| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Диференциален термостат  (Прочетена 2140 пъти)

0 Потреб. и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Диференциален термостат
« -: 22 Февруари, 2022, 11:42:16 »
Някой който има опит в търговията от алибаба или други китайски сайтове може ли да намери този или друг модел диференциален термостат? На този не харесва цената:
https://bazar.bg/obiava-33395625/tsifrov-diferentsialen-termoregulator-za-parno-ili-solarna-sistema

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Диференциален термостат
« Отговор #1 -: 22 Февруари, 2022, 12:12:13 »
Бих ти дал схема на база SMD с мега8 и лед дисплей със софтуера но е сложна за сглобяване.Предвидени са всякакви настройки и аварийни ситуации,работи до 99 градуса преди авариен звуков сигнал и задействане на защита. Показва зададени температурни граници,реална температура,включван на помпата и др.Моя разработка на софт и хард ползвана години на парното. Навремето дори бях включил към нея безжично предаване на даните на 433 mhz като изписваше температура на приемника през 2 стени и 10м. разстояние. Това решение не е за всеки.
73!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1341
  • Населено място: София
Re: Диференциален термостат
« Отговор #2 -: 22 Февруари, 2022, 12:28:02 »
За нещо такова ли става дума?

https://www.aliexpress.com/item/4001153785654.html

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: Диференциален термостат
« Отговор #3 -: 22 Февруари, 2022, 14:27:54 »
прилича на този

https://www.aliexpress.com/item/33023638158.html

а този е по скъп но е с по-големи релета като гледам

https://www.aliexpress.com/item/32872086074.html?

какво е важно ? да е с две релета или да е с два датчика ? или .... ?

иначе с 1 реле 1 датчик има за по 4.5 долара

https://www.aliexpress.com/item/32912062029.html

Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 634
  • Населено място: Сандански
Re: Диференциален термостат
« Отговор #4 -: 22 Февруари, 2022, 15:25:02 »
help40 - човека търси диференциален термостат...  :rtfm:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Диференциален термостат
« Отговор #5 -: 22 Февруари, 2022, 18:43:01 »
Диференциален термостат-следи температура на две точки, трябва да има два сензора(датчика). Използва се за управление на бойлери загрявани от слънчев колектор-това е най-често, може да има и много други приложения.Сменил съм два броя за две-три години и цената 50-60 лв. не ми харесва.Проблемът който се появява при мен-показва нереални температури-примерно 120 градуса в бойлера. Диференца се запазва и той включва и изключва помпата, но не е редно да незнаеш дали има или няма гореща вода. На този от линка отзад пише таобао, аз опитах да отида до там, но ме прати при бабата.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 634
  • Населено място: Сандански
Re: Диференциален термостат
« Отговор #6 -: 23 Февруари, 2022, 08:09:38 »
Сменил съм два броя за две-три години и цената 50-60 лв. не ми харесва.Проблемът който се появява при мен-показва нереални температури-примерно 120 градуса в бойлера

Може ли снимка или поне модела на тези които ти дефектират толкова често?
Питам, защото имам приятел който произвежда такива...и ако са от неговите е редно да знае.
Моят е от него, и е на повече от 10 години. До сега никакъв проблем.

ПП Проблем може да се получи от гръм. Виждал съм термостати на пепел.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен muneson

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 104
  • Населено място: софия
Re: Диференциален термостат
« Отговор #7 -: 23 Февруари, 2022, 09:27:40 »
Диференциален термостат-следи температура на две точки, трябва да има два сензора(датчика). Използва се за управление на бойлери загрявани от слънчев колектор.

И къде се слагат тези термодатчици? И не може ли два контролера с по един датчик и по едно реле, цената излиза общо 25 лв.
"Товарете портокалите в бурета!...", О.Б. от О., с.н.т.п.

Неактивен BatKoce

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 508
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Диференциален термостат
« Отговор #8 -: 23 Февруари, 2022, 10:29:34 »
И къде се слагат тези термодатчици? И не може ли два контролера с по един датчик и по едно реле, цената излиза общо 25 лв.

Трябва да обслужи соларен панел за загряване на вода. Задейства се, когато разликата между две температури достигне определена стойност. Целта е, когато няма слънчева енергия, да не може другата част от отоплителната система да върне топлина към панела и да топли атмосферата. Ако има два отделни терморегулатора, всеки следи собствената си температура, но не знае дали тя е по-голама или по-малка от температурата на другия... 

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1341
  • Населено място: София
Re: Диференциален термостат
« Отговор #9 -: 23 Февруари, 2022, 11:23:09 »
Ето точно този за който автора на темата пита от Алито. Цената обаче не е кой знае колко по-ниска - около 34 лева с доставката:

https://www.aliexpress.com/item/32961463240.html

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Диференциален термостат
« Отговор #10 -: 23 Февруари, 2022, 12:40:45 »
Да, този е същият и би ми вършил работа, особено ако не прави проблеми като този който ползвам в момента.Когато сложих колектора аз си направих термостат, аналогов по принцип на действие с операционни усилватели и същите сензори-LM315 мисля че беше като фабричния. Използвах го две години и реших да модернизирам системата-купих два единични термостати за 4-5 лв.както се беше сетил и някой от колегите.Те имат хистерезис, макар и нерегулируем и при последователно свързване на контактите на релета включват и изключват, но нямат зададена начална температура от която да започнат да управляват системата.Техните сензори са NTC-около 10к и може би ако се играе с началната му стойност може да се получи нещо.Опити в тази насока не съм правил.Когато купих термостата послушах съвета на продавачката, иначе имаше и произведени от производител от Г. Делчев.Тя каза че имали проблеми с тях от гръмотевици. Аз си взех и резервни сензори-веднаж съм сменял горния,т.е. на колектора и веднаж съм връщал термостата по същата причина- нереално отчитана температура и на колектора, и на бойлера.Преди минути го включих и макар че показанията не са фрапиращи пак има разлика с термометъра на бойлера и на допълнителния термометър, който съм сложил.Може би освен за колегата пансим и за други на които темата им е интересна ще сложа и няколко снимки:

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 634
  • Населено място: Сандански
Re: Диференциален термостат
« Отговор #11 -: 24 Февруари, 2022, 07:55:17 »
Снимката на фабричния термостат е точно от моя приятел. В Благоевград се правят. Интересно защо при теб дефектират. Аз толкова години нямам нито един проблем. И не само аз де...продадени са сериозен брой от този модел през годините. За да започне да показва 120 градуса, независимо дали има или не датчик, се е бъгнала енергонезависимата памет на контролера. Има редки такива случки.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Диференциален термостат
« Отговор #12 -: 24 Февруари, 2022, 10:29:27 »
Да, говорил съм с човека когато смених първия термостат,съгласи се веднага. Понеже и вторият прави същия проблем, а и гаранцията му е изтекла реших да търся друго решение.Иначе от време навреме се оправя и показва ОК температури,тази сутрин примерно.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Диференциален термостат
« Отговор #13 -: 27 Февруари, 2022, 07:51:15 »
Защо никой не споменава поморииския?
0878640251

близо до София

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |