| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Станция за горещ въздух, каква ?  (Прочетена 1409 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 122
  • Населено място: гр. Куклен
Станция за горещ въздух, каква ?
« -: 13 Август, 2024, 09:17:38 »
Привет колеги, ще ми се да си взема такава станция. Ще се ползва рядко основно за разпояване. Искам нещо бюджетно но да върши някаква работа. Бюджет ...примерно до 150лв.  Алито е пълно с някакви тип "ръкохватка" но доста лоши отзиви намирам за тях.
Моля, споделете опит дайте препоръки. Благодаря !

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Станция за горещ въздух, каква ?
« Отговор #1 -: 13 Август, 2024, 09:55:41 »
Тези старите са стабилни и все още ги има.
https://elimex.bg/product/27415-stantsiya-za-razpoyavane-850a-gordak
Разгледай и другите.
https://elimex.bg/category/1264-poyalni-stantsii
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 122
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Станция за горещ въздух, каква ?
« Отговор #3 -: 13 Август, 2024, 10:12:37 »
https://www.tme.eu/bg/details/zd-8908/stantsii-s-goreshch-vzdukh/solder-peak/ :hi:

За този тип имам предвид с лошите отзиви.

По скоро Gordak-а ми се струва по истински

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Станция за горещ въздух, каква ?
« Отговор #4 -: 13 Август, 2024, 17:23:58 »
Ако не е за професионална постоянна продължителна на работа това е бюджетен вариант.Поялна станция Yihua 878D,все още я има на сносна цена.Разбира се всяка жаба своето блато хвали :) аз я ползвам вече няколко години проблеми няма.По китайските сайтове има много писано за Yihua 8хх.Основно я хвалят за начинаещи и не професионалисти.Обаче трябва да знаеш мандарин :) На всички станции от тоя тип независимо от модела китайците препоръчат преди работа да се разглоби и на симистора на нагреватела на духалката да се сложи радиатор,дори и да е малък.Това при тях е стандарт,да не слагат охлаждане навсякъде където може да мине номера :) Това го давам като инфо за колеги които имат подобна.Аз не съм се занимавал с това,както я купих така я ползвам и няма проблем.Успех в работата :drinks:

https://animabg.com/store/electronics/0405/index.php?cls=0405#gsc.tab=0

Неактивен mbg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
Re: Станция за горещ въздух, каква ?
« Отговор #5 -: 17 Август, 2024, 00:56:24 »
От 10 години вкъщи и в офиса имам по една Gordak 952, и поялника към станцията много става - с вграден датчик. Силно препоръчвам. Същата е като тази горе 850А, но има и добър поялник с терморегулатор и датчик точно под човката - по-добър поялник от това вече струва 500+лв. Ако я взимаш, за поялника вземи и човка T-3C - най-добрата такава за всичко.

п.п ръкохватките с турбинен вентилатор (такива дето имат уширение като тази от горния линк) са мега шумни, като да излита самолет, докато гордака мърка като котенце :D

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Станция за горещ въздух, каква ?
« Отговор #6 -: 17 Август, 2024, 16:32:27 »
Рядко я ползвам,преди малко я пуснах да чуя шума.Едва се чува свиста на въздуха,може да и попаднал на някоя с дефект,от китайците всичко може да се очаква.Моята я купих от animabg,Така се случи че ми трябваше бързо и не ми се чакаше от Китай.Поялника също е с тегморегулатор,само че са спестили дисплея.Мен не ме бърка,не ми е толкова важен,регулитра се и стига :) Има вариант 858ХХ с дислпей на термометъра на поялника.Там избора е просто огромен,вариантите са десетки.Просто е бюджетен вариант какъвто иска barlog.По често ползвам 8858,но няма поляник.Само духалка,лесно се носи в чантата :) Тук китайците са илзъгалималко.Този път в обратна посока,пише че е 650 вата,реално е малко над 800.Обикновено надуват цифрите в повисоки стойности.Кактоказах преди всяка жаба своето блато хвали :)

Неактивен mbg

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 44
Re: Станция за горещ въздух, каква ?
« Отговор #7 -: 17 Август, 2024, 20:42:07 »
Като гледам, твоята е със същата човка - китайците нямат кой знае колко разработки, вероятно и управлението е същото. Но големият ръбат Гордак е с мембранна помпа вътре в кутията, по-компактните като твоя са с турбинен вентилатор в дръжката... Каквото и да говорим, разликата между мембранна помпа и турбинен вентилатор хич не са малки като ниво на шум.

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 287
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Станция за горещ въздух, каква ?
« Отговор #8 -: 17 Август, 2024, 21:12:15 »
Каквото и да говорим, разликата между мембранна помпа и турбинен вентилатор хич не са малки като ниво на шум.

А също и като дебит не могат да се сравняват.
Освен това има голяма разлика между различните видове с турбинен вентилатор, масовата китайска ширпотреба е с колекторен двигател в дръжката, а по-нормалните са бръшлеси.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Станция за горещ въздух, каква ?
« Отговор #9 -: 17 Август, 2024, 21:31:14 »
Привет колеги, ще ми се да си взема такава станция. Ще се ползва рядко основно за разпояване. Искам нещо бюджетно но да върши някаква работа. Бюджет ...примерно до 150лв.

Човека е писал точно какво търси,сега ако ще объщаме на говорилня.Ако ще се правим на префекционисти професионали има и поялни станции с цени непосилни за любителя,е и такива има.ERSA i-CON 1,Quick 712 ESD,Atten GT-6200,GT-Y150 за по финна работа  GT-Y050.Може да се управляват от комлютър по USB.Вярно че интерфейса на софта конкретно за последните две е отвратителен.Обаче човека търси нещо по скромничко и евтино.Четете какво търси човека.Пожелавам му да си намери нещо подходящо за парите които може да вложи в тая покупка и да му върши добра работа.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 430
  • Населено място: България
Re: Станция за горещ въздух, каква ?
« Отговор #10 -: 17 Август, 2024, 23:56:39 »
Ако не е ползвал отпреди и подготвителен курс трябва да се изкара. Купих нещо такова и стои за украса. Добре би било да има обмяна на опит. Колко градуси къде кое и как с какво и др.
« Последна редакция: 18 Август, 2024, 00:08:11 от lz2lx »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |