| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Питане за грамофон Denon DP-29 F  (Прочетена 1475 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Питане за грамофон Denon DP-29 F
« -: 25 Март, 2023, 09:49:56 »
Привет колеги, ще ми се да се обзаведа с приличен /бюджетен/  грамофон наскоро видях един употребяван Denon DP-29 F. Мнения в нета за него много и противоречиви. Открих че се предлага и нов https://www.emag.bg/gramofon-denon-dp-29f-srebrist-dp29fe2/pd/DSST9BBBM/.  Ще е за домашно слушане без претенции звука чак да гали дупето :))  Но все пак .....
 Дайте мнение, как е , стува ли си   и т.н.
Благодаря !!!

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Питане за грамофон Denon DP-29 F
« Отговор #1 -: 25 Март, 2023, 12:30:12 »
Според мен е много  скъп, като го гледам без да съм търсил информация дозата ми изглежда пиезо.Има подобни с USB и възможност за дигитализиране.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско

Неактивен Грет

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
Re: Питане за грамофон Denon DP-29 F
« Отговор #3 -: 26 Март, 2023, 01:08:55 »
Ще започна с това, че щом си изпитал нуждата да слушаш грамофон, значи фразата "... без претенции звука чак да гали дупето ..." е, как да кажа, малко не на място. Звукът от хубав грамофон е нещо различно! По тази тема е изписано много и няма да се спирам на нея, защото е субективно усещане и общо взето всеки е прав за себе си. Но да се върна на техническата част. Най-общо казано, грамофонът може да се сведе до две неща - задвижване на платера и звукоснемане (за последното може се да се използват различни термини). Задвижването може да е с фрикция (сателитни ролки), ремък (пак е налице фрикция) или директно. Няма да се спирам на подробностите, но най-добро е последното. Но колкото и да е важно задвижването (Wow & Flutter), по-важно е снемането на звука от плочата. То се извършва от иглата и дозата. Първата е консуматив, а втората може да струва колкото целия грамофон :о). Някои устройства имат пред-усилвател и/или тон-корекции, но по мое скромно мнение, "магията" на грамофона се реализира от крайния усилвател и колоните. Ще си позволя да дам следните съвети:
  • Първо обърни внимание на голямата картина - грамофон / усилвател / колони. С малко проучване за всеки от тези елементи, с прилични пари може да се получи много добър резултат, или както сега е модерно да се казва - изживяване :о)
  • Задвижването на грамофона да е директно (т.нар. Direct Drive).
  • Дозата да е с възможно най-големия диапазон (според бюджета), макар че характеристиките на водещите марки са общо взето изравнени.
  • Провери колко струват иглите. При честа употреба това не е без значение.
  • Грамофонът да има рамо с регулируема противотежест. Това позволява да се ползват различни носачи/дози/игли (с различно тегло) и да се запази възпроизвеждане без прескачане (зависи и от състоянието на плочите).
  • Ако е автомат, да позволява и ръчно управление.
  • Бих зачеркнал всички модели с модерни джаджи.
  • Още повече, бих заложил на стара машина в добро състояние.
  • Усилвателят да има специален вход за грамофон - характеристиките на сигнала са специфични, особено ако грамофонът няма пред-усилвател/тон-корекции. Добрите усилватели имат специални филтри/корекции на сигнала от т.нар. Phono вход.
  • За колоните изобщо няма да говоря...
  • Бих препоръчал и малко ровене на места като www.vinylengine.com (за съжаление има гео-рестрикции...)
  • Не на последно място трябва да се има в предвид, че какъвто и да е грамофонът, звукът в най-голяма степен се определя от състоянието на плочата. Винилът изисква особена поддръжка. Така че, трябва да се предвиди и бюджет за инструменти/консумативи за почистване на плочите преди и след просвирване. Това също е една много широка тема и мнения по нея всякакви. :о)
В предвид на казаното си мисля, че не бих препоръчал точно този модел.
Не исках да споменавам марки, но накрая ще споделя пристрастието си към Technics...

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Питане за грамофон Denon DP-29 F
« Отговор #4 -: 26 Март, 2023, 08:26:35 »
Изчерпателно, Благодаря ! В общи линии разбрах че това не е моят грамофон. Благодаря на отзовалите се !

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Питане за грамофон Denon DP-29 F
« Отговор #5 -: 26 Март, 2023, 14:15:34 »
Имам около 50 грамофона- без механичните-две трети от тях са само на един производител- DUAL. Освен за Дуалите си спомням още PE, ELAC, PIONEER.Чул съм и съм чел и за някои нови производители- цените на произведенията им не са хора возещи се на ГОЛФ3. 

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 907
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Питане за грамофон Denon DP-29 F
« Отговор #6 -: 26 Март, 2023, 17:18:07 »
Забравил съм ЛЕНКО Л75-това е грамофон. Доста информация може да се прочете тук:
http://www.33oborota.com/index.html

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Питане за грамофон Denon DP-29 F
« Отговор #7 -: 27 Март, 2023, 19:16:57 »
Ако ще е нов, най-добре този:
https://www.pazaruvaj.com/gramofoni-c4106/audio-technica/at-lp120xusb-p473051052/
Скъпичък е, но все пак е копие на легендарния Technics SL-1200.
Но и за по-малко пари, е желателно да си намериш втора ръка грамофон с добро представяне.
Този от линка - в никакъв случай. Няма общо с реалната фирма чието име носи според мен.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Питане за грамофон Denon DP-29 F
« Отговор #8 -: 27 Март, 2023, 21:01:39 »
Нямам опит с грамофоните, затова не мога да преценя кой е с добро представяне....ще трябва да почета и понауча още.....

Неактивен Грет

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
Re: Питане за грамофон Denon DP-29 F
« Отговор #9 -: 27 Март, 2023, 21:45:09 »
... копие на легендарния Technics SL-1200.
:good:

... www.vinylengine.com (за съжаление има гео-рестрикции...)
Ако някой се чуди как да заобиколи ограничението, то може да използва нещо подобно. Има обаче още рестрикции, които не могат да се преодолеят по този начин. Например за да се сваля документация се изисква регистрация, а тя рядко е разрешена, а като е - не може да се направи през VPN...

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: Питане за грамофон Denon DP-29 F
« Отговор #10 -: 28 Март, 2023, 09:12:08 »
По-скоро изобщо няма сайт: https://www.isitdownrightnow.com/vinylengine.com.html

Иначе най-лесния начин да се преодолеят гео-рестрикциите е Тор: https://www.torproject.org/download/

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: Питане за грамофон Denon DP-29 F
« Отговор #11 -: 28 Март, 2023, 13:05:36 »
Дават го че в момента не работи за цял свят:
« Последна редакция: 28 Март, 2023, 13:13:23 от CVT »

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 239
  • Населено място: София
Re: Питане за грамофон Denon DP-29 F
« Отговор #12 -: 28 Март, 2023, 15:38:53 »

Неактивен Грет

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
Re: Питане за грамофон Denon DP-29 F
« Отговор #13 -: 28 Март, 2023, 15:41:14 »
Дават го че в момента не работи за цял свят:
:o)
Не знам как е по света, но аз съм го отворил в момента!:о)
Може да се четат ревюта и общи данни, но за сваляне не става.

Неактивен Грет

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
Re: Питане за грамофон Denon DP-29 F
« Отговор #14 -: 28 Март, 2023, 16:05:35 »
Това е информацията за Denon DP-29F, която откривам във винилния мотор.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
844 Прегледи
Последна публикация 10 Януари, 2017, 10:41:29
от gruyo
2 Отговора
692 Прегледи
Последна публикация 04 Февруари, 2022, 21:51:18
от silver_bolt

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |