| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: НАП търси данък за продажби през Еконт  (Прочетена 4938 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Вчера в новините на РАДИО1 го чух,щели да пращат декларации за попълване.Доколкото знам трябва да има продажби над 15 бона, едва ли ще ме засегне, но знае ли човек?

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #1 -: 16 Април, 2022, 23:49:14 »
На мен си ги отразяват още от по-миналата година, направо излизаха в системата като влезеш с ПИК. И това е за под 1000лв.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 634
  • Населено място: Сандански
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #2 -: 17 Април, 2022, 11:01:00 »
Интересно ми е...Продавам нови неща, логично да плащам данък. Нищо ново под слънцето.

ОБАЧЕ - продавам стари маратонки /като пример/ Когато съм ги купил нови, в цената е включен данък към държавата, печалба за търговеца и т.н.
Защо сега пак трябва да се облагат с данък тези маратонки? Очевидно е че аз не печеля от тази сделка, защото цената им ще бъде по-ниска от покупната им цена на нови в магазина.
Обяснете ми като на прост електрончик ???
Или е време да се надигнем и да ги изметем тези гадове. Баси...само данък въздух още няма, но не е чудно и него да измислят.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #3 -: 17 Април, 2022, 11:18:11 »
Държавата като хване да те сапунисва, няма намерение да те къпе...
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 293
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #4 -: 17 Април, 2022, 11:21:18 »
Ами здраво са изгладнели, като кърлежи напролет, изхарчиха парите, пълниха чекмеджета, буркани и др. и сега трябва от някъде да попълнят бюджета. А относно старите неща, най-вероятно трябва да се обявяват в товарителницата като стари и да се пазят. След като излязат данъците, ще трябва човек да ходи до данъчното, да се разправя с малоумни лелки и ако има късмет може и да му опростят нещо. Съвсем друг е въпросът дали на повечето хора ще им се занимава с малоумщини, защото за момента "електронната" ни комуникация с тези служби е повече "хартиена" и много по-малко "електронна". Та явно на това разчитат, човек да си каже майната ви, нямам време да се занимавам с вас и да си плати каквото са му начислили.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 634
  • Населено място: Сандански
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #5 -: 17 Април, 2022, 11:54:34 »
Не знам кой на какво разчита, ама на мен ми е писналО на х0я от глупости в тази държава.
Толкова мога да разказвам, че не ми се започва

ПП  Аз съм за официално запитване /към кой ли/ по тази тема. Я да съберем някой и друг подпис или...все от някъде трябва да се тръгне. Иначе като сме овце, ще ни стрижат
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен BatKoce

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 508
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #6 -: 17 Април, 2022, 12:38:14 »
Баси...само данък въздух още няма, но не е чудно и него да измислят.

"Зелената сделка" май ще се окаже точно това...

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 634
  • Населено място: Сандански
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #7 -: 17 Април, 2022, 12:43:01 »
За зелената сделка съм подготвен - монтирах едни хубави панели на покрива та поне си имам ток :)
Като краен вариант, мога и да се откача от монополистите поне в този аспект. Малко ще се наложи да се съобразяваме с консумацията особено зимата,, но си е напълно реално.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #8 -: 17 Април, 2022, 14:41:40 »
моята "инсайдерска" информация е че когато направиш 100 продажби независимо колко пари си взел ... те "докладват" така да се каже "автоматично" на данъчните ...
след това почват да звънят данъчните , да питат защо не си подал декларация ,.....

което е глупаво ,  ако някой реши да продаде примерно стари книги или учебници ... и продаде 100 книги по 3 лв ... ще му искат да плати данък след това ? или може би тогава вече служител на данъчното ще реши дали да му звъни или да не му звъни ....

за това много продавачи пращат не само от свое име а и от други ...явно жена , сестра ...баба ... 
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 634
  • Населено място: Сандански
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #9 -: 17 Април, 2022, 16:45:29 »
моята "инсайдерска" информация е че когато направиш 100 продажби независимо колко пари си взел ... те "докладват" така да се каже "автоматично" на данъчните ...

Не ти е достоверен източника. Само ти казвам, за твоя информация :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен BatKoce

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 508
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #10 -: 17 Април, 2022, 16:59:57 »
Не ти е достоверен източника. Само ти казвам, за твоя информация :drinks:

Каква е вярната информация? Сед какви суми ще започнат наистина да ни притесняват?

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 293
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #11 -: 17 Април, 2022, 17:19:21 »
Цитат
когато направиш 100 продажби

help40, изобщо недей "да лежиш на таз кълка", при много от колегите вече е направено така, че автоматично всички пари получени през куриерите, влизат в графата приходи, без бирника да се интересува какво си продал и защо си получил тези пари и силно подозирам, че постепенно ще обхванат абсолютно всички работещи през куриери. Освен това в нашата мила Родина няма такова нещо като необлагаем минимум, така, че и за 5 лева да продадеш нещо, 15-те процента вече ги дължиш, уви  ???

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #12 -: 17 Април, 2022, 18:20:38 »
Какво излиза , че единственото спасение от алчните данъчни е лично предаване без кУриери?  :unknown:

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1341
  • Населено място: София
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #13 -: 17 Април, 2022, 19:04:07 »
Миналата и по-миналта година ми казваше че има подадени данни за приходи от куриерски компании и ме питаше дали са от продажба на лични вещи или някакъв бизнес. Цъквах "лични" (което си беше вярно) и не се прибавяха към декларацията. Тази година нещо различно ли виждате?

Влязох в сайта да проверя за 2021 г., но се оказа че нямам никакви продажби, само покупки.  :master2:

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #14 -: 17 Април, 2022, 19:13:09 »
Няма как. Всеки взе да продава "старите си вещи" и сега ще плаща. Метър никой няма да мине. Трябва да се плащат данъци, както и да звучи. И счетоводител от 50 до 80лв.
JVC AX-1100 I love u

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |