| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Как да свържа главата на магнетофона към външен усилвател ?  (Прочетена 14190 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Аз щях да взема твоя ама ти ме блокира в скаипа а и ще тръгне може направо от главата просто явно и се подава някакво напрежение ТИ МЕ БЛОКИРА аз тъкмо щях да те търса да го взимам ама ти си ме блокирал .

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Да  защото   не  спря  да  плещиш  глупости  остана ми само Юпитера  20 лв  и е  твой ще те  разблокирам
Удрииии!!

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
та въпроса е как да включа главата към външен усилвател отделно .  ::)

Неактивен Кирил

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: Добрич
Предусилвател от касетофон дали няма да стане?

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
А на студиото само пред усилвателя е здрав крайното стъпало не е здраво . :(

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1636
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Ти май не четеш какво ти пишат колегите. Сигнала от главата на магнетофона е прекалено слаб да задейства грамофонен вход за кристална доза. Трябва ти усилвател с електродинамичен вход за микрофон или грамофонна доза за да се чуе нещо, но то ще бъде боза, защото ги няма честотните корекции. Ако си бе направил труда да прочетеш нещо за НЧ техниката, а не да пълниш форума с глупости, щеше да знаеш тия елементарни неща.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
 :o :o Я по леко аз казах преусилватела на студио 2 има вход за магнетофон и съм прочел не ми се прави на отворен.  :spam:

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Понеже през далечната 1973 година съм минал точно по този път и точно със същия магнетофон ще ти кажа само едно:да направиш предусилвател за магнетофонна глава и то глава за лампов предусилвател да я съгласуваш с транзисторен предусилвател не е лесна задача.Бях направил с 4 транзистора и то КС509 и след това усилвах с една карантия от Мистър Хит но....не можах да се отърва от брумове и несъгласуване.Верно е,че 145 е най-сложния от тази поредица.Всички кабели за превключвателите за вида на запис са запоени отдоло директно на пистите,перата на превключвателите са много калпави.Относно лампите:не прави свободно съчинение по картинка започват EF86 ,EF83 ECL86,ECC81Ако няма да правиш запис можеш да минеш без ЕСС81.Промий превключвателя на пистите оня горе при главите-много е калпав.За този магнетофон трябва да си успял да поправиш САМ поне един магнетофон и да си наясно с принципа на запис и възпроизвеждане,корекции за да имаш някакъв успех.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
 8) Зарежи. Май ще трябва нова лампа есл86( май беше не съм сигурен).
малко е напрежението на (забравих кой крак),  пише го в предишната тема), но вие така и не я  погледнахте .  :flag_of_truce:
« Последна редакция: 21 Май, 2013, 21:46:22 от gabo »

Неактивен Кирил

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: Добрич
Вземи малко да поглеждаш ти, не са ти виновни хората, като толкова искаш някакъв звук от магнетофона вързвай директно главите към входа на ампа и ще чуеш нещо, вместо да се правиш че много разбираш и да обиждаш хора много по-знаещи и можещи от тебе, въпроса може да се зададе и по 1 път, който има желание ще ти отговори, ако не възприемаш си е твой проблем!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Входа за магнетофон е най-прост линеен вход предвиден за сигнал СЛЕД предусилвателя на магнетофона, така че ЗАБРАВИ с твоите познания и материални възможности просто забрави. Купи лампата, това е истината, е може и да има други проблеми....
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Абе ясно,че почти всички сте дървени философи. няма пък да купа лампа,защото никой от София не предлагаше,така че аре къш с тия лампи.
П
росто някой лампови усилватели не са добре измислени и са правени на майтап.
« Последна редакция: 21 Май, 2013, 21:47:52 от gabo »

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Директно от главата към входа дори ако има микрофонен вход няма да стане.Ако си мерил главата с омметър трябва да я размагнитиш!

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Не съм я пипнал дори главата .  :hi:

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Аз дори сега го ползвам така, но друго си е да работи както трябва.
« Последна редакция: 21 Май, 2013, 21:48:36 от gabo »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |