И двата черни кондензатора на ТХО-то се оказаха спукани и със завишен капацитет. По-големия който беше сцепен само от едната страна беше станал от 220nF на 255nF, а по-малкия който е на транзистора и съм снимал по-горе от 22nF на 32nF. При него корпуса беше на 2 парчета. Смених ги с нови полипропиленови Wima.
След доста настройки и нивелация на кинескопа като цяло монитора работи доста добре и ТХО-то не се чува, обаче остана един проблем който го имаше от самото начало и не иска да си тръгне!
В опита си да го отстраня изкарах на цокъл и смених интегралната схема на редовата развивка TBA920 с TBA920S, която имах налична. Смених и половината електролитни кондензатори, повече от които бяха със значително завишен капацитет, понякога 60% отгоре. Проблема обаче си остава непроменен.
Прикачвам две снимки на един и същ сигнал от Правец 82, първата на ВМЧ-001 който показва картината идеално, а втората от ВКП 170. Проблема са вертикалните линии, които се виждат най-добре когато имаме инвертиран текст, но се забелязват винаги и не могат да бъдат премахнати с никаква комбинация на яркостта и контраста. Те са част от сигнала и се движат с картината. Винаги са точно в центъра на буквата. Когато буквата не е инвертирана, представляват тъмна линия. Ще съм много благодарен ако някой може да помогне с идеи къде да го търся.