| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с усилвател Pioneer  (Прочетена 4290 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Проблем с усилвател Pioneer
« Отговор #15 -: 09 Януари, 2022, 20:12:37 »
Няма ''изсвирване/пукане'' вече във високите след премахнатите диоди. Свири и изключва нормално. Спрямо средна точка меря на вторичната, не спрямо корпус. С разкачен един извод на първичната, на вторичната имам 0.072в/ 0.163в /0.074в
JVC AX-1100 I love u

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Проблем с усилвател Pioneer
« Отговор #16 -: 10 Януари, 2022, 06:04:12 »
Значи колегата Любо Божков се оказа прав. Тогава най-вероятно електролитите 0,47Мф са изсъхнали или някой диод е дефектен. Филтърната група при всеки диод има за задача явно да шунтира този паразитен ефект идващ от индикаторния блок. Така си го обяснявам поне. Някой резистор също може да сие сменил стойноста но по-рядко възможно.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Проблем с усилвател Pioneer
« Отговор #17 -: 10 Януари, 2022, 15:56:30 »
Двата кондензатора по 0.47мф са добре според уреда, но ги смених, двата диода също са добре и тях смених, напрежението е налично. Ще меря за резистори
JVC AX-1100 I love u

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Проблем с усилвател Pioneer
« Отговор #18 -: 12 Януари, 2022, 20:50:40 »
Колега ако беше сложил хубави снимки щеше бързо да стане ясно. Така, намерих същия повреден усилвател, понеже ми стана интересно как може така. Наистина всичко е така както е описано. Трябваха ми 15мин. да го сборя без да го пускам. Понеже е повреден и не съм го пускал да търся какво му е. Но паяжината от кабели преплетени заедно както предполагах е виновника. Това че всички кабаели вървят заедно захранващите от мрежата и тези на изходния сигнаял и тези за индикаторите което смятам за лудост. Та става паразитна индукция от фазата към изходните кабели и диодите я изправят и от там е -1,5 - -2 волта. Но когато реших да измеря тока на изходите, сложих амперметъра директно на изходите разбира се не протече никакъв ток. Следователно този ефект се проявява само при празни изходи и не влияе на работата на усилвателя. Колегата може да си отдъхне и възтанови диодите. Що се отнася до пращенето, трябва да ремонтирам това чудо, да го пусна и да се надявам да прави същото за да видя от какво е.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Проблем с усилвател Pioneer
« Отговор #19 -: 13 Януари, 2022, 15:58:33 »
Преди да пусна темата, това ми беше и в главата, най-логичното, при вдигане на платка вертикално самите кабели да са направели беля. Но дълго време ги гледам и не виждам нито един да се е допрял до друг. По- интересното е, че след като реших да му обновя кондензаторите, аз си слушах усилвателя около 20 дни, и след това за един път направи това. Та, имам два броя от тях, един за японския пазар и един за европа. Сега сложих да слушам другия (за японския пазар, който е ) всичко е нормално, но снощи забелязах нещо странно, което пък днес го няма. При въртене на волумето, без значение колко внимателно (бавно) или по силно, докато свири музиката, нискочестотния, направо хлътва навътре докрай. В момента в който спра да въртя, се нормализира.
Относно проблема ми в тази тема. Имаш впредвид, че кабели се ''докосват един вдруг'' или просто където са близо един до друг?
JVC AX-1100 I love u

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Проблем с усилвател Pioneer
« Отговор #20 -: 13 Януари, 2022, 17:20:36 »
Индукцията става от доближените кабели вързани на общ сноп. Те ако се допират ще стане късо и ще гръмне.
Благодаря на модераторите, снимките се качиха.
Както се вижда всички кабели са вързани с една опашка заедно както тези които отиват във трафа така и тези които са за тонколоните. Както писах това напрежение не трябва да те притеснява в изключено положение. При свързани тонколони няма да го има. Това не е повреда, а ефект от така конструирания жгут. Можеш да пробваш за спорта да срежеш свинската опашка и да раздалечиш групата кабели които отиват към изходите от останалите и пак да измериш дали напрежението от 1,5волта ще се промени изчезне.
« Последна редакция: 13 Януари, 2022, 17:27:22 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Проблем с усилвател Pioneer
« Отговор #21 -: 13 Януари, 2022, 21:12:54 »
Последен въпрос по темата. Оригиналните филтриращи са 2х8200/56в, аз имам нови, които ми останаха 2х15000/56в. Ако ги поставя на другия, ще имам ли проблем?
JVC AX-1100 I love u

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Проблем с усилвател Pioneer
« Отговор #22 -: 13 Януари, 2022, 22:03:49 »
Може и да има, трябва да са същите. Рискуваш да изгориш греца.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
3582 Прегледи
Последна публикация 14 Ноември, 2012, 16:56:19
от Борис Борисов
1 Отговора
2276 Прегледи
Последна публикация 23 Януари, 2019, 16:38:03
от ingkunev
14 Отговора
2497 Прегледи
Последна публикация 09 Август, 2022, 18:14:12
от Борис Борисов
11 Отговора
2347 Прегледи
Последна публикация 14 Октомври, 2022, 13:19:54
от Concord
2 Отговора
1257 Прегледи
Последна публикация 22 Декември, 2022, 13:26:36
от Concord

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |