| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: аркадни игри платки идеи проекти  (Прочетена 11988 пъти)

0 Потреб. и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 52
  • Населено място: Бургас
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #90 -: 20 Февруари, 2023, 08:43:20 »
mvnaudio  :D Старахотно е че си намерил тези платки. Имаше поне 10-20 заглавия на български игри който цъкахме на времето :) Жабката , въртолет пакман змията... Не излизахме от залите .

Ако можеш да дъмпнеш ромовете и да ги споделиш ще бъде супер, понеже така ще се разбере кой игри са а и може да се подкарат на емулатор от сорта на маме.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #91 -: 20 Февруари, 2023, 22:41:45 »
Мисля,че няколко платки правят една игра!Седят набучени на централна дънна платка и самата игра е  в платката с ромовете.Тя може да се заменя в машината като другите платки са унифицирани и не се подменят.На друга платка има друга игра и така се менкат и играта става друга!Важно е да намериш централната дънна платка на която има само букси и захранваща букса.Инъче без него е почти немислимо да подкараш игра ,освен ако не се намери схема и да се опроводят с кабелчета.
АКо можеш да ми закупиш западни платки,от този търговец ще бъда много благодарен.Макар и да са сасипани.Беше ми споменал ,че имало и западни някакви.Те са с букса джама 2х28 пина или 2х22 от двете страни на платката.

Неактивен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 72
  • Населено място: гр.София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #92 -: 21 Февруари, 2023, 09:37:42 »
Платките наистина са по двойки.
Бяха закачени с колонки, затова снимките съм ги кръстил с едно и също име две платки, но последната цифра се различава.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #93 -: 21 Февруари, 2023, 13:19:10 »
Видях ,преди време , един колега беше програмирал играта пакман на епромите на Правец82.Не знам какво и как е правил ,но вместо бейсиг направо докато го включиш зарежда  пакмана - направо като игрална платка.Има в мамето ромовете на играта със 2716 е,няколко броя!Най-вероятно няма да станат за Правец,и кодовете и всичко ще е е различно?Знам,че има начин,правено е.Освен първия ром да се запази f8 ,и на другите да се запише играта, но стартирането трябва да се програмира от някой?
Правец82 работи и с епроми 2732 вместо 2716 , за повече място за игра могат да се монтират 2732 и да се пробва с някоя малка игричка?
ПРОСТО НАЛУЧКВАМ ИДЕИ - НЕ СЕ СМЕЙТЕ!
« Последна редакция: 21 Февруари, 2023, 13:28:57 от lopesbroko »

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 52
  • Населено място: Бургас
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #94 -: 21 Февруари, 2023, 15:40:13 »
Пакман оригинала Puckman (Fuckman :) е с процесор Z80. Ще е яко предизвикателство да се пусне на 82-ката . По вероятно в 82-та на ромовете да може да се сложи пакман който е взет от някоя дискета и пак ще си иска да се пипне .
По интересно ми е за 8М-ката има ли игри като се пусне Z80 CPU ?


разгледах снимките по подробно и предположениета ми са:
1-моднат правец :) (перко,змия,hard hard mack ) втората платка- ром картата
2-Жабката - Frogger втората платка-звук
3-Вертолета - Super Cobra втората платка- звук
4-малко моднат вертолет по близка с оригиналната на конами - втората платка- звук
« Последна редакция: 21 Февруари, 2023, 15:58:23 от vasil.lyutskanov »

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #95 -: 21 Февруари, 2023, 17:15:05 »
...
По интересно ми е за 8М-ката има ли игри като се пусне Z80 CPU ?
...

Има, но са само в 80х25 текстов режим или най-много в графичното 80х72 "средно" разрешение на Videx което емулират чрез комбинация от символи.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #96 -: 22 Февруари, 2023, 10:47:54 »
изадох дърво с тази платка!гаплус или галактика 3  със специализирани чипове.Имаше две прекъснали шини и се рестартираше постоянно.Сравних всички бинове с тези предлагани от сайта на МАМЕ.Три при верифай три не отговориха,дадоха грешки.Презапиах ги и платката тръгна.Липсваха обектите по които трябва да стрелям инъче генератора за звездно поле бачка.Зареждаше логото на играта и се появяваше самолетчето което стреля.При захранване със кредит страртира и стреля,но няма по кого???Без да съм пипал нищо на следващия ден включих платката и - бял екран.УМРЯ.
Те тия ремонти стават с платки за проба на чипове и ромове,Тъй записваш нещо и не знаеш за коя версия е и дали ще бачка.За това майсторите натакива игри по света които се броят на пръсти имат за проба огромно количетво платки! Видях даже на един клип лайв програматор един бял като касов апарат.Със зелен дисплей ,както бачка платката начуква на клавиатурата нещо и го записва.За това търся и унищожени платки за части!Имат някой специализирани чипове големи и малки и малки промчета еднократно записани за играта кодирани срещу четене.Едно такова като умре и платката отива в кофата!

Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 52
  • Населено място: Бургас
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #97 -: 22 Февруари, 2023, 16:57:30 »
Гаплуса е много готина игричка. Язък че е спряла.Така като гледам снимката има доста възстановявани пътечки провери ли ги всички.
Огледай около къстъм чипа 2007 този до лепенката това е CUS20 tilemap and sprite address generator който отговаря за графиките.
Както каза няма как да резбереш дали тоя къстъм чип работи докато не го смениш със същия от друга платка.Поради тази причина МРАЗЯ в червата си къстъм изпълненията на тея оригинални платки.Производителите ги тикат нарочно с цел защита. Има и доста платки пък с часовници и тик так ... на боклука кой е.ал е.ал.
А и смени всички Fujitsu чипове, невероятни боклуци са.
А това като касов апарат е Fluke-9010A-Micro-System-Troubleshooter ми беше мечтата да си го купя ама .... цената му беше към 1600 $ без приставките за различните CPU-ta а и те си бяха цифра 300-500 $ .

Щях да прикача и малко снимки но нещо тук не е измайсторено както трябва и само стигам до Browse показвам jpg-то и толкоз не щя да се качва
« Последна редакция: 22 Февруари, 2023, 17:05:43 от vasil.lyutskanov »

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 335
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #98 -: 22 Февруари, 2023, 17:34:51 »
Снимките ги качва при публикуване на отговора.

Колкото до Fluke-9010A има платки https://www.ebay.com/itm/325428078492
Същия продавач има и платки за някои от приставките - за 6502/6800 и за Z80

Има и това за Raspberry Pi, но не съм следил докъде са го докарали FlukeEmu / FluCom :
https://forums.arcade-museum.com/threads/flukeemu-flucom-fluke-9010a-microsystem-troubleshooter-emulator.503305/


Неактивен vasil.lyutskanov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 52
  • Населено място: Бургас
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #99 -: 23 Февруари, 2023, 13:46:38 »
Да кита изглежда добре ... обаче 230$ + мито + липсващи чипове и други . И ще има много молби към Дядо Боже докато и ако евентуално проработи.
Мнението ми е че не си струва филма в който може да се навлече човек.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #100 -: 23 Февруари, 2023, 18:21:22 »
JOLLY CARDS и Американски покер- това ми е останало от началото на демокрацията, когато работих за първите и вестители в нашето населено място.По спомени са работещи, но видях че лепенката на един от Епром-ите я няма.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #101 -: 23 Февруари, 2023, 18:23:04 »
Още една пропусната снимка:

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #102 -: 23 Февруари, 2023, 19:52:06 »
Кътните им зъби знам на тези платки имам и дъмповете на епромите,ще ги пустна тук.Ако имате желание мога да помогна при запускането на игрите,че от стоенето се затриват началните стартиращи адреси от рама,дето ги държи батерията.И след това едната платка изписва електроник дефект, а американския покер-инит машина!Лесно се старртира играта като се задържат двете менюта и после се натиска старт.Като при джоли карт-платката,всички ключета трябва да са на он само осмо на офф.След стартиране се възстановяват позитиите.
За американския покер,никъде по света го няма дъмпа на пала дето седи в ъгъла на платката!И точно той се разваля.Средния пал съм успял да го сваля.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #103 -: 23 Февруари, 2023, 20:00:43 »
Епрома  без лепенка на прозорчето е играта , в другите 1 и 2 са видео графиките!

Неактивен nixen

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 51
  • Населено място: Шумен
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #104 -: 27 Февруари, 2023, 11:35:24 »
Жабчото лично съм го играл. Отделно се сещам една от най-любимите ми игри тогава с хеликоптера. Не се сещам как се казваше, но беше също много разпространена от бг аркадните игри. След не малко търсене намерих как се казва оргиналната - "Super Cobra". Има я за MAME емулатора.

165791-0

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |