| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Yamaha CRX-330 замръзнал екран(stucked LCD)  (Прочетена 1243 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dra6ko

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Варна
Yamaha CRX-330 замръзнал екран(stucked LCD)
« -: 03 Януари, 2023, 17:16:40 »
Имам въпросната система.Напълно функционална е с изключение на екрана който както се вижда е замръзнал.
Ако натисна бутона за изключване системата се изключва,но екрана остава да свети.
Ако я изключа и след това включа от щепесела системата се включва сама и съответно екрана светва в същото положение(но незнам дали така всъщност трябва да тръгва,защото имам една система на Logitech която точно така работи).
Някакви идеи да ме насочите къде да търся проблема?
Все ми се струва че може би е някои транзистор или диод(днеска ще си играя всичките да ги измеря по платката на екрана).
Но ако ме насочите кой връзки да проверя ще ми е по улеснено.
Търсих в интернет за подобен проблем,но успях да намеря само на едно ONKYO същия ефекет,никой небеше отоговорил на човека който питаше.
А пък ако има някой колега от Варна който може да я оправи бих му я дал.

163891-0


Поздрави и честита нова година на всички

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Yamaha CRX-330 замръзнал екран(stucked LCD)
« Отговор #1 -: 03 Януари, 2023, 18:09:58 »
Проблема е в електролити най-често, трябва да се видят захранващите напрежения дали са в норма.
https://elektrotanya.com/yamaha_crx-330_mcr-330_mcr-230.pdf/download.html#dl
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Yamaha CRX-330 замръзнал екран(stucked LCD)
« Отговор #2 -: 03 Януари, 2023, 19:29:05 »
Е едва ли е проблема на платката на екрана.Първо проверка на захранващите напрежения,там има две захранвания и по спомени някава дивотия с пускането има и +5в дежурно напрежение.Проблемна машина,първо да види дали ги има 3.3 волта на мейн проца.После да види с осцилоскоп има ли го сигнала reset да  бодне осцилоскоп на 12 краче на проца.Ако да има ли генерация на вътрешния осцилатор на проца на 15 краче 20 мхц,там може кварца да е станал мързелив и да не тръгва.После проверка на I2C шината.Там има и USB контролер и CD контролер също възможен проблем да спрат работата на проца и да свети всичко :) При мен беше окъсила на епълския копроц и убила мейн проца.Ако и там е ок проверка и прошивка на епрома.Масрафа и труда като за компютърно дъно :) За техник който не се е занимавал с това е непосилно.Аз се борих с това чудо,мисля предния модел беше и си играх много за спорта.Наработи ли си часовете почват проблемите,най добре е въобще да не го включваш или да не дишаш около него :) Мое шеговито мнение,ама не се различава много от реалността :)
« Последна редакция: 03 Януари, 2023, 19:34:43 от lz2xl »

Неактивен petromaniq66

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 85
  • Населено място: Варна
Re: Yamaha CRX-330 замръзнал екран(stucked LCD)
« Отговор #3 -: 03 Януари, 2023, 20:12:19 »
Прилича ми на замръзнал процесор на индикацията. Според мен трябва да си има автономно начално установяване стига да му работи тактовия.

Неактивен Concord

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 51
  • Населено място: Добрич
Re: Yamaha CRX-330 замръзнал екран(stucked LCD)
« Отговор #4 -: 06 Януари, 2023, 16:22:00 »
Има опция в диагностиката да се тества целия FL дисплей. Пробвайте да влезете в диагностичното меню (ако може):

163963-0

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
3467 Прегледи
Последна публикация 16 Август, 2015, 20:37:00
от bojitchko
Yamaha PF-800

Започната от arni13 Колекции

0 Отговора
2034 Прегледи
Последна публикация 05 Април, 2016, 18:49:58
от arni13
1 Отговора
2635 Прегледи
Последна публикация 13 Юни, 2017, 22:56:36
от Eltehno
2 Отговора
1868 Прегледи
Последна публикация 01 Ноември, 2021, 12:41:28
от lz2xl
1 Отговора
994 Прегледи
Последна публикация 04 Април, 2024, 10:09:41
от ingkunev

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |