| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход  (Прочетена 33625 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен denyo

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Варна
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #15 -: 22 Август, 2013, 23:05:30 »
Добре ще е между другото да инспектираш на телевизора разделителните кондензатори към антенната букса дали не са сдали багажа и да са пробили, защото шасито на телевизора е свързано към мрежата, и ако е пробил кондензатора е възможно да скапва модулатора защото до колкото разбирам и втория модулатор нещо се е скапал.
Абсолютно същото щях да напиша и аз


Мисля, че Strong SRT 8113 няма изход по висока честота.
Имам такъв и си има модулатор. До колкото имам информация, модулатора на 8113 е най-читавия на пазара в момента.

Неактивен denyo

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Варна
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #16 -: 22 Август, 2013, 23:08:50 »
Че що не си направиш едни RGB входове на телевизорите дето ги имаш, поне е лесно и ефтино.
Моля сподели как става, защото точно това умувам от известно време. Става дума за Велико Търново 85, Електрон 380 и Електрон 423ДИ.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #17 -: 23 Август, 2013, 10:45:59 »
Електрон 380 е предвиден да има скарт букса, отвори му схемата и ще видиш има някои елементи в МЧУ които са начертани с пунктир, и на платката има място за тях оставено добавяш ги, и свързваш входовете където е начертано на схемата, аз така изведох AV на моя електрон, обаче за RGB не е предвидено, не съм запознат какъв точно е стандарта, но трябва ти да измислиш как по схемата да ги свържеш.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Красимир Аврамов

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Sofia
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #18 -: 24 Август, 2013, 18:41:47 »
Купих си декодерNEO DVBT-1100Aот Карфур свьрзах всичко не става купих и RF Модулатор от Тони-СЮД кв.Изток ул.Атанас Далчев №10 само там ги има в София в Конрад нямат модулатори пробвах цялата апаратура на една Тошиба на 25 години с коаксиален вход и заспа сега мисля да изпробвам сьщото на един електрон Ц380 на село мисля че ще работи.Определено тези който продават декодерите не са в час с материала.Купил сьм си и една антена за цифров декодер от тези малките но вьрши работа.Тук в София се хващат всички програми но в провинцията сигнала е слаб и ще хвана половината.За Червен Бряг се ловели само четири програми. 

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #19 -: 26 Август, 2013, 02:45:16 »
Strong SRT8106 измества честотата с 8 канала нагоре, като смениш системата на DK. Например, ако си нагласил декодера на 40 канал и го включиш на DK, телевизора ще го хване на 48 канал. Не съм го пробвал продължително време.

Неактивен denyo

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Варна
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #20 -: 26 Септември, 2013, 17:44:42 »
Много ми се иска да им изкарам RGB входове на моите сандъци.
До къде стигнах с умуването по въпроса.
Схемичките на телевизорите ми - ЦЪК
Май ще трябва и композит да вкарам от някъде, за да си вадят синхронизация от него. Търновото е свързано с мрежата, и май най-лесния начин е номера с шуко щепсел на който не се ползва единия щифт и шасито е свързано със зануляването. Чипа му уж има RGB входове, както и този на Електрон 423, но дали полярността и размаха на сигналите са същите като тия дето идват от SCART-a? Дали нещо друго не трябва да добавя/доработя? Електрон 380 пък, с тая схемичка АФ5, май на яркостния вход ще трябва да подам някакво постоянно напрежение (не знам колко волта, може би написаните на схемата) за да станат цветоразликовите входове, входове RGB. Но в някакъв руски форум май четох, че трябва сигнала да се дефазира, т.е. май по едно транзисторче общ емитер ще трябва на канал да обърне сигнала таман и амплитудата с него ще наглася, ама каква трябва да е? Опасявам се да не опукам декодера, макар, че и телевизорчетата са ми мили и е добре и те да оцелеят след експеримента. Ако някой има време, може да хвърли един поглед на схемичките и да сподели какво мисли. Виждал съм на по-съвременен телевизор как при RGB сравнено с комплектен сигнал картината е много по-добра.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3539
  • Населено място: Варна
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #21 -: 26 Септември, 2013, 18:52:33 »
На руските телевизори с блок СМРК без значение това е повече от лесно и не си струва да се преработва нищо.Само на сигнала блокировка се слага ключе за да го превключиш в режим AV.Руснаците не са си направили труда да сложат отвън чинчове.В някой версий на телевизора "Садко" ги има сложени и бутонче за AV до това за АПЧ в тестатурата.
За Велико търново независимо от модификацията също става,но през разделителен трансформатор на захранването.Пробвано.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Свързване на декодер към ТВ без AV-вход
« Отговор #22 -: 26 Септември, 2013, 19:50:03 »
Да, само че в повечето СМРК не са поставени диодите за блокировка и едно мостче и някакъв резисктор мисля имаше. На схемата ги има, и на платката също на сервизния печат. Добавят се и готово, така съм направил вход на единия ми Електрон.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |