| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Форуми или фейбук  (Прочетена 945 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Форуми или фейбук
« -: 30 Август, 2023, 13:51:38 »
Понеже спешно и активно търся някои ретро неща, ровенето в интернет ме вкара в света на фейсбук - пълно е най-различни групи, свързани с ретро техника и за съвети по темата, взаимопомощ, купувам-продавам и т.н.

Прави впечатление, че са с повече от 4-5 хиляди членове и са доста активни. Има ли толкова много, които се интересуват от подобна тематика? Дори да са едни същи хора, регистрирани в различни форуми и групи, в сравнение с този слабо посещаван форум тези хиляди членове изглеждат много странно.
Видях група за стара техника с над 23000 членове  8)
« Последна редакция: 30 Август, 2023, 13:57:22 от DVS »

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Форуми или фейбук
« Отговор #1 -: 30 Август, 2023, 14:12:10 »
Не мисля, може би е нещо на фейсбук. Сигурно причислява харесващите на съответния ретро фен като част от гупата. Поне така мисля. Не че е лошо да има много любители на старите радиа де.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: Форуми или фейбук
« Отговор #2 -: 30 Август, 2023, 15:24:03 »
Това са си легитимни групи във ФБ. Ако искаш се присъединяваш и можеш да постваш след като админа те пусне. Само групата на Епъл II ентусиастите например е с над 18 хил. члена: https://www.facebook.com/groups/5251478676/

Неактивен малкия

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Форуми или фейбук
« Отговор #3 -: 30 Август, 2023, 16:27:45 »
Повечето фейсбукове ми изглеждат като ФЕЙКбук  :)
“Страна безъ собствена индустрия е колония” - Сава Алтимирски "Бралтъ"

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: Форуми или фейбук
« Отговор #4 -: 30 Август, 2023, 16:31:48 »
Политическите - да. Тези свързани с ретро-електроника са си 100% истински.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Форуми или фейбук
« Отговор #5 -: 30 Август, 2023, 17:03:58 »
Ама ти не уточни, че става въпрос за световен план. Аз си помислих че говориш само български групи. Еми България е голяма колкото един средноголям град  :D какво се чудиш.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: Форуми или фейбук
« Отговор #6 -: 30 Август, 2023, 17:15:38 »
ФБ групите които колегата е дал на снимката са български, но не са лимитирани само за територията на България. Българите в целия свят които могат да четат и пишат на български са може би около 10 милиона.

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 476
  • Населено място: Пловдив
Re: Форуми или фейбук
« Отговор #7 -: 30 Август, 2023, 19:10:02 »
Мда , 4000 члена и 2 ( две ) публикации на седмица ;) ,

Гледай качеството а не количеството , повечето са кибици които просто се регистрират. Но ако сложат някакъв елементарен въпрос при регистрация свързан с темата на групата и пуснат регистрация на ново ще останат 200 човека най вероятно .

Аз затова в моите групи имам малко хора но те знаят защо са там .

Дори и в групи с над 10000 човека реално отговарящите на въпроси са не повече от 100 .Поне това са моите впечатления .
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 447
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Форуми или фейбук
« Отговор #8 -: 30 Август, 2023, 22:02:08 »
По мое скромно впечатление в тези групи са главно скрападжии, които питат нещо колко струва и като им кажат 10 лв, после се опитват да го продадат за 100 на “търг”… но може и на мен само да ми се струва.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Форуми или фейбук
« Отговор #9 -: 30 Август, 2023, 22:14:48 »
Форумите са много по-добър начин за комуникация, но фейсбука е на път да ги затвори. Проблема на фейсбука е, че всеки идва, пише, и всичко потъва, търсенето е сложно и често не дава резултати. Във форумите е къде къде по-прегледно, всичко е систематизирано по интереси и по какво ли още не и лесно може човек да се ориентира. Освен това във форумите се поддържат "живи" теми на по няколко години, а там това няма как да стане, всеки ден се задават едни и същи въпроси и едни и същи отговори, после пак всичко потъва.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Форуми или фейбук
« Отговор #10 -: 31 Август, 2023, 09:24:45 »
По мое скромно впечатление в тези групи са главно скрападжии, които питат нещо колко струва и като им кажат 10 лв, после се опитват да го продадат за 100 на “търг”… но може и на мен само да ми се струва.

Мои познати често ме питат, колко струва това радио/грамофон/телевизор/“нещо си“? Много е старо, ретро и т.н. Обикновено им казвам, че и баба ми е стара, но никой не я иска!

Другото, което им казвам, е, пусни го за продажба на справедлива според теб цена и сваляй всеки ден по 10-20 лв,  докато се появи купувач. Обаче… не бъди изненадан, ако такъв не се появи и „нещото“ остане вечно твое. Имах цял гараж с „вечно мои неща“ и ми трябваха над три години за да ги разкарам.

Понеже няма принуда за покупка, както е при храната, лекарствата и някои други неща, истинската цена на старата техника е тази, на която се появява купувач.
Останалото са мечти и илюзии, че "нещото" струва много пари, докато един ден наследниците не го изхвърлят на боклука и се появи на битака на истинската си цена  :D.
« Последна редакция: 31 Август, 2023, 09:31:37 от DVS »

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Форуми или фейбук
« Отговор #11 -: 31 Август, 2023, 11:11:47 »
Форумите са много по-добър начин за комуникация, но фейсбука е на път да ги затвори. Проблема на фейсбука е, че всеки идва, пише, и всичко потъва, търсенето е сложно и често не дава резултати. Във форумите е къде къде по-прегледно, всичко е систематизирано по интереси и по какво ли още не и лесно може човек да се ориентира. Освен това във форумите се поддържат "живи" теми на по няколко години, а там това няма как да стане, всеки ден се задават едни и същи въпроси и едни и същи отговори, после пак всичко потъва.
Точно!
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Форуми или фейбук
« Отговор #12 -: 04 Септември, 2023, 15:35:51 »
А пък в тази група купуват, продават, ремонтират и дори има жени  :D

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Форуми или фейбук
« Отговор #13 -: 04 Септември, 2023, 17:13:16 »
Май е на егоиста таз група
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |