| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Olympia 532WU  (Прочетена 16018 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kamiel

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Поморие
Olympia 532WU
« -: 21 Ноември, 2012, 13:08:24 »
Здравейте! Случайно попаднах на този форум и много ми допадна. Не се занимавам със реставриране на стари апарати, но от 30 години се занимавам с ремонтна дейност. Затова ще следя с огромно удоволствие форума, защото за тези години през ръцете ми са минали стотици радио-електронни изделия и винаги ми е било интересно, когато ми попадне нещо по старо.
Имам и един въпрос: мой приятел донесе един неработещ приемник - Olympia 532WU. Повредена беше  AZ11.
Смених я и радиото стана ОК. Но проблемът е, че не работи скалния механизъм - няма я кордата. Та въпросът ми е : някой да има кинематичната схема на предавката?

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Olympia 532WU
« Отговор #1 -: 21 Ноември, 2012, 14:16:48 »
Заповядай, дано да свърши работа.

Неактивен kamiel

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Поморие
Re: Olympia 532WU
« Отговор #2 -: 24 Ноември, 2012, 16:36:39 »
Много ти благодаря !

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: Olympia 532WU
« Отговор #3 -: 10 Декември, 2012, 17:57:47 »
 И на мен ми свърши работа! ??? Не съм правил снимки на Олимпията, ама полу-колелото на променливия к-р се разпадна, подлепих го с ламаринка от бирено кенче.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Olympia 532WU
« Отговор #4 -: 26 Март, 2014, 19:56:19 »
Прегледах всички теми от раздела-не открих това което ме интересува , а то е следното: налага се да сваля превключвателя на обхватите на Олимпията , защото плъх се е качил върху променливия кондензатор и от тази височина е вършил мръсотии. Опитвам със заобиколки да опиша случая , но както и да въртя-суча работата е отвратилна -равносилно на поливане със солна киселина. Та въпроса ми е ако на някого му се е налагало да сваля бобинния блок да пише за какво прябва да се внимава, освен за връзките. Този модел има показалец на обхватите със желязна корда, които се върти при смяна на обхват,а от опит знам че после трудно се гласи, особено ако се скъса и трябва да се снажда. Иначе видях че три винта го държат към шасито . Ще бъда благодарен за споделен опит.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Olympia 532WU
« Отговор #5 -: 26 Март, 2014, 20:07:18 »
Правиш подробни рисунки на всичко което се налага да разглобяваш,кое къде отива.Снимки и внимателно разглобяваш.Няма как имаче.Ако паткана се е "подписал" в променливия кондензатор пиши го за смяна.Дай снимка на злоупотребите,така гадаем :)
« Последна редакция: 26 Март, 2014, 21:17:22 от lz2xl »

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 922
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Olympia 532WU
« Отговор #6 -: 26 Март, 2014, 21:03:49 »
Бил е обърнат с главата към ротора на кондензатора.  Най-засегната част на кондензатора е средната-статор на УКВ секцията. През отворите на шасито са поразени (вероятно) пластини на превключвателя и два от изводите на цокъла на ECH11. Значи това е скрита картинка и може да се види след сваляне на целия бобинен блок. Очудва ме факта на проникването  на злосторника в кутията-получих го с два капака заден и долен. Освен да са сложени в последствие-не е било малко мишле личи по екстрементите.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
17 Отговора
11406 Прегледи
Последна публикация 15 Януари, 2014, 14:58:52
от Bai Sando
16 Отговора
7983 Прегледи
Последна публикация 02 Януари, 2015, 23:45:00
от ahedproductions
7 Отговора
3636 Прегледи
Последна публикация 15 Януари, 2015, 12:58:16
от Валери
47 Отговора
11884 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2017, 13:39:59
от Лъчо Минков
4 Отговора
4307 Прегледи
Последна публикация 29 Март, 2017, 20:01:05
от wladoo

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |