| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: НАП търси данък за продажби през Еконт  (Прочетена 4931 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #30 -: 20 Април, 2022, 22:01:36 »
           "Значи имате право на 24 пратки с наложен платеж на година - ако изпратите 25 или повече пратки се води интернет търговия и след като подадете по електронен път Годишната данъчна декларация Ви начисляват 15%(петнадесет) процента данък върху добавената стойност на пратките, без да ги интересува това лични вещи ли са или някакъв вид търговия. Срока на плащане на този данък е до 30 юни." :crazy:
       Значи в кой член на ДОПК - Данъчно осигурителен процесуален кодекс или друг  закон са посочени броя на пратките- до 24 годишно, а също къде е дефинирано понятието "интернет търговия" с над 24 пратки годишно??? ДДС - данък добавена стойност се начислява от лица, регистрирани но ЗДДС. НАП не начислява ДДС,начислява го продавача, ако е регистриран по ДДС.
       По-горе PDM е дал точния отговор, но явно не е четен. :crazy:
« Последна редакция: 20 Април, 2022, 22:10:08 от Лъчо Минков »

Неактивен dido

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 108
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #31 -: 21 Април, 2022, 21:44:43 »
Само да попитам колегите - за да спазя срока за подаване на тази декларация до 3 май адвокат или счетоводител трябваше да взема, за да се защитя или потвърдя тези наложени платежи по Еконт и Спиди които са постъпили в НАП. Адвоката ще ми вземе поне 450 лева за услугата, а счетоводителя ми взе 50 лева. И санкциите, и лихвите които ще ми наложи НАП след тази дата 3 май, каква ми е гаранцията, че в съда ще бъдат отменени впредвид колко се проточват делата.
Взех счетоводител за 50 лева и той ми обясни "правилата на играта" от страна на НАП...ако той лъже и аз лъжа. Сметнах, че щом държавата е решила да вземе тези 15% е по добре да ги дам, отколкото с години да се разправям със съдилища и я спечеля, я не накрая.
Но всеки си решава за себе си как да постъпи. Аз просто споделих какво съм направил до момента.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: НАП търси данък за продажби през Еконт
« Отговор #32 -: 21 Април, 2022, 22:26:32 »
Ами отговора зависи от това дали се занимаваш с онлайн търговия както е определена тук която се облага с 15%, дали е продажби от занаятчийска/художествена/техническа дейност която се облага с 10%, или просто става дума за лични вещи които си продал и не се облагат изобщо. Предполагам също че въпроса ти е как точно да постъпиш според закона с цел да си минимизираш разходите, а не как да укриваш данък (с което не мога да помогна).
« Последна редакция: 21 Април, 2022, 22:36:18 от CVT »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |