| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Как да си направим живота по-труден  (Прочетена 1004 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Как да си направим живота по-труден
« -: 06 Октомври, 2022, 10:55:54 »
Искам да ви разкажа за няколко ремонта, причината за които е единствено  невнимание при работа.
 
Ремонт 1
Нямам отговор на въпроса, защо GPS беше на пода, а аз по невнимание бутнах клещите от масата... 
Поръчах нов дисплей за около 13 долара, пристигна след две седмици.  Ако някой все още не е виждал, какво има вътре, прилагам снимка – поне да има някаква полза от цялата работа.
 
Ремонт 2
Направих временен преходник за захранване на една стара камера, всичко беше ОК, докато оня ден случайно го обърнах и камерата умря.  Какви са щетите и дали може да се ремонтира, никой не знае.

Каква е поуката от тази история - дръжте си очите отворени на четири, когато работите :)

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1341
  • Населено място: София
Re: Как да си направим живота по-труден
« Отговор #1 -: 06 Октомври, 2022, 15:20:16 »
...
бутнах клещите от масата... 
...

Клещите или чука?  ;)

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 447
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Как да си направим живота по-труден
« Отговор #2 -: 06 Октомври, 2022, 22:53:04 »
Провери дали захранването не минава през бушон, обикновенно са едни бели керамични. Мен ми се е случвало да се разсеям докато проверям поляритета и от правилен да го обърна, така че спокойно.  :D

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Как да си направим живота по-труден
« Отговор #3 -: 07 Октомври, 2022, 11:01:02 »
Проверих, има 4 броя предпазители по 1.4 А, които се оказаха изправни.
В тези случаи имам процедура за ремонти: ако до 15 минути няма резултат, с устройството се случва това, което съм показал на снимките. Така пестя време, а и успях да разчистя доста боклуци, които се бяха натрупали до тавана.
Тази тема е за изтриване, т.к. популяризира лоши практики  :D
« Последна редакция: 07 Октомври, 2022, 11:06:18 от DVS »

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 431
  • Населено място: България
Re: Как да си направим живота по-труден
« Отговор #4 -: 07 Октомври, 2022, 20:15:01 »
Те тези боклуци нарочно умират лесно.  Примерно пластмасата им има експлоатационен срок 10 години после почва да се троши от самосебе си колкото и грижи да полагаш.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: Как да си направим живота по-труден
« Отговор #5 -: 14 Октомври, 2022, 22:34:55 »
         Темата е много интересна, мисля че ще стане важна. Всеки си е усложнявал живота до безумие от дребно недоглеждане или от самонадеяност.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |