| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.  (Прочетена 3547 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« -: 26 Октомври, 2021, 17:33:20 »
Здравейте!
Имам проблем с въпросния телевизор, не се включва.
Имаше проблем в блока на захранването - развалени електролити.
След смяната обаче, опитва да тръгне, но след около 10 - 20 секунди изключва и светодиода отпред започва да мига в червено.
Схема нямам, не зная и какво означават броя мигвания на диода.
Молбата ми е някой ако може да свали схема или има опит със стари плазмени телевизори да помогне.
Благодаря предварително! :hi:
Омраз!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #1 -: 26 Октомври, 2021, 18:00:32 »
Ето:

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #2 -: 27 Октомври, 2021, 20:04:03 »
В моя случай от тези електролити ми се промени записа в клетките на паметта! Виж как се формира напрежението на ресета на контролера. С колко плазмени лампи е? Ако няма обратна връзка от инвертора защитата се задейства! Въобще има толкова много измерване което трябва да се направи по този телевизор че трудно някой може да даде конкретен съвет! Имал съм случай с електролити и на Мейна... Предполагам знаете как се запуска захранването отделно от Телевизора? Вижте какво е написал този Колега: Напреженията са в норма, но след пускане на телевизора, екрана светва за секунда и се задейства защитата. светодиода мига 14 пъти. Код Audio_PWN_SOS.
« Последна редакция: 27 Октомври, 2021, 20:19:59 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #3 -: 27 Октомври, 2021, 21:39:56 »
Първата стъпка е да се преброи колко пъти мига диода и да се види на 19-та страница в сервизното ръководство на какво съответства.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #4 -: 27 Октомври, 2021, 22:02:17 »
И това не е гаранция! Може един и същ ефект да има различни причини (Нищо че примeра е за LED) както са написали Колегите: http://www.galacticaservice.com/reviews/view/?id=123                                             
  Най добрия начин е проследяване на вериги... Тестване отделно на инвертора. Имаше някъде в нета как се тестват плазмените лампи.
« Последна редакция: 27 Октомври, 2021, 22:13:38 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #5 -: 27 Октомври, 2021, 22:15:39 »
Гаранции няма, но от това се започва.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #6 -: 27 Октомври, 2021, 22:43:18 »
Е лично аз никога не съм започвал от това, а със сериозни измервания около процесора, захранвания и тн. Това е повече направено за потребители в кой блок да се ориентират. Истината е съвсем друга! че повредите са много различни! До сега много рядко съм виждал случай да се припокриват повреди една с друга! То всъщност това са написали и Колегите от Галактика.
« Последна редакция: 27 Октомври, 2021, 22:48:43 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #7 -: 27 Октомври, 2021, 23:12:58 »
Аз имам един 46-цолов LCD Sony Bravia от тази епоха. Развалял се е два пъти до сега и винаги мигането на диода беше 100% коректно относно проблемния модул. За щастие и двата пъти проблема беше изгорели SMD бушони - проблем който много лесно и бързо се отстранява когато бъдеш насочен към правилния модул.
« Последна редакция: 27 Октомври, 2021, 23:19:06 от CVT »

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #8 -: 28 Октомври, 2021, 00:50:25 »
Това са елементарни повреди. То като не работи целия модул много ясно че е 100 процента от него! И аз прочетох на едно място че трябва да се презапоят всички спойки по захранването на една Плазма и готово! Да ама не всички повреди са такива! Има много сложни повреди по тези телевизори които не могат да се отстранят без познания и опит! Няма как мигането на светодиода да обхване всичко!
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #9 -: 28 Октомври, 2021, 07:24:46 »
Точно по тази причина се започва с мигането на диода - за да не загубиш един куп време когато е нещо съвсем елементарно, както е в повечето случаи. Но даже и да не е, тези телевизори са с висока степен на модулен дизайн и когато знаеш в кой модул е проблема можеш да започнеш от него, а не да се луташ безразборно.
« Последна редакция: 28 Октомври, 2021, 07:41:57 от CVT »

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #10 -: 28 Октомври, 2021, 16:30:31 »
Не е вярно това! Колегите от Галактика са го написали! Това са безсмислени спорове! И като те насочи към този блок? Като нямаш опит няма как да го оправиш.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #11 -: 28 Октомври, 2021, 16:58:26 »
Кое не вярно? Също какво общо има този линк който даваш на някакъв сервиз? В нея казват само че диода мигал 10 пъти. Нито пише какъв е бил дефекта, нито как е отстранен.

Също от къде знаеш че не са използвали информацията от мигащия диод за да намерят дефекта по-бързо? С логиката за опита също не съм съгласен, защото излиза че само телевизионен техник може да поправи телевизор. Това не е така в ерата на информацията.

Не разбирам защо продължаваш да твърдиш че не трябва да се използва информация която ти се дава наготово! По тази логика тогава и схемата да не се гледа! ​😆​
« Последна редакция: 28 Октомври, 2021, 17:22:14 от CVT »

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #12 -: 28 Октомври, 2021, 18:02:03 »
Няма да напишат, нито да ти кажат никога тези! Аз познавам Колеги които имат огромен опит с тези телевизори, обаче няма да ти каже никога нищо! Предпочита в гроба да си го отнесе отколкото да го сподели с някой! Аз попитах един такъв специалист защо спря да работи контролера след като ремонтирах само подсветката? А той ми одговори: Знаеш ли колко много лимонки има заложени в тези телевизори! Точно по тази причина заключиха НБС форума че сме били гледали от тях.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #13 -: 28 Октомври, 2021, 18:18:22 »
Този телевизор е плазмен- няма подсветка, няма инвертор, няма нищо общо с LED.Има два блока за развивка, най-често дефектира YSUS-този за вертикална поддръжка, защото е натоварен силно, в повечето случаи използват хибридна схема, която дефектира.Ще разгледам схемата, имам всички блокове на някаква плзма със счупен дисплей.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 430
  • Населено място: България
Re: телевизор Panasonnic TX-P42S20E - не се включва.
« Отговор #14 -: 01 Ноември, 2021, 15:20:44 »
Няма да напишат, нито да ти кажат никога тези! Аз познавам Колеги които имат огромен опит с тези телевизори, обаче няма да ти каже никога нищо!
Да. Ще ти каже и после ще яде камъни  :D .
Нали си изкарва прехраната човека от това което може.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |