| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Правец 8с ремонт.  (Прочетена 800 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Правец 8с ремонт.
« -: 30 Август, 2021, 00:12:57 »
Дъното е купено тук в форума преди няколко години. Най накрая да се заема с него.
Пиша за информация при подобен проблем.

Шльокавица на екрана. През цялото време сам си вкарва символи и минава  на друг ред.
Клавиатурата е включена но дъното не стартира с надписа (Правец) и звуков сигнал.
149834-0

Без включена клавиатура РАБОТЕЩО дъно трябва да изглежда така!.
149836-1


Проверени памети,част от пътечки и др...
149838-2


След два дена ровене по схема се оказа гръмнал вечния ми съветски любимец! к555ид7
Препоръчвам когато ремонтирате нещо със съветски чипове, първо сменяйте този "шедьовър"!
К555ИД7 се оказа голям проблем по доста платки.
Аналога 74LS138 никога не ми е давал ядове.

Краен резултат  :dance:

149840-3
 





73!

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Правец 8с ремонт.
« Отговор #1 -: 30 Август, 2021, 02:29:07 »
Благодаря за отговора, още 1 въпрос ми се зароди преди малко, намерих сървър, който пуска програми като звук през телефона https://asciiexpress.net/diskserver/mobile.html.

Играта ТРОН на снимката стартирана на 8с е записана на правец82!

Файловете се записват безпроблемно върху Правец82.
Форматира си сам дискетите и качва софтуера. Ползвайте само бавния вариант на пренос (файлове където има 8KFI). Работи само с контролер на 6 слот!
Да се качва от телефона е кофти работа и трупа грешки при четене.

Ползвах лаптоп с максимално усилване на аудио изхода. Виндовса7 с изключено автоматично регулиране на звука. Винампа на максимум без корекции. Чак тогава проработи безпроблемно записвайки втората част след формата.

Забелязах че доста от игрите на сайта не работят коректно на клавиатурата при 82-то.
Иначе Доса 3.3 и 3.4 работят. Някой неща разпознават че памета на 82 е малко и отказват да тръгнат.


Благодаря за линка! Почти всичко пробвано от мен на сайта проработи на 82.

Аудио ДОС 3.3 от сайта.
« Последна редакция: 30 Август, 2021, 02:46:17 от lz1tka »
73!

Неактивен pizza

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 91
  • Населено място: Русе
Re: Правец 8с ремонт.
« Отговор #2 -: 08 Септември, 2021, 18:36:22 »
След два дена ровене по схема се оказа гръмнал вечния ми съветски любимец! к555ид7
Препоръчвам когато ремонтирате нещо със съветски чипове, първо сменяйте този "шедьовър"!
К555ИД7 се оказа голям проблем по доста платки.
Аналога 74LS138 никога не ми е давал ядове.

хахаха

тъкмо се зарадвах че днес намерих такива за да си донаситя една реплика на АдЛиб (докато чакам 74LS138 от Али-то)

между другото TL866II Plus разпознава автоматично подобни логики, което много ме изкефи!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |