При хоризонталната развивка на тези телевизори,забравихме да подчертаем дебело,че се проверява най вече кръговият кондензатор на високоволтовия краен транзистор!Мисля,че беше от порядъка на 8.2 нанофарада,1600 волта минимум.От него гори крайния транзистор та се къса!Много често се оформя и лоша стойка на краката му-БУМ.
При нас в Добрич му казвахме /мяукане/
Има технология на ремонт и задължителна настройка на 124-волта.На времето се монтираха задължително нова импулсна платка,за да няма мяу или бум след време.Не,че старите не си ги поправяхме после.Спомням си чипове сменяхме масово B260,tda 1060-нещо накова и най вече тримера ако вземе да прекъсва както е описано по-горе в темата.
В общи лини ако всичко е часовник - телевизора,спи.
Сетих се и за един легнал филтриращ кондензатор се сменяше задължително с нов 350волтов мисля,че беше?10 или 20 микрофарада.
Гледам колегите в болницата приготвили два-три ВТ-84 за хвърляне,че ги прибрах в моя склад.Като остане време ще понаправя някой за спомен.Кинескопите са им прекрасни-TOSHIBA,с червена лепенка.Имам едни трафове от мед-апарати с две бобини на двете рамена на магнитопровода всяка на 220 волта,разделителни японски около 300 вата.През такъв ще захраня телевизора и ще пусна AV-директно с два чинча!