| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Как се правят китайските тамагочита  (Прочетена 1576 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mbg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
Re: Как се правят китайските тамагочита
« Отговор #15 -: 03 Септември, 2024, 20:13:17 »
Това си беше свободен проект на някакъв немец, не ми се търсят линкове сега. Човека беше дал всичко с много подробности и описание на принципа на работа. Така, че китайците си го взеха на готово, но си го доразвиха и добавиха още доста неща. А това, че някой е искал 800 долара е съвсем друга тема......

Стана свободен след като се появи при китайците, преди това или същият автор, или някой друг продаваще същото за много неприличната сума от около 800 долара.

Неактивен cvasilev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Бяла Слатина
Re: Как се правят китайските тамагочита
« Отговор #16 -: 03 Септември, 2024, 21:04:31 »
Значи браво на китайците.

Неактивен mbg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
Re: Как се правят китайските тамагочита
« Отговор #17 -: 03 Септември, 2024, 21:33:48 »
Значи браво на китайците.

Представи си, че си счупил поне 1 година от свободното си време, за да успееш да го направиш това... Продаваш няколко бройки и ти крадат проекта - колко да е "браво" :D

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1336
  • Населено място: София
Re: Как се правят китайските тамагочита
« Отговор #18 -: 03 Септември, 2024, 22:01:20 »
Стана свободен след като се появи при китайците, преди това или същият автор, или някой друг продаваще същото за много неприличната сума от около 800 долара.

В грешка си. Този проект си е свободен и отворен още от създаването му в началото на 2009 г.: https://www.mikrocontroller.net/topic/transistortester-mit-avr

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 287
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Как се правят китайските тамагочита
« Отговор #19 -: 03 Септември, 2024, 22:37:03 »
В грешка си. Този проект си е свободен и отворен още от създаването му в началото на 2009 г.: https://www.mikrocontroller.net/topic/transistortester-mit-avr

Ами и аз се канех да отговарям по-подобен начин, но размислих, защото прави впечатление, че в последно време форумът се е превърнал в една говорилня и почти за всичко се спори. Както се казва - ей така за спорта 8).
Бях минал преди време в read only mode и мисля, че пак ще си го наложа, защото просто си е загуба на време  :crazy:

Неактивен mbg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
Re: Как се правят китайските тамагочита
« Отговор #20 -: 04 Септември, 2024, 12:44:06 »
В грешка си. Този проект си е свободен и отворен още от създаването му в началото на 2009 г.: https://www.mikrocontroller.net/topic/transistortester-mit-avr

Още си бях в Хасково когато приятел ми се похвали с такъв уред, значи преди 2009та със сигурност, тогава месечно успявах да си докарам едни 400-500 лева, като въпросната цена съм я запомнил като много непосилна. Сайта и информация за този продукт, който някога някъде се е продавал, със сигурност отдавна няма или е много затрупана някъде в някой форум.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1336
  • Населено място: София
Re: Как се правят китайските тамагочита
« Отговор #21 -: 04 Септември, 2024, 12:56:24 »
Още си бях в Хасково когато приятел ми се похвали с такъв уред, значи преди 2009та със сигурност, тогава месечно успявах да си докарам едни 400-500 лева, като въпросната цена съм я запомнил като много непосилна. Сайта и информация за този продукт, който някога някъде се е продавал, със сигурност отдавна няма или е много затрупана някъде в някой форум.

Такива уреди има от много отдавна, но "всичкомера" който китайците продават е базиран на отворения проект но този германец по-горе.

Не казвам че китайците не копират без позволение. Просто примера който си дал не е валиден и върви в обратна посока на тезата ти. Има много валидни примери, като VAG-COM системата на Рос-Тек и много други.

Най-ранния пример за който се сещам датира още от 1967 г. по време на конфликта между СССР и Китай. Тогава китайците успяват да пленят един Т-62 танк. Съветските войски правят всичко възможно да го унищожат, но не успяват, докато на китайците е нередено да го пазят с живота си.
« Последна редакция: 04 Септември, 2024, 13:26:33 от CVT »

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Как се правят китайските тамагочита
« Отговор #22 -: 04 Септември, 2024, 15:21:21 »
Леле момчета къде се отплеснахте. Исках само да покажа как се произвеждат нещата. Като техници мислех че е интересно. Няма нужда от коментари, чак политически. Чувствам Габо ще я прати скоро в кошчето тая тема.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1336
  • Населено място: София
Re: Как се правят китайските тамагочита
« Отговор #23 -: 04 Септември, 2024, 19:55:18 »
...
Исках само да покажа как се произвеждат нещата.
...


 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |