| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телевизор Hornyphon - идентификация на модела и схема  (Прочетена 1445 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Здравейте,
подариха ми това телевизорче, като ми казаха че ми го дават за части. Аз като го видях обаче се влюбих и реших да си го реставрирам. Само че освен този надпис отпред Hornyphon никъде не пише нищо друго. Търсих из интернет и намерих само една обява да продават в някакъв немски сайт подобно телевизорче - явно по старият модел на моя. Може ли някой да ми помогне с модел, производител и т.н.т. а пък ако се намери и схема удоволствието ще бъде пълно. Иначе като го включа си тръгва, картината е изкривена и има черни вертикални криви линии. Звукът е едва доловим. Отдавам го на стари електролитни кондензатори. Лошото е че са някакви стойности дето в днешни времена не се срещат - например 4 мф на 64 волта. Прикачам и две снимки. Нарочно съм замазал кинескопа тъй като както и да се въртях все ми се виждаше отражението  :D
Всякаква помощ ще ми бъде добре дошла.
Благодаря Ви!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Мисля че е този. Има и близнак Филипс.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Еее супер колега, покорно благодаря.
Прилича ми на филипс ама не смеех да гадая. Мога ли да помоля сега някой колега с регистрация да изтегли схемата  :)

Благодаря!

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
моля Ви колеги,
помогнете ми със схемата.... :flag_of_truce:
пробвах с мейл и безплатната опция, но ми изпратиха само две страници, от които едната е с някакви реклами, а втората е една четвърт от схемата (високочестотната част ми пратиха)....
 :help:

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1625
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Без регистрация:

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Филипса го има свободно в ЕлектроТаня.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Телевизор Hornyphon - идентификация на модела и схема
« Отговор #6 -: 01 Септември, 2021, 20:20:35 »
Благодаря, благодаря, благодаря.....

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Телевизор Hornyphon - идентификация на модела и схема
« Отговор #7 -: 01 Септември, 2021, 21:02:15 »
Странните стойности на кондензаторите да не те притесняват. Електролитните кондензатори никога не са критични от към капацитет. Та смело сменяй, само гледай да спазваш полярността и типа кондензатор. А стойностите - 2микро е 2.2 микро, 5 микро е 4.7 в случая и 4 ще е 4.7. И така нагоре все си има близки стандартни стойности.
Хубава придобивка е телевизорчето, наистина много радва окото :).
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
17 Отговора
11250 Прегледи
Последна публикация 16 Декември, 2018, 23:07:00
от rolling_heads
23 Отговора
10607 Прегледи
Последна публикация 28 Юни, 2014, 08:27:39
от ahedproductions
1 Отговора
1683 Прегледи
Последна публикация 23 Май, 2017, 18:55:51
от Любо Божков
7 Отговора
2388 Прегледи
Последна публикация 02 Юли, 2018, 23:04:24
от argonavt
1 Отговора
968 Прегледи
Последна публикация 06 Юни, 2021, 16:36:36
от shri

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |