| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: аркадни игри платки идеи проекти  (Прочетена 11989 пъти)

0 Потреб. и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 72
  • Населено място: гр.София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #135 -: 02 Март, 2023, 21:37:49 »
Преработката ще се държи по стабилно ако свържеш към GND неизползваните адресни шини А9-А15

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 476
  • Населено място: Пловдив
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #136 -: 03 Март, 2023, 00:29:39 »
Желателно е и Q82131(4 downto  1]  <=  Q27512 (4 downto 1) да стане Q82131(4 downto  1]  <= Q27512 (3 downto 0).
Иначе ще трябва да ROR ( за писачите на C ">>" ) данните ако искаш да знаеш какви са реално.

Че какво си му е , всичко е ясно . То този който ще го разбере това, надали ще задава въобще такива въпроси де , но просто ми беше забавно . Все пак няма грешка в описанието и препоръката ;) .
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #137 -: 03 Март, 2023, 07:30:18 »
Че какво си му е , всичко е ясно . То този който ще го разбере това, надали ще задава въобще такива въпроси де , но просто ми беше забавно . Все пак няма грешка в описанието и препоръката ;) .
Тъмо щях да пиша,че като докосна с пръсти,неизползувани крачета,за миг посинява картината и след секунда се възстановява.Чудех се дали съм маса напрано или с резисторна матрица-нискоомна?Май директно ще ги замася!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #138 -: 03 Март, 2023, 10:09:49 »
Неизползваните входове директно, няма нужда от резистори.
« Последна редакция: 03 Март, 2023, 10:16:32 от CVT »

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #139 -: 22 Март, 2023, 15:45:17 »
Може ли някой колега да помогне?Трябва ми тази платка и не знам как да я поръчам.Само в този сайт я намерих.
Това е буз-контролера на пакман,дъщерната платка която липсва от моята основна платка.
https://www.etsy.com/listing/1097572433/pacman-z80-sync-bus-controller-board

Даже тук го продават целия с частите ,но май е ат САЩ  и дали ще дойде до България и на каква цена,не се знае!
https://www.mikesarcade.com/cgi-bin/store.pl?sku=SBC285
« Последна редакция: 22 Март, 2023, 15:53:15 от lopesbroko »

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #140 -: 22 Март, 2023, 16:09:32 »
Има я схемичката и платката,от едната страна.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #141 -: 22 Март, 2023, 16:17:09 »
За идването ще дойде без проблем за седмица-две, но след това ще минава през митница поне още 2 седмици. Постоянно поръчвам разни неща от Щатите и ситуацията с нашата митницата от около година е такава.   

???  :alko:  :batt: :mad:

Ето последния пример: цък!

(Изпращат я на 14-ти януари, на 28-ми е вече в София, а аз я получавам чак на 10-ти февруари.)
« Последна редакция: 22 Март, 2023, 16:31:29 от CVT »


Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #143 -: 22 Март, 2023, 16:59:38 »
Това го гледах но е 24-кАрАтА злато!Гледам да се поместя около 50-60 лева някъде.Правих я със жички,но не тръгна,то главата ме заболя да лепя кабелчета,па и грозотия става!Накрая от много проби,в бързината, я включих обратно и труда ми отите по-дяволите.В момента при включване без бузконтролера по екрана излизат боклуци,разни пакманчета и други символи.Нормално е без платка.Програмата не може да стартира.
Колегата  CVT ако може да я поръча, ще чакам колкото трябва и да ми пише на лични колко парички да му пратя предварително!
Благодарско!Близо година чакам,че съм чакал още месец или два,няма проблем.Да го подкараме тоя дъртия пак-ман,да видим как се държи?
« Последна редакция: 22 Март, 2023, 17:09:52 от lopesbroko »

Неактивен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 72
  • Населено място: гр.София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #144 -: 22 Март, 2023, 17:11:12 »
Май има и друга версия

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #145 -: 22 Март, 2023, 18:21:53 »
...
Колегата  CVT ако може да я поръча, ще чакам колкото трябва и да ми пише на лични колко парички да му пратя предварително!
Благодарско!Близо година чакам,че съм чакал още месец или два,няма проблем.Да го подкараме тоя дъртия пак-ман,да видим как се държи?

Не виждам някакво предимство аз или някой друг да я поръчва вместо теб. Това само ще усложни нещата, особено ако се наложи да ти възстановяват сумата по една или друга причина. Иначе за начин на плащане те приемат както кредит карти така и PayPal.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #146 -: 22 Март, 2023, 18:32:13 »
Май има и друга версия
Еднакви са.Това в средата е мъжки цокъл с по дълги игли и се набучва,на основната платка.Има доста други версии с пик процесор направени и даже с ром-записана играта,вместо другите епроми.Друга фабрична версия е с отделна платка която с удължителен кабел влиза в основната.На нея е монтиран z80 и още няколко епрома.За различни модефикации на пак-маните.
« Последна редакция: 22 Март, 2023, 18:38:55 от lopesbroko »

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #147 -: 30 Март, 2023, 21:03:37 »
Галактика или GALAGA.Това е най търсената игра.От два месеца се занимавам с една такава платка.Тя е съставена от две платки -компютърна и видео.При ремонт е добре да има работещ комплект за осъществяване на проби.Проблема идва когато няма такъв комплект и се тръгва от нулата.Резултатът от ремонта  са десетки изгорели ттл-чипове.Корозирали,черни крака на персонализираните чипове,които при почистване се чупят и е цяло изкуство да се възстанови чрез запояване!Иначе цоклите са позлатени.Произведена през далечната 1981 година,тя вече е на над 40 години.Днес я подкарах ,остана проблем със звука,но и това ще се оправи.Заключение-ттл чипове със бранд фуджицу се дънят зверски.Това бе казано в един клип от стар майстор на платки в щатите, но не вярвах,докато не се сблъсках наистина с проблема.Поне 7-чипа замених на моята платка-произведени от тази марка!Fujitsu-74===ls367,244,245,32,267,20,138включително и два биполярни проми!
Имам и втора платка за ремонт на която големите персонализирани чипове са заместени със обикновенни ттл-ки.Но от нея извадих малки би-промчета.Сега трябва да програмирам поне руски каквито имам празни,ако искам да подкарам и нея.Тя също е със множество проблеми.Въпрос на БъДеЩи ТвОрЧеСкИ ПлАнОвЕ...

Неактивен Koceto8_5

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 53
  • Населено място: Пловдив
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #148 -: 31 Март, 2023, 09:35:29 »
Здравейте, какъв ПРОМ програматор ползвате за руските пром чипове?

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #149 -: 31 Март, 2023, 09:57:20 »
Аз ползвам този и съм много доволен: https://www.aliexpress.com/item/1005004450760802.html

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |