| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Касетен дек , " Филипс"  (Прочетена 2221 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Касетен дек , " Филипс"
« -: 16 Декември, 2021, 15:26:26 »
Дойде му реда и на тоя дек . До момента не сьм попадал на такьв модел.  И понеже  като го отворих , изпаднаха дребни чаркове  , реших да се допитам до форума . Като гледате механиката , дали е комплектна ?   Двата  бутона отпред сьщо липсват ,  Ако някои от колегите се е занимавал с тоя модел , ако желае да ме насочи . Иначе , беше с разбутано захранване , та го оправих , и сега дори има и фонов шум  на изхода .
« Последна редакция: 16 Декември, 2021, 15:33:29 от радиото »

Неактивен mario

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 12
  • Населено място: Варна
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #1 -: 18 Декември, 2021, 11:53:01 »
Не е комплектен. Липсва поне едно от няколкото зъбни колела от "сапунена пластмаса". Вече ги правят на 3D принтери, но не си струва да го възтановяваш - Филипсите от този период са малък ужас.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #2 -: 18 Декември, 2021, 19:04:06 »
Къде е липсата ? Горе в дясно ли , над мотора ?

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #3 -: 18 Декември, 2021, 22:20:50 »
Тази механика е с автоматичен транспорт на шейната с главите! Маховика като завърти и вдига нагоре шейната с главите! Тестването на механиката е по следния начин. Натиска се бутон PAY който зарежда механиката! След това започвате бавно да въртите маховика! След като се качат главите горе шейната се заключва в горно положение и маховика се освобождава! Започва леко да се върти! Преди това трябва да видите дали има автоматична блокировка за поставена касета! Обикновено това е един палец който се натиска от касетата! Не е този който е за запис! Имал съм най различни повреди, Счупен водач на шейната. Счупени рейки и тн. Ако не работи трябва да отворите механиката и да я наредите! Включително да видите дали липства нещо. Има последователност на зареждането!
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #4 -: 18 Декември, 2021, 23:15:49 »
Това което се вижда горе трябва да е програмното колело което вдига шейната! Трябва да видите как се заключва в горно положение! Има няколко начина на заключване при различните модели! С рейка, със Соленоид и посредством самото програмно колело.
« Последна редакция: 18 Декември, 2021, 23:32:12 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен mario

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 12
  • Населено място: Варна
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #5 -: 19 Декември, 2021, 00:03:21 »
philips f6210

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #6 -: 19 Декември, 2021, 09:57:14 »
Опитах да заредя по начина , който написа колегата , и не се получи .  Липсва голямото жьлто колело .  Засега спирам и ще тьрся вьпросното колелце .
Благодаря на колегите за помоща .

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #7 -: 19 Декември, 2021, 17:00:38 »
Това колело е за автостопа! Може да пробвате и без него. Най лесния начин да го пробвате, включете Дека сложете една касета натиснете PLAY Ако зареди и се качат главите в касетата и след това веднага изключи значи механиката е в ред. Другия начин е да симулирате движението на рейката като движите рейката с ръка, за да не ви изключва автостопа! Така може да го изпробвате за да видите дали няма други повреди. Или направо махнете тая рейка.
« Последна редакция: 19 Декември, 2021, 17:24:23 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #8 -: 20 Декември, 2021, 12:10:15 »
Не се получава . Ще сваля механиката , и  почвам от бутоните . Там има проблем , насилвани са , и нещо е прецакано ., Имало е тьпанарски опит за ремонт . Сьсипано е , каквото са пипнали , здраво не е останало .,

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #9 -: 20 Декември, 2021, 15:17:58 »
Най-близо до истината е марио-според мен този модел механизъм не е малък ужас, а голям боклук.Имам Ф6211-00-разликата е че при мен е със светодиодна индикация.По--късно ще пусна снимки, под маховика трябва да има зъбно колело-провери. В моят случай е разпаднало се на парчета, при теб може да няма и следа. Липсва и при мен горното колело за автостопа.  "Лош материал" е причината, тя не е само нашенска, а както се оказва по-мащабна. Дано не си дал много пари, аз моите съм ги прежалил. Както писах поне за да докажа твърдението си ще кача снимки.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #10 -: 20 Декември, 2021, 15:54:20 »
То се знае от 30г. че тези колела са проблем при Филипсите! Аз съм търсил такива още в началото на 90те. Сега имам но не всички. Да бутоните зареждат щифта към програмното колело! Ако не работят те не може да зареди.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #11 -: 20 Декември, 2021, 16:02:40 »
Ето и няколко снимки,тъй като мисля че и за автора на статията и за някои други колеги ще бъде интересно да видят две машини които дядо белобрадия ми донесе преди два дни и при които подобни проблеми са по-малко вероятни.При тях има доста метал вместо пластмаса-тежат по около 25 кг-но и металите се износват и струват още по-скъпо:


Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #12 -: 20 Декември, 2021, 20:33:23 »
lager , металното , ако е налично цялото , може да го изработи някой ЗЬБОТЕХНИК .
Аз сьм го правил преди време с едни детайли от програматор за  видеомагнетофон
А тия 25 килограмовите машини , ми сьлзят очите като ги гледам ... дай Боже всеки да има проблем с такова нещо .
.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #13 -: 20 Декември, 2021, 21:18:36 »
Ех приятелю, за мен не беше по-приятно докато броях ковидните добавки и стипендиите, както се казва "кръв ми капеше от сърцето". Има много приказки за мераците и удоволствията, най-важно е ако можем да спестим от лекарства и си позволим малко глезотии.С надежда че и някой след нас може да им се радва.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: Касетен дек , " Филипс"
« Отговор #14 -: 20 Декември, 2021, 21:39:01 »
И по точно само PLAY от бутоните зарежда за вдигане на шейната! Реверсите работят в долно положение на шейната.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
8753 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve
29 Отговора
22453 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
12 Отговора
8964 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 01:31:32
от GRIDLIC
3 Отговора
4685 Прегледи
Последна публикация 12 Декември, 2018, 20:27:39
от GRIDLIC
57 Отговора
5292 Прегледи
Последна публикация 15 Юли, 2019, 22:03:13
от argonavt

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |