| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радиограмофон Латвия  (Прочетена 8543 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pine

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: Шумен
Радиограмофон Латвия
« -: 18 Май, 2013, 18:00:16 »
Здравейте, имам едно старо радио Латвия и искам да попитам възможно ли е да се свърже компютър към него, CD player или нещо подобно. Отзад има вход за грамофон, пробвах да включа един евтин китайски транзистор през входа за слушалките, но моментално изгоря. Не разбирам от електроника и електротехника, но ако може да се направи ще се радвам.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #1 -: 18 Май, 2013, 18:07:29 »
Включваш към входа за грамофон но отиди в тв сервис да ти го направят ще стане нещо с тебе и ще кажеш че някой от хората тук е виновен понеже ти е казал какво да направиш .

Неактивен Pine

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: Шумен
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #2 -: 18 Май, 2013, 18:14:15 »
Необходима е някаква доработка ли, ако е така и да искам няма как аз да я направя предполагам:), ако е само въпрос на свързване мисля, че ще се справя.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #3 -: 18 Май, 2013, 18:33:31 »
В дупката за грамофон включваш не съм сигорен дали радиото е моно или стерео млати го там пък кажи .  :hi:
Как ще включваш през входа за слушалки ти колонките на компа на входа на микрофона ли ги включваш на входа на грамофон влизат много нежни импулси така ,че намали до край и Латвията и мп3 ката . Аз не ъм толко сигорен дали ще стане някой от съфорумниците да каже .
« Последна редакция: 18 Май, 2013, 18:42:20 от васил »

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #4 -: 18 Май, 2013, 21:26:10 »
Здравей, и добре дошъл във форума! По принцип е възможно да се свърже съвременен плейър към твоето радио но ще ти трябва малко практическа подготовка. Не се обиждай на колегите, ако са се изразили малко по-остро, но напоследък във форума се регистрираха хора които хем не разбират нищо от електроника, а пък се държаха изключително нагло и арогантно с колеги, та ...  :unknown:
 Сега за радиото ти. По принцип шасито (металната част) на това радио е офазено, затова е изгорял и плейърът ти. Трябва да се раздели галванически от изхода на това което слагаш за източник на сигнал (соундбластер или плейър. За съжаление се губи от качеството на звука. Принципно има доста начини да се върже, просто посочвам един от най безопасните, колкото за опита само. По-добрия вариант ще е, някой колега от Шумен, член на форума да ти помогне или поне на място да покаже и да даде първоначални напътствия (Надявам се на отзивчивост  :)  )
 Е другият вариант, ако те влече света на жиците, тока, старите машини, грабвай поялника, преди това попрелисти малко книжки (има доста в литературният раздел на сайта) и успех!    ;)
Омраз!

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #5 -: 18 Май, 2013, 22:03:26 »

аз не виждам как ще изгори плеъра подаващ сигнал към НЧ вход ,вероятно има пробил прехвърлящ кондензатор :writer:

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #6 -: 18 Май, 2013, 22:36:00 »
Всъщност, съвсем прав си! Сигналът за вход отива през потенциометъра направо на 1-ва решетка на 6Ж1П, там не би трябвало да има големи напрежения.  Освен да е объркан входът с изход и тогава може да се получи и фойерверк.
  Най-добрият вариант е да погледне патил.  Другият е, да се види какво се случва на входа, ама пък при липса на уреди...
Омраз!

Неактивен Pine

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: Шумен
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #7 -: 18 Май, 2013, 22:51:29 »
Използвах входа за грамофон ( на капака пише звукосниматель, не съм добре с руския, но това трябва да е грамофона ), останалите входове са за антена и външен говорител. Шасито наистина май е офазено, зашото фазомерът светва при проба, но пък с уред не отчита напрежение. Ако се обърне щепсела отчитането също спира. Трябва ли да се прави някаква доработка на радиото или е само въпрос на свързване.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #8 -: 19 Май, 2013, 10:42:44 »
Не трябва да е офазено,или грамофонното шаси или трансформатора имат утечка

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #9 -: 28 Май, 2013, 16:13:40 »
Здравейте, на моята Латвия направо и прекъснах /отпоих и изолирах/ захранването на грамофона и така изчезна офазяването на шасито. Работи без проблеми със свързан към "звукоотнемател" т. е. вход за грамофон малък УКВ приемник, който захранвам със зареждачка от "Нокиа"- 5 волта.
« Последна редакция: 28 Май, 2013, 17:04:18 от Лъчо Минков »

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #10 -: 28 Май, 2013, 16:19:16 »
 :hi: Съвсем си прав, може би аз се чудя, защо на едно радио са му изкъсани кабелите за грамофона и е лепнат някакъв прекъсвач, по точно има едни пластинки, които като се даде старт се затваря веригата и така се включва входа.
З
атова, като си отрязъл захранването му тези контакти са се затворили от някое движение, поне аз така мисля .
« Последна редакция: 29 Май, 2013, 01:24:28 от gabo »

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #11 -: 28 Май, 2013, 17:08:16 »
На захранването на грамофона май имаше някакъв кондер против смущения, може той да е причината, та за това е най-добре да се изолира грамофонното захранване, грамофона не е нищо особено, може и без него.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #12 -: 28 Май, 2013, 17:15:58 »
Ми да пробва лошо няма . аз ще взема моето да го мъча .  :D

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #13 -: 28 Май, 2013, 18:17:33 »
На някой следващ етап ще му присадя УКВ модул от тези на "Елимекс", с дистанционно, много са удобни!

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Радиограмофон Латвия
« Отговор #14 -: 28 Май, 2013, 18:20:30 »
 ??? :nea: Ти още ли не си разбрал че са боклуци питай пичагата той доста е накупил .  :master2:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |