| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Още една Монтана  (Прочетена 2740 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Още една Монтана
« -: 25 Юни, 2022, 18:35:15 »
В общи линии, трябва да рестарврирам този касетофон, преди да попадне в светлината на прожекторите. Спешно е  :)
Обаче... не мога да развия винтовете, въпреки че обилно ги напръсках с WD-40.
Някакви идеи?


Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Още една Монтана
« Отговор #1 -: 25 Юни, 2022, 20:47:13 »
Намери максимално добре пасващата отверка за винтовете и почакай още време след напръскването. Пробвай с умерени усилия, може първо да опиташ в посока затягане, да видиш дали на там няма да поддаде. Често така процедирам и стискаме палци да стане.
Успех!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Активен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Още една Монтана
« Отговор #2 -: 25 Юни, 2022, 22:05:16 »
Да, origo е прав и предполагам става въпрос за винтчета в дълбочина? И аз съм го ял този к.., но не винаги е ставало. Налагало ми се е с борчета, вкл. диамантени да бъркам в дълбочина с дремела до изпиляване на главите, но иска много търпение и ръка...
0888981645, 072365106

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Re: Още една Монтана
« Отговор #3 -: 26 Юни, 2022, 23:15:19 »
Има снимка със стрелки, не са в дълбочина и са за плоска отвертка. Пробвай с тактиката напред-назад, по малко и без фанатизъм, обикновено помага. Ако хич не ще, изстържи и калайдисай главата и понагрей с поялника, ако става въпрос за винт в пластмаса, няма начин да не тръгне.

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Още една Монтана
« Отговор #4 -: 27 Юни, 2022, 19:11:52 »
Вече всичко е разглобено!
Чудих се, защо не мога да ги развия, а то се оказа, че не са завити в пластмаса, а в метални планки.
Мислих да  предложа на някой колега, ако иска да помогне и най-вече ако му се занимава, да довърши този проект, но ме досрамя.




Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Още една Монтана
« Отговор #5 -: 27 Юни, 2022, 20:24:35 »
Ами ти вече си го почти оправил . Почистваш и сглобяваш . Като гледам , липси няма .  Най много ремък .
Успех пожелавам .

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Още една Монтана
« Отговор #6 -: 29 Юни, 2022, 11:02:02 »
Ами ти вече си го почти оправил

Почистих платката и си личи, че по нея сериозно е работено. На ръка моторчето се върти много трудно, но е затворено по начин, който не позволява лесно отваряне и затваряне. Ремъците са деформирани и не мисля, че могат да се купят нови.
Изобщо не ми се занимава, но го обещах, а и ще стои на видно място и ще му се радват - все пак в неговата конструкция има гениални инженерни решения :)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3550
  • Населено място: Варна
Re: Още една Монтана
« Отговор #7 -: 29 Юни, 2022, 17:15:58 »
Е чак пък гениални,италианците са направили всичко максимално просто в техния Jumbo.Аз имам две такива,оранжева и червена,ама и на двете проблемите са едни и също.Износени втулки на моторите,деформирани и разтеглени ремъци.Проблема и на двете е оста на лоста който движи главата.Там като се появи луфт проблема става трудно решим.Някой да даде идея?

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 447
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Още една Монтана
« Отговор #8 -: 30 Юни, 2022, 00:14:09 »
Може би ако се изработи нова втулка с по-голям диаметър, които да компенсира за износването. Натоварването едва ли е голямо и сигурно ще може да се залепи.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Re: Още една Монтана
« Отговор #9 -: 30 Юни, 2022, 08:32:00 »
...Проблема и на двете е оста на лоста който движи главата.Там като се появи луфт проблема става трудно решим.Някой да даде идея?

Какво толкова голямо значение има този луфт? Радиален ли е или аксиален?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3550
  • Населено място: Варна
Re: Още една Монтана
« Отговор #10 -: 30 Юни, 2022, 17:13:48 »
Има значение иначе бялото рамо където е монтирана главата се движи и главата се клати като на бягащ коч топките :) Пък и не само тя,гумената ролка която притиска лентата също се измества.Това е пластмасова пръчка около 3-4 мм която е едно цяло с горния капак,къде и какво да набия :)

Неактивен DVS

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 141
  • Населено място: София
Re: Още една Монтана
« Отговор #11 -: 01 Юли, 2022, 12:01:22 »
Някакви идеи за подлепяне на мембраната на високоговорителя? Нещо лесно, че не ми се занимава  :)

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Re: Още една Монтана
« Отговор #12 -: 01 Юли, 2022, 14:41:23 »
Има значение иначе бялото рамо където е монтирана главата се движи и главата се клати като на бягащ коч топките :) Пък и не само тя,гумената ролка която притиска лентата също се измества.Това е пластмасова пръчка около 3-4 мм която е едно цяло с горния капак,къде и какво да набия :)

Ако мислиш, че с намаляване на луфта там можеш да намалиш клатенето на главата, грешиш. Детайлът, който държи главата, при позиция 'възпроизвеждане' се фиксира в 3 точки. Едната е този лагер(не трябва да има аксиален луфт), другата е под бутона и между него и белия дълъг детайл, и третата е там, където детайлът се опира в корпуса и движението му надолу се ограничава. Износване във въпросния лагер няма и радиален луфт там си има още по рождение. Аксиалният луфт може да се отстрани, като пробиеш отвор по оста на оста и завиеш там винт с широка глава, който да служи вместо разтопената 'шапка', като изпиляваш по малко оста, за да стане толкова къса, че луфтът да се обере. Ако клатенето на главата не е от голям аксиален луфт на лагера, нещо с другите две места на фиксиране не е както трябва.

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 447
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Още една Монтана
« Отговор #13 -: 01 Юли, 2022, 19:40:24 »
Някакви идеи за подлепяне на мембраната на високоговорителя? Нещо лесно, че не ми се занимава  :)


Имаше едно жълто лепило на Момент, което остава доста еластично като изсъхне, предполагам може да ти свърши работа.

Неактивен Radist

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 154
  • Населено място: Монтана
Re: Още една Монтана
« Отговор #14 -: 01 Юли, 2022, 19:48:36 »
Някакви идеи за подлепяне на мембраната на високоговорителя? Нещо лесно, че не ми се занимава  :)
Високоговорители АД Благоевград произвждат и продават такива говорителчета.За мен не си заслужава да се прави ремонт.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |