| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: аркадни игри платки идеи проекти  (Прочетена 11979 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Koceto8_5

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 53
  • Населено място: Пловдив
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #150 -: 31 Март, 2023, 10:40:47 »
За КР556РТ4/11 става ли? Това е PROM a не EPROM.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #151 -: 31 Март, 2023, 10:48:30 »
Не, за биполярни ПРОМове не става.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #152 -: 31 Март, 2023, 17:22:34 »
Аз ползвам този и съм много доволен: https://www.aliexpress.com/item/1005004450760802.html
А?и аз работя с уилям pcb-3,стара версия работи на принтерския порт със стар компютър с XP!
За първи път чувам да програмира руски промчета???Използувам го само са 27с.....Даже руските ги изяжда ня по ниска скорост.Тия белите позлатените къда ги използуваха в Правец.Записва ги като топъл хляб.Докато модерен програматор с USB,не иска и да чуе за тях.
Трябва ли му някаква приставка? И като какво да го пиша или чета?Как влеза в цокъла?Питам шото като си си играл - знаеш!Благодаря.Щото никога не съм се ровил в мануела на програматора.Там пише че програмира куп ненужни за мен чипове.
Ако,не стане ,поне ще отиграя старата игра със 27с512.Имам оригиналните бинове за малките биполярни промчета.Мога да пробвам да запища направо на 27с512 и да го запоя с кабелчета на мястото на малкия,че на една игра имам един повреден.Бачка около минута и почва да прави цветни опашки по картината дъкато изчезне единия цвят.Като си сложа пръста отгоре за около минута пак се възстановава всичко.
Все пак игровата платка е произведена през1981година и е вече на,над 40 години.Мислех за охладителче.Но ще пробвам с голям,пане имам десетки бройки.
« Последна редакция: 31 Март, 2023, 17:36:19 от lopesbroko »

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #153 -: 31 Март, 2023, 17:39:13 »
Ето малко видео за галактиката която ремонтирах.
/>

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #154 -: 31 Март, 2023, 18:22:09 »
А?и аз работя с уилям pcb-3,стара версия работи на принтерския порт със стар компютър с XP!
За първи път чувам да програмира руски промчета???Използувам го само са 27с.....Даже руските ги изяжда ня по ниска скорост.Тия белите позлатените къда ги използуваха в Правец.Записва ги като топъл хляб.Докато модерен програматор с USB,не иска и да чуе за тях.
Трябва ли му някаква приставка? И като какво да го пиша или чета?Как влеза в цокъла?Питам шото като си си играл - знаеш!Благодаря.Щото никога не съм се ровил в мануела на програматора.Там пише че програмира куп ненужни за мен чипове.
Ако,не стане ,поне ще отиграя старата игра със 27с512.Имам оригиналните бинове за малките биполярни промчета.Мога да пробвам да запища направо на 27с512 и да го запоя с кабелчета на мястото на малкия,че на една игра имам един повреден.Бачка около минута и почва да прави цветни опашки по картината дъкато изчезне единия цвят.Като си сложа пръста отгоре за около минута пак се възстановава всичко.
Все пак игровата платка е произведена през1981година и е вече на,над 40 години.Мислех за охладителче.Но ще пробвам с голям,пане имам десетки бройки.

Не може да програмира никакви биполярни, както вече писах по-горе.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #155 -: 03 Април, 2023, 08:19:43 »
Каква трудност е да се ремонтира - нещо което е старо и няма части за него!!!Перосализираните чипове за аркадните пратки са произведени, толкова,колкото са платките.Резервни няма произведени.То-ест ако потрябва работещ чип,купуваш донор платка която струва пари,или ремонтираш стария чип,и то ако се получи!Всезнаен проблем при тези чипове е ,че крачетата са чупливи,а за да се почистят трябва чипа да се извади от цокъла.Тогава идва проблема,някой крачета остават в цокъла ако са изгнили от към бакелита.Работата е на кантар.Някой майстори по сайтовете за ремонт на платки ремонтират чипа като със зъболекарско свредло  премахват част от бакелита,докато достигнат до здрава част от крачето,след което се запоява извод.Аз по същия начин само,че със остри секачки счупих пърче бакелит и достигнах до здрава част от извода.Риска е голям,но оправдан!
Имам същата игра,на която вместо персонализирани чипове другия производител е монтирал два реда ттл-интегрални схеми!Извода е,че такъв чип замества няколко интегрални логически схеми.Нещо като пал-логиките,само,че в по голям мащаб.Така платката става по-малка и производителя си пази лиценза.
« Последна редакция: 03 Април, 2023, 08:24:50 от lopesbroko »

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #156 -: 04 Април, 2023, 20:35:13 »
Мога ли да заменя този пром MB7051 със 27с512 например ,като крака-изводи дали ще се замести със жички първоначално?
Другия който е на картинката която съм направил за инфо ,MB7052 го заместих сполучливо.Тук записах фабричен файл ваден от сайт,върху 27с512 запоих после епрома за платката вместо пром и всичко заработи без забележки!
« Последна редакция: 04 Април, 2023, 21:02:23 от lopesbroko »

Неактивен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 72
  • Населено място: гр.София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #157 -: 04 Април, 2023, 21:14:30 »
Виж дали 13 и 14 крак са съединени заедно, защото може да се управляват от различни сигнали
което ще доведе до усложняване на схемата.
защо не сложиш 82s129 ?

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #158 -: 05 Април, 2023, 09:21:42 »
Защоно,нито имам такива,нито имам с какво да ги програмирам,а ми трябва и за многократни проби!За да мога да трия и записвам.За да изпробвам различни,няколко бин-файла.Да се видят едни модове за розовия цвят.Ония са за еднократна употреба и е нецелесъобразно да ги хабя.Когато избера правилния файл,тогава вече може да се запише на малък еднократен пром!
Благодарско!

Неактивен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 72
  • Населено място: гр.София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #159 -: 05 Април, 2023, 11:35:51 »
Провери ли връзката между краката или да добавим още един чип за универсалност.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #160 -: 05 Април, 2023, 12:39:52 »
няма праблеми с чип-селекта с единия или с другия крак ,бачка перфектно с голям епром!Аз искам да заменя втория 7051 който има само един предпоследния крак който трябва да вържа към епрома.Иначе в бина има само два реда в които са изчитлени цветовете!няма чак такъв запис,че да дели секции и други простотии.Тук работата е проста даже да не запоя въобще двата крака,пак бачка без забележки!
« Последна редакция: 05 Април, 2023, 12:47:14 от lopesbroko »

Неактивен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 72
  • Населено място: гр.София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #161 -: 05 Април, 2023, 16:59:07 »
С него не виждам какъв е проблема, свързваш директно на преходна платка.
не би трябвало да има проблем.
свободните адресни крака ги даваш на GND.

Неактивен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 72
  • Населено място: гр.София
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #162 -: 05 Април, 2023, 21:04:21 »
Ровейки се в старите списания, намерих снимки на произвежданите в България от ДСО "ЕЛЕКТРОН" аркадни игри

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #163 -: 09 Април, 2023, 23:19:56 »
Благодарение на колегата Васко,който ми прати негови дъщерни платки за пак-ман!Разбрах,къде е дефекта на моята пак-ман,платка.Повредена памет 2114.След замяната и , платката заработи прекрасно!Оказа се,че и буз-контролер платката която бях правил на хвърчащ монтаж работи без забележки.Всички епроми са 27с16,като заредих програма с комплект на NAMCO-1980г.
Качетвото на снимките е пълна критика заради скапаният ми телефон,иначе картината е прекрасна с контрастни и мазни цветове.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: аркадни игри платки идеи проекти
« Отговор #164 -: 10 Април, 2023, 11:28:51 »
Паметите mn2114 са 6 броя и работят по двойки през чип!Монтирах ги са цокли за да мога да съгласувам еднакви двойки чипове,понеже и да а от еднин и същ производител с абсолютно еднакви надписи и бързина ,се иска подбор на двойките!Например памет която не работи на тази платка-работи на друга с друга подобна!Нещо като старите компютри при които нагаждахме различни комплекти памети.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |