От доста време тук говорим за изкривявания, но не сме видели никаква осцилограма. Още, нивото при вързване на крайно стъпало директно към потенциометъра идвало малко, но не сме видели схема на въпросното крайно стъпало. Е, как да даде човек някакъв съвет???
Единствената показана схема е с 2030, сложено на мястото на липсващия оригинален усилвател и използваща наличната глобална ООВ, без никаква локална ООВ (да се чуди човек защо трябва да се намали тримерът почти до 0...). Е, как очакваш, че ще работи нормално? Още, на тази схема няма фазовъртяща група, оставено е на гледащия сам да предположи дали е захранена двуполярно, както се полага.
Ако говорим за повторител, то схемата с биполярен транзистор предполага делител за Vbb и съпротивление от него към базата на транзистора. Това съпротивление ще определи и входното съпротивление на повторителя. Такова аналогично съпротивление има и на входа на всяко интегрално крайно стъпало и затова няма особена полза от емитерен повторител, защото входът на крайните стъпала от рода на 2030 по принцип е високоомен и входното съпротивление се определя предимно от самия поляризиращ резистор, точно както и при емитерния повторител.
Ако ползваш сорсов повторител с транзистор с PN-преход, тогава може да вържеш гейта директно към средната точка на потенциометъра и няма нужда от разделителен кондензатор и друго съпротивление от гейта към маса. Тоест - тази схема ти дава възможност да понижиш хилядократно изходното съпротивление без загуби на ниво и да можеш да свързваш след нея каквото си харесаш. Но абсолютно същото е и действието на катодния повторител, а в радиото си има готова монтирана лампа и почти не се изисква преправяне, за да я ползваш като повторител.