| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Счупена част от руски грамофон  (Прочетена 2402 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dennislaw91

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 92
  • Населено място: София
Счупена част от руски грамофон
« -: 13 Ноември, 2021, 17:30:56 »
Здравейте колеги, имам 10 броя такива шасита от този модел и искам да ги пусна в експлоатация, въпросната част, която премества фрикционната ролка е много крехка и се чупи много лесно, не зная от годините или просто е от материала, въпроса ми е дали някой има идея или къде могат да ми изработят или излеят 10 бройки?  благодаря

Неактивен petarkolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 291
  • Населено място: гр. София
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #1 -: 14 Ноември, 2021, 07:49:27 »
В Пазарджик правят едно към едно тампони за двигател като оригиналния. Отливки нещо такова, можже да знаят къде правят по фини детайли.

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 265
  • Населено място: София
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #2 -: 14 Ноември, 2021, 10:34:59 »
Сега рекламират 3D принтери и услуги с тях. Даже в Китай могат да се поръча изработване на части. Сигурно е необходим дигитален чертеж с три проекции или 3D чертеж. Само не разбирам - толкова голяма колекционерска стойност ли имат руските грамофонни шасита?

Неактивен Dennislaw91

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 92
  • Населено място: София
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #3 -: 14 Ноември, 2021, 11:03:04 »
Изнасям и продавам руски и български радиограмофони в Кипър,на година около 200 броя и за това ми трябват

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 265
  • Населено място: София
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #4 -: 14 Ноември, 2021, 16:10:46 »
 :good:

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #5 -: 16 Ноември, 2021, 06:53:09 »
Забелязъл съм, че кипърските гърци предпочитат българските, а турците ще се избият да купуват само руски...

Дениславе, никой няма да ти направи отливка на този детайл, а и каквото и да ти казват за 3Д принтирането, то още е много далеч от момента, в който ще бъде решение за такива проблеми. Предполагам, че никога няма и да бъде. Има по- просто и достъпно решение - детайлът трябва да се изреже от дебела (2 - 2.5мм) желязна ламарина или шина и да се изработи от месинг и да се закрепи на мястото му лагера, да се пресова оста за ролката. Лагерът за платера, който е другият проблемен детайл, също може да се изработи на струг, от месинг.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #6 -: 16 Ноември, 2021, 15:17:43 »
NHB,съгласен съм с теб, но никой няма да му го направи за по-малко от 10 лв.Аз му предложих работещо шаси от Сакта с доза за 20 лв и той се отказа.Имам поне 5 броя такива шасита каквито търси, но вече 5 години подаръци не правя.

Неактивен BatKoce

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 508
  • Населено място: Ракитово
    • velevel
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #7 -: 16 Ноември, 2021, 17:28:16 »
Едни приятели искаха да им се отлеят някакви алуминиеви детайли. Намериха фирма, която предлага тази услуга, но условието беше да поръчат, по спомен, около 600 килограма. Това беше доста отдавна, сега не знам какво е положението. Доколкото си спомням, леярната беше в Шумен...

Неактивен vtc

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #8 -: 16 Ноември, 2021, 19:13:25 »
А бе нема ли, и некой нашенец да изнася случайно и портокали в бурета за Кипър?  :D

Неактивен Dennislaw91

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 92
  • Населено място: София
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #9 -: 16 Ноември, 2021, 22:41:38 »
NHB, Благодаря за отговора, ще пробвам, относно до коментара от Лагер, колега да ти припомня ли какви бокл*ци купих от теб на цени, на които не се е родил човек да ти ги плати, другото което е, защо да купувам шаси от теб За 20 лв, като цяла Сакта я намирам на толкова, аз търгувам с тези апарати, всички знаем, че в България няма търсене за тях, иначе да, Гръцките Кипърци ги харесват много и си ги слушат, Турските клонят повече към руските апарати,

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #10 -: 17 Ноември, 2021, 12:19:58 »
Пиши какви боклуци и на какви цени, само имай предвид че пазя квитанциите от спедиторите. Работещо радио ВЕФ за колко и захранване и усилвател от САкта за колко? Освен това компентенцията ти по радиотехника е нулева както сам си писал тук.

Неактивен Dennislaw91

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 92
  • Населено място: София
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #11 -: 17 Ноември, 2021, 15:57:48 »
Хайде да не спориме кой е компетентен и кой не, факт е, че ги спасявам от циганите и ги реставрирам и изнасям на година по 200 броя, ти си тръгнал на краставичар краставици да продаваш, пуснал съм тема, който има желание да помогне се включва, ти в ролята на какъв се явяваш? нека да не спориме, понеже гледам, че постоянно се заяждаш по темите

Неактивен Dennislaw91

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 92
  • Населено място: София
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #12 -: 17 Ноември, 2021, 15:59:06 »
ти за това ги държиш във вас на тавана толкова години, понеже не се е родил човека да те отърве от тях, но това е друга тема, ще те помоля повече в мои теми да не участваш "компетентния"

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #13 -: 17 Ноември, 2021, 22:57:29 »
Понеже Денислав ми поиска оферта за изработване на 'мостра', ще напиша тук, за да могат други, които биха се наели да изработят детайла, и те да си кажат офертите.
100лв за една бройка и 1000лв за 20 бройки.
Дениславе, напълно ми е ясно, че няма да ти хареса, но ако искаш без пари, тогава си го направи сам. Никой няма да отдели толкова време за без пари, освен ако няма какво друго да прави и ти е пръв приятел, но при мен не е така. И знам, че можеш да купиш цялото радио за 20лв. Можеш да купиш една стара кола за 200, но ако трябва да ремонтираш основно двигателя, трансмисията и окачването и да я изкърпиш, пребоядисаш и претапицираш, и ако няма да правиш всичко това сам, може и 20000 да не ти стигнат. Е, не само с колите е така...

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: Счупена част от руски грамофон
« Отговор #14 -: 17 Ноември, 2021, 23:03:07 »
извинявам се че се намесвам в разговора ви , но аз така и не можах да вдяна коя е счупената част.
просто интересно ми стана    :alko:
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |