| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Добра новина  (Прочетена 1115 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Добра новина
« -: 28 Август, 2024, 19:57:35 »
 На фона на оплакванията от колеги за качеството на китайските елементи докладвам за успешно приключил ремонт на усивател. Закупен беше преди доста години за някаква минимална сума-10-20лв.Проблемите му са сериозни-лицевия панел беше залят с някакъв лак и отстраняването му не беше лесно и без последици. Ако приемем че няма да го продавам и свикна с белезите му този проблем отпада. Има един страхотен певец-Кюфтето-можеш и да го гледаш и да го слушаш безкрай. Вторият проблем беше дефектен канал на крайното стъпало. В него е използван хибрида на Саньо STK2145.Нашите търгаши го предлагатза 28-35 лв.Не е оригинален. Аз поръчах 2145 и 2150 за 18 лв.Поръчката се оскъпи малко защото китаеца искаше доставка на двете схеми поотделно.Все пак излезе доста по-ниска сумата и по-важно че след монтирането му заработи без проблеми.Няма загряване, няма изкривявания, все пак може би бързам. След едночасова работа всичко беше ОК, даже без силикон. В радиатора има вградена някаква тръба, може би е с течен азот.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 265
  • Населено място: София
Re: Добра новина
« Отговор #1 -: 29 Август, 2024, 08:29:21 »
... В радиатора има вградена някаква тръба, може би е с течен азот.
Ако беше течен азот, това чудо щеше да се е разлетяло някъде из космоса :D
Това е тръбен топлопровод, т.е. пренася топлината от единия си край към другия, при това с голяма ефективност. Тръбата е пълна с някакъв тип вата и има неголямо количество течност от рода на фреоните. В студения край се втечнява и по капилярен път се връща към топлия от където отнема топлината изпарявайки се. Горе долу работи като пасивна термопомпа. Такъв тип охладители се срещат в по-мощните компютри и почти всички лаптопи. Освен това, излизат по-евтини от масивните радиатори. Принципно вместо фреон може да се ползва и спирт.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Добра новина
« Отговор #3 -: 29 Август, 2024, 10:04:15 »
https://hardwarebg.com/forum/archive/index.php/f-6-p-185.html
Още от времето на 486 ентусиасти правеха опити за овърклок чрез охлаждане с течен азот. Гледал съм много такива клипове.Излитане в космоса не съм видял.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 265
  • Населено място: София
Re: Добра новина
« Отговор #4 -: 29 Август, 2024, 10:55:34 »
Работил съм с охладителна система с течен азот. Течния азот се съхранява в дюаров съд и не може да бъде затворен в бутилка като сгъстените газове, т.е. като сгъстен газ може, но не и течен. При охлаждане с течен азот той е разходен елемент и веднъж изпарил се не се връща в течно състояние (освен ако няма мощен охладител до -196 градуса Целзий). Срокът на съхранение на течния азот в дюаров съд не е голям и за непрекъснат процес трябва да има наоколо инсталация за получаването му.
В рекламата, която си показал, в спецификациите има контейнер (цена 120лв) за съхранение на течния азот.
Течният азот се произвежда чрез охлаждане на атмосферен въздух до -196 градуса.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Населено място: София
Re: Добра новина
« Отговор #5 -: 29 Август, 2024, 11:47:59 »
...
Тръбата е пълна с някакъв тип вата и има неголямо количество течност от рода на фреоните.
...

В повечето случаи течността е вода. Още: цък!

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Добра новина
« Отговор #6 -: 29 Август, 2024, 13:21:36 »
Колега Карлов,пуснах темата за елемент закупен от Китай който работи добре.В тръбата на охладителя наистина може да има само вода или водка или даже метан.Не смятам че съм феномен-работил съм само с електроника и дърводелство. За пореден път се убеждавам че трябва да пускам само търговски обяви за да не предизвиквам спорове и възможности за изтъкване на опит във всички области на науката и техниката.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 634
  • Населено място: Сандански
Re: Добра новина
« Отговор #7 -: 29 Август, 2024, 15:01:14 »
Не смятам че съм феномен-работил съм само с електроника и

Колегата се е опитал да ти обясни че няма и не може да има течен азот в тази тръба. Що трябва с рогата напред??????????
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен mbg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 45
Re: Добра новина
« Отговор #8 -: 29 Август, 2024, 18:53:39 »
И все пак, като изгори, удари му един чук и снимай какво има вътре, може да снимаш и стария. Ремонтирал съм изгорели СТК чипове като сложа външни крайни транзистори и са работели дълго след това. И последните 20 години не съм виждал нов, от магазин или където и да е онлайн не-менте STK чип... Изключвам тези, които струват повече от усилвателя, който се ремонтира.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |