| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: нинтендо 8бита касети  (Прочетена 971 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
нинтендо 8бита касети
« -: 14 Август, 2021, 22:18:41 »
Наскоро попаднах на оригинална ти-ви,игрова конзола която е изградена с ттл интегрални схеми.Всички знаем,че при поефтеняване на производството вече всичко е с капкови чипове тип-плюнка.Играта има два слота за платки с игри и на единия,фабрично бе сложена платка с бонус игри!
Играта правеше черти и квадрати по екрана на телевизора,но се чуваше мелодията на демо логото,което ме наведе на мисълта че рома със запис е здрав!Само чип-паметта 8х8к беше капков,като около него имаше шини,за нормален чип.Изкъртих капката и надрах шините за да прекъснат добре,да няма късо между някой крачета.След това поставих цокъл и нов нормален чип.Игровата касета тръгна перфектно!

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: нинтендо 8бита касети
« Отговор #1 -: 14 Август, 2021, 22:23:50 »
Има ли някой представа за бин-файловете с игри,каква е платформата на работа?С какви епроми могат да се заменят?И могат ли да се презапишат игрите,да се свалят по някакъв начин ,най-вероятно с програматор?Ако има някой нинтендо файлове,моля да ги сподели.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: нинтендо 8бита касети
« Отговор #2 -: 15 Август, 2021, 15:57:00 »
Готин клонинг от старите с чипове :)
Най-вероятно правен в Тайван.
И аз имам един мулти кетридж дето явно му е скапана рамта, щото излизат гличове по екрана, а повечето игри работят. Ще го снимам и покажа.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Re: нинтендо 8бита касети
« Отговор #3 -: 15 Август, 2021, 17:23:53 »
Има ли някой представа за бин-файловете с игри,каква е платформата на работа?С какви епроми могат да се заменят?И могат ли да се презапишат игрите,да се свалят по някакъв начин ,най-вероятно с програматор?Ако има някой нинтендо файлове,моля да ги сподели.


тука схеми малко

https://github.com/AlexZhAk/NES_schematics

иначе
имам тази платка  на касета
ако искаш ще ти пратя една , само трябва да намеря къде съм ги забутал 

https://www.pcbway.com/project/shareproject/Famicon__NES__Dandy_cartridge.html


за записване  на рома от касетата  имам платка за дъмоер, но не съм я събирал още все време не ми остава


Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: нинтендо 8бита касети
« Отговор #4 -: 15 Август, 2021, 17:34:13 »
В последно време се запалих и изкупих от битака десетки касети с надеждата да са със запоени нормални чипове,но уви.Най много рамта е отделно запоена, всичко друго е капка!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Re: нинтендо 8бита касети
« Отговор #5 -: 16 Август, 2021, 07:23:36 »
Има ли някой представа за бин-файловете с игри,каква е платформата на работа?С какви епроми могат да се заменят?И могат ли да се презапишат игрите,да се свалят по някакъв начин ,най-вероятно с програматор?Ако има някой нинтендо файлове,моля да ги сподели.

BIN файлове от NES имиджи ще трябва да направиш сам, тук е описано как става: цък!

NES имиджи с игри можеш да свалиш от тук.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: нинтендо 8бита касети
« Отговор #6 -: 16 Август, 2021, 09:19:31 »
Месля,че някой от колегите в друга тема беше споменал,че има бин файлове,например искам да програмирам касета с марио който има 99 живота.Да е различна от останалите които ги има на пазара.Далеч съм от мисълта да правя бизнес с касети.Трябва ми за лична употреба и колекция.
Попаднах на една касета-така наречена/златна/,но в нея мариото е с 6-живота!Като при масово разпространените е с 3-живота!
« Последна редакция: 16 Август, 2021, 09:25:21 от lopesbroko »

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: нинтендо 8бита касети
« Отговор #7 -: 16 Август, 2021, 13:14:42 »
Ако ще записваш хакове ето това е велико :
Танкчетата за 4ма

http://www.romhacking.net/hacks/2142/

Ето с едни приоятели преди години даже си направихме едно клипче хехе :)

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: нинтендо 8бита касети
« Отговор #8 -: 19 Август, 2021, 09:38:53 »
Нарисувах разпиновката на кабела към буксата db-9,на стандартен джойстик,за 8-битови конзоли.Може да послужи при накъсани или липсващи кабели.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |