| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: аркадни игри платки идеи проекти  (Прочетена 11993 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #75 -: 12 Януари, 2023, 16:53:12 »
lz2xl, много благодаря за чипчетата вчера ги взех много готино опаковани бяха  :hi:
Сега си поръчах и цокъл ето този, че не е цангов, а е и 3 пъти по-евтин  :D
https://tpetrov.com/cokal-64p-3-sdip64-2621

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #76 -: 12 Януари, 2023, 17:29:49 »
Пожелавам успех :drinks:

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 52
  • Населено място: Бургас
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #77 -: 12 Януари, 2023, 20:26:03 »
И аз да се похваля с една напълно възстановена класика с дата на производство 1980 г. :)
След половин година ремонтни дейности основно чакане на някой чипове от братския китай, резултата е следния:



Следващ проект: възстановяване оригинален Pacman by Midway пак 1980 год. с милиони скъсани пътечки и доста изгоряли чипове.
Имам чуството че не е произведен в САЩ а в някоя платкаджийница на правец 8-ците  :rofl:

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 52
  • Населено място: Бургас
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #78 -: 12 Януари, 2023, 20:42:45 »
lopesbroko, разгеле след мнооого чакане пристигна даласа за magic card-a. След смяна платката е фурия гълта кинти като за световно :) добре че е за забава
Сега разгледах снимките на пакмана :) .... ама тея кабели дето си ги запойл на слота   :crazy: 

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #79 -: 14 Януари, 2023, 00:35:11 »
отказах се за сега от пакмана,мъча се тука с едни платки дето ми ги донесоха с три сандъка!Днес си поиграх с монетниците и успях да ги настроя на 2-лева!Всички други монети ги връща.Голяма работа е било!

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #80 -: 14 Януари, 2023, 00:45:54 »
Тази галактика е -супер.Беше ми пратил една с двойна платка-умряла по принцип като я запусна нищо не пише по екрана.Проверих еепромите-няколко даваха грешки при верифай с изтеглени от маме файлове.Презаписах ги ,но пак е смърт.Иначе е ГАЛАГА.Смених и кварца но без редултат ,не съм си играл да меря нататък,но като остане време ще я гледаме.Трябва да живне.Пакмана го пазя ако искаш мога да ти го върна да се мъчиш,но му липсва буз-контролера.Аз правих един с жички на пробна платка ,може и да съм сгрешил нещо.Пише глепости по екрана-боклуци разни пакманчета и други символи.Бях му намерил епроми,записах ги, и накрая се ядосах и възстанових два Правеца с тях.

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 52
  • Населено място: Бургас
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #81 -: 14 Януари, 2023, 10:00:41 »
Нека да прикюча с тоя пакман който е при мен че ми е за спортната злоба :) може да поръчаме да изработят за тоя пакман бус контролер да го живнем и него ;)
Галактиката би трябвало да не е много трудна за оправяне, купих я като работеща да ги е.. .Спомена че си намерил много платки , има ли нещо от 80-те .

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #82 -: 14 Януари, 2023, 19:24:04 »
Добри новини - телевизорът проработи от раз!  :) Още с първият чип, който хванах стана, другите не съм ги и тествал.   
Изкъртих го старият , за да не съсипя пистите, но въпреки това, повредих няколко и трябваше да ги поправям   :master2:
В систмното меню се оказа, че се влиза с "Menu 9301"

Хилади благодарности!  :hi:
Ако на някого му трябва такъв чип ги пазя другите 2 .


Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #83 -: 14 Януари, 2023, 20:09:09 »
Добре си се справил  :good: радвам се че и аз съм помогнал на някого :drinks: ако трябва нещо от шаситата още не съм ги изхвърли.На мен от тях ми трябваха само трансформаторите от захранването.Имах щури идеи ама нищо не стана.За вадене на тия гъсеници с много крака може да се отрежат с макетно ножче близо до корпуса и после да се вадят един по един.Късно се сетих да ти кажа.Важното е че е станало.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #84 -: 14 Януари, 2023, 20:32:13 »
От 80-те години,няма по новички са от към края ня 80-те и началото на 90-ти.имаше едно нео-гео повредено и изгнили шини направих ги набързо ,но не тръгна,второто нео-гео тръгна с напръскване със спрей!И на двете им бяха обрани касетите.Само дъната бяха там.Инъче смених кинескопи и ремонтирах развивките.Една от платките възстанових доста голяма, но останаха едни прави черти на фона.Върху героите в битката ги няма,явно памет чип ще е!Имаше изгнили шини от паловете докъм епромите.Нямам време да се занимавам.За сега имам доста платки за игра!Бях купил от един три платки за работещи още преди години,един тетрис дайбъл драгон и мортал комбат3 с позлатения процесор.С лека профилактика пробачкаха!

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #85 -: 15 Януари, 2023, 11:04:05 »
Ето една платка-игра произведена през 1985 година ,играли сме я в миналото!Стрелба по галактически обекти и космически кораби.
Японско производство на нишибуцу япан.Двойна платка с 2х22 пина конектор и обърнат вертикално кинескоп в кутията!

Неактивен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 72
  • Населено място: гр.София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #86 -: 19 Февруари, 2023, 18:01:57 »
Здрвейте, прочетох в интернет че имало и произведени в  България аркадни игри.
Намиерих информация само за една ИЗОТ 127Д ,
но за мой късмет попаднах на 4 вида платки произведени в България през 1986 - 1992 г.
три от тях са сходни според мен,
а третата май е базирана на Правец 82.
платките са по две в машина както съм ги номерирал.

Ако някой знае нещо повече моля да сподели.
ако ви трябва съдържание на памети питайте.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #87 -: 19 Февруари, 2023, 22:36:00 »
Еха велико! Как по дяволите се сдоби с такива съкровища?! Стискам палци, да ги подкараш! А какви са игрите? Аз до колкото съм чувал от приятели имало няква "Жабчо" дето е преведена Frogger  :D

Неактивен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 72
  • Населено място: гр.София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #88 -: 20 Февруари, 2023, 00:19:05 »
С добро отношение към фирмите изкупуващи електронна скрап ,
се намират доста ценности.

Не всички са разбрани и отзивчиви.
Все още не съм успял при един от най големите търговци.


Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #89 -: 20 Февруари, 2023, 01:00:34 »
Дано успееш, да спасиш още артефакти! Тия дето нещат да ги продадът, да не си мислят. че щом ги рециклират ще спечелят бог знае колко.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |