| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: аркадни игри платки идеи проекти  (Прочетена 11985 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #120 -: 01 Март, 2023, 19:32:11 »
за кво да го конвертирам - ще го запиша направо на 27с512 ,ще го запоя направо на мястото на другия!!! с жички!Както правехме на rjb промовете за правец,с онази руската платка!Тъкмо щях да питам като какво да го чета с обикновен програматор уйлям.БЛАГОДАРЯ!Сценария мисля,че е този.
1-Залепям тел-кабелчета на малкото промче.имам големи цокли като за 27с512, кабелчетата направо в дупките с
  тинол.Готовия продукт влиза в програматора!
2-настройвам уйляма на 27с512-дип джъмперите
3-Чета и  сейвам.
4-записвам на реален27с512 и гледам резултата.
5-ако има проблеми с цветовете заради бавност на епрома27с512,пак се моля на накой да помага.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #121 -: 01 Март, 2023, 19:41:19 »
А дали колегата NKK,ще намери празен заместител на прома!Направо да пише на лични къде да му пратя оригинала да го копира и как да му се отблагодаря?

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #122 -: 01 Март, 2023, 20:05:36 »
Тук един дава как се замества със гал.Трябва да се намери правилен - верен вариант на връзка на крачетата между 27с512 и82s133

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #123 -: 01 Март, 2023, 20:22:54 »
за кво да го конвертирам - ще го запиша направо на 27с512 ,ще го запоя направо на мястото на другия!!!
...

Ако го прочетеш с обикновен програматор за 27512 по начина даден в клипчето, трябва да конвертираш това което си прочел в 82S131 формат за да получиш реалния дъмп:

https://www.arcade-cabinets.com/cgi-bin/27512-to-82S131

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #124 -: 01 Март, 2023, 21:00:34 »
Спомням си,че за руската платка имаше дъмп който го записвахме директно на 27с512.Може би този конвертор конвернира прочетеното от моя чип във бин който ще запиша директно на 27с512?Разбрах - благодарско!
Остава да направя схема за връзка на крачетата мужду двата чипа.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #125 -: 01 Март, 2023, 22:53:54 »
това начертах,не знам дали не съм изпуснал нещо?

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #126 -: 02 Март, 2023, 00:00:54 »
Това е адаптера на пича от клипчето. Има снимки и от двете страни, така че можеш да видиш точно как е свързан:

Неактивен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 72
  • Населено място: гр.София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #127 -: 02 Март, 2023, 00:12:29 »
това начертах,не знам дали не съм изпуснал нещо?

Изпуснал си 20 с 13

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 476
  • Населено място: Пловдив
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #128 -: 02 Март, 2023, 00:21:41 »
Желателно е и Q82131(4 downto  1]  <=  Q27512 (4 downto 1) да стане Q82131(4 downto  1]  <= Q27512 (3 downto 0).
Иначе ще трябва да ROR ( за писачите на C ">>" ) данните ако искаш да знаеш какви са реално.
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Активен imagination

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 125
  • Населено място: Варна
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #129 -: 02 Март, 2023, 14:26:52 »
VHDL е описателен, ама чак пък толкова ....
Предполагам TheHungry иска да каже, че Q1 на пром-a трябва да се свърже с Q0 от '512 а не с Q1.
Поздрави.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #130 -: 02 Март, 2023, 14:55:59 »
Не знам каква е идеята да се преоткрива колелото, след като адаптера е направен и ясно се вижда точно как е свързан, а хората които са го купили казват че работи.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #131 -: 02 Март, 2023, 16:31:16 »
Каквото прочетох от 82131 го запиах директно на 27с512 и цветовете си дойдоха на място както с оригиналния пром!Пробвах и с конвертора,но синее пак като без пром?Остава за го залепя красиво на платката и това ще да е.Благодарско на всички колеги които се отзоваха да пмагат.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #132 -: 02 Март, 2023, 17:37:49 »
Цветовете на билярдната маса се сменят в демото кафяво или синьо.Съшо сменя цветовете на топките-бели с номера и цветни.
Не можах да разбера за конвертора-пише,че от 27с512 конвертира за 82s131?По принцип аз го чета като 27с512 и го пиша,на такъв!Гледах в сайта има доста конвертори.Щом се получиха нещата от раз-няма да се занимавам повече с този проблем.
Въобще не съм се водил по схемата на адаптера, там има разни укасявания и др. . . Всичко подсъедених по моята схема,по-горе като също крачетата които бях забравил  20 с 13.Налепих два варианта от малък към голям цокъл и обратно.
Разходите за пробите са ми няколко стари цокъла и час изгубено време.Благодаря за бързите съвети на всички колеги, и CVT,още веднаж.Даже колегата-mvnaudio,предложи да ми копира чипа,имайки такъв програматор!
« Последна редакция: 02 Март, 2023, 17:51:14 от lopesbroko »

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #133 -: 02 Март, 2023, 17:44:54 »
Да, след като ще го ползваш със същия адаптер с който си го прочел не е от голямо значение точно как е свързан. Конвертирането към точния формат е нужно само ако планираш да го слагаш в библиотеката за общо ползване, или ако искаш да го идентифицираш/проверяваш за грешки: http://romident.coinopflorida.com/
« Последна редакция: 02 Март, 2023, 18:00:05 от CVT »

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #134 -: 02 Март, 2023, 19:57:23 »
Явно,конвертирания файл не се е записал правилно.Сега пробвах и работи,също като неконвертирания!Грешката е моя.Реших да направя последни проби,преди да съм залепил епрома за платката!Те почти никога не горят тези промове,жалко че са го смачкали направо.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |