Относно честотата, при цифровите осцилоскопи това че ще е до 100 МHz не означава че няма да се види сигнал с два или три пъти по-висока честота. Просто става все по-неточен и по-неточен. Например моя Rigol DS2072 който е хакнат на 200 МHz, показва и измерва честотата на 400 MHz синусоида перфектно. На 800 MHz вече видимо се забелязва грешката, а на 900 MHz нещата почти се разпадат. (Генератора който използвам е до 3 GHz, така че не е от него.)
За виждане , ще се види но най вероятно няма да има нищо общо с реалният сигнал .
Темата за цифровите осцилоскопи е доста обширна и е повод за много дълго пиене на бира , освен честотната лента на аналоговата част на осцолоскопа ( 50,70,100... ХХХХ Мhz ( ако говорим за цифрови такива ) има и много други параметри които различават добрият от не-толкова осцилоскоп . Затова и реално производителите на "истински" осцилоскопи са броята на пръсти на едната ми ръка ( Tektronix ... май други не се сещам
) .
Реално за тези пари които си обявил че си заделил повечето модели на пазара предлагат подобни характеристики , ако има разлики те по-скоро са търговски трикове и изопачаване на реалните параметри.
Най добрия начин да си харесаш е реално да подбереш такива с подобни параметри и ако има начин да пипнеш на живо и да го усетиш , от опит мога да ти кажа че има разлика от картина и ревю до реалното докосване и работа с устройството .
Относно това че ще се ползва за ремонт на устройства които се захранват от мрежата е добре да помислиш и за диференциална сонда ( средно около 300лв до... безумно скъпи > 4000лв ) или някакъв вид галванично разделяне на захранванията че иначе стават интересни гърмежи .
Евтините цифрови осцилоскопи не стават реално за наблюдение на аналогови сигнали особенно в mV диапазон ( мое мнения , затова си пазя още аналоговия такъв
) .