024, 16:07:03 »
Избяга ми думата, ама картона, от който се правят макари за трансформатори, много лесно се реже на лазер, спокойно може да се направи така заден капак. Лазера може и да го надпише - след като се изреже му се тегли един спрей отгоре и лазера на по-малка мощност прави надписите. Ама трябва някой да седне да го начертае на векторен формат - на Corel Draw или AutoCAD

Доста евтино ще му стъпи изрязано на лазер!  :D

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3920
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #7 -: 14 Септември, 2024, 16:54:11 »
Не, едва ли ще се занимавам с лазери, най-вероятно ще си направя капак с кръгли дупки  :blush: . Само правоъгълната хартия на която е написан модела и има схеми на радиото и лампите, ще е добре някой да ми го възпроизведе, за да го разпечатам.

Неактивен малкия

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 110
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #8 -: 14 Септември, 2024, 22:32:04 »
Това радио е много рядко. Пожелавам ти успех с възстановяването.
Този капак се вижда по-добре. Относно замба, това е отлична идея. Може да си я направиш или заемеш от майстори.
“Страна безъ собствена индустрия е колония” - Сава Алтимирски "Бралтъ"

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #9 -: 15 Септември, 2024, 17:42:30 »
Има филипсови капаци с по 1500 отвора, кръгли, но дали е възможно да се възпроизведе копие?И дали си струва даже да се опита подобно действие? При Блаупункт повечето отвори са продълговати закръглени-още повече ръчен труд. Въпреки всички усилия резултатът ще е едно менте, както използването на wima.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #10 -: 15 Септември, 2024, 19:39:39 »
Има филипсови капаци с по 1500 отвора, кръгли, но дали е възможно да се възпроизведе копие?И дали си струва даже да се опита подобно действие? При Блаупункт повечето отвори са продълговати закръглени-още повече ръчен труд. Въпреки всички усилия резултатът ще е едно менте, както използването на wima.

Капак за Блаупункт изработен от мен:
https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=4227.180

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #11 -: 17 Септември, 2024, 13:15:11 »
Ето малко капаци за Блаупункт-за Стършел да не се хаби, освен ако му прави удоволствие:
Има още, има и дубли.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3920
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #12 -: 19 Септември, 2024, 21:46:33 »
Колкото и да имах желание да запазя оригиналният плат, не се получи, късаше се много лесно, наложи се да го сменя. Говорителят е много добре запазен, на мембраната му има щампован орел със свастика, кутията е на две ръце лак до момента.
 :)

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #13 -: 19 Септември, 2024, 22:04:57 »
Колкото и да имах желание да запазя оригиналният плат, не се получи, късаше се много лесно, наложи се да го сменя. Говорителят е много добре запазен, на мембраната му има щампован орел със свастика, кутията е на две ръце лак до момента.
 :)

Абе Валери, защо не поиска плат???

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3920
Re: LORENZ SUPER 120A
« Отговор #14 -: 19 Септември, 2024, 22:28:51 »
Ами и този който сложих е от тебе  :drinks: .

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
4 Отговора
3267 Прегледи
Последна публикация 12 Февруари, 2016, 09:06:37
от ftest
6 Отговора
5186 Прегледи
Последна публикация 31 Март, 2019, 18:17:47
от lampamp
1 Отговора
1803 Прегледи
Последна публикация 06 Октомври, 2021, 20:16:58
от Валери
0 Отговора
617 Прегледи
Последна публикация 02 Септември, 2024, 20:32:25
от Dennislaw91

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |