| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus  (Прочетена 2329 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3551
  • Населено място: Варна
Подариха ми две дънни платки,при включване стига до някъде и после след 15 сек.се изключват.Двте платки са сходни проблема им единтичен.Излиза съобщение да натисна това или онова,обаче ефект никакъв.Дайте акъл който е по запознат с тая техника.Ще ми се да си ги подкарам така за спорта.Мисля биоса е отлетял,ама така ли е и какво да правя не знам.Опит нямам.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 650
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #1 -: 20 Октомври, 2022, 19:45:04 »
На най-пръв поглед им липсват батериите 3.2V (2032). Сложи ги, пък после пак тествай (F2 за влизане в BIOS и сверяваш датата)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3551
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #2 -: 20 Октомври, 2022, 20:06:30 »
На снимката няма батерии,бяха сложени при пробите.Не приемат никакви команди от клавиатурата,нито Dell,F2 нито каквото и да е друго.Изтичат си 15 секунди и се изключват,това че и двете дъна се държат по един и същ начин е странно.Каквото пише на екрана също го натисках и нищо.Въобще не влиза в BIOS-а.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1341
  • Населено място: София
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #3 -: 20 Октомври, 2022, 20:13:00 »
Каква клавиатура свързваш? Да не е някоя безжична?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3551
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #4 -: 20 Октомври, 2022, 20:15:34 »
Нормална работеща клавиатурас жица,всичко свързано по дънъното,клаватура,мишка,захранване памет и т.н. е изправно и проверено.

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 335
  • Населено място: София
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #5 -: 20 Октомври, 2022, 20:17:01 »
"usb device over current status detected"

Това ми се е случвало при липсващ джъмпер.

И тук го дават като една от причиите:
https://www.partitionwizard.com/clone-disk/usb-device-over-current-status-detected.html

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3551
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #6 -: 20 Октомври, 2022, 20:24:19 »
Не намирам липсващ.

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 447
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #7 -: 20 Октомври, 2022, 21:02:44 »
Светва ли клавиатурата? Ако не измери дали излизат 5 волта на усбто.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #8 -: 20 Октомври, 2022, 21:22:35 »
Пробвай със батерия дето е нова или работеща. Понякога старите батерии дават 3 волта не дават ток. Това ми се е случвало да не може да даде достатъчно ток на биоса. Друго което може да е някой да е опитвал да ъпгрейдва биоса и да е сбагясал със грешен биос. Щом клавиатурата не работи на ПС2 слота, но вижда се че разпознава усб порт опитай с усб клавиатура дали ще я разпознае. Друго което се сещам мисля трябва да има джъмпер който се превключва при смяна на батерията. Да неби да не е включен правилно и затова да не пуска ток от батерията към биоса и часовника.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 293
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #9 -: 20 Октомври, 2022, 21:40:50 »
Вижда се че биосът открива някакъв USB mass storage device и след това изписва и съобщението

"usb device over current status detected"

Аз това съобщение го разбирам като претоварване на USB-to по ток. Изключи всички USB устройства и виж дали горното съобщение излиза все още.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3551
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #10 -: 20 Октомври, 2022, 21:43:16 »
Клавиатурата работи,инициализацията минава нормално,потдържа бутона Num Lock.
Иване сложил съм нова батерия,не е там проблема и джъмпер не е и PS2 си е наред,убит е биоса,интересно че и на двете еднакво.Остава да търся някой да ми го запише.На едното дъно е 25L8005PC на другото 25L8005PC-15G.Никакви USP усторйства няма включени.Дъно,захранване,клавиатура и монитор.

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 335
  • Населено място: София
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #11 -: 20 Октомври, 2022, 22:13:02 »
 :mad:
Не намирам липсващ.

На второто дъно (втората симка) над конектора за говорител липсва джъмпер USBPW5-8 (поне доколкото виждам на сниката) Позиция 1-2 е стандартната.

161648-0

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3551
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #12 -: 20 Октомври, 2022, 23:13:32 »
Значи така,по платката джъмперите са си по местата и батерия има и всичко закачено колкото и както трябва.Тази снимка в началото е просто да се види дъното какъв тип е там нито кабелите са закачени по нея нито нищо други.Там където си посочил e jumper  за захранването на USB 5-8,там си е каквото трябва.Биоса е убит.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1341
  • Населено място: София
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #13 -: 21 Октомври, 2022, 10:13:04 »
Вижда се че биосът открива някакъв USB mass storage device и след това изписва и съобщението

"usb device over current status detected"

Аз това съобщение го разбирам като претоварване на USB-to по ток. Изключи всички USB устройства и виж дали горното съобщение излиза все още.

Изписва 00 USB mass storage devices found and configured, което означава нула намерени. Аз бих прегледал всички USB букси да няма някоя изкривена и дадена на късо. След това може да се пробва да се сложи флашка в някоя от USB буксите и да се види дали ще я покаже.

Иначе аз също не мисля че проблема е в биоса. Възможно е някой да е забил една и съща окъсена USB клавиатура или флашка и в двете дъна и да е изгoрил USB чипа и на двете.

Клавиатурата работи,инициализацията минава нормално,потдържа бутона Num Lock.
Иване сложил съм нова батерия,не е там проблема и джъмпер не е и PS2 си е наред,убит е биоса,интересно че и на двете еднакво.Остава да търся някой да ми го запише.На едното дъно е 25L8005PC на другото 25L8005PC-15G.Никакви USP усторйства няма включени.Дъно,захранване,клавиатура и монитор.

Не каза каква клавиатура закачаш: PS/2 или USB?
« Последна редакция: 21 Октомври, 2022, 10:40:42 от CVT »

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 650
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Въпрос за две компютърни дънни платки на Asus
« Отговор #14 -: 21 Октомври, 2022, 10:57:51 »
Значи така,по платката джъмперите са си по местата и батерия има и всичко закачено колкото и както трябва.Тази снимка в началото е просто да се види дъното какъв тип е там нито кабелите са закачени по нея нито нищо други.Там където си посочил e jumper  за захранването на USB 5-8,там си е каквото трябва.Биоса е убит.
Асене, снимай СЕГА как са ти нещата да огледаме пак
Не е БИОС.
Преди месец с подобна платка смених USB клавиатури, PS2 клавиатури, процесори... 3 дни.. оказа се - неправилно поставен джъмпер.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
14 Отговора
1519 Прегледи
Последна публикация 12 Юли, 2021, 12:00:25
от CVT

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |