| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ROM карта за правец 8  (Прочетена 24212 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 68
  • Населено място: гр.София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #210 -: 16 Октомври, 2022, 22:35:00 »
https://electron-pcb.com/

Платката съм я редактирал за да спазя изискванията им.

при поръчка 2 бр. ми взеха 50 лв. но шаблоните са 15 лв.
тоест при повече бройки и следваща поръчка, ще слезе и по надоло.
Замених плътната маса с решетка, но при последващата обработка не се получиха нещата.
Файла става голям и на фотошаблона не излиза решетковата маса.
Всичко тръгна от това че не исках горещо изравняване, тъй като няма SMD елементи,
и сега се вижда минимално навълняване на калаеното покритие под маската което не ми пречи.
Все още усвоявам тънкостите на Kicad.


Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #211 -: 17 Октомври, 2022, 01:09:53 »
Значи ако извадим шаблоните, направата на платката е била 17,50 лв. бройката. Ако всичко ти е излязло 35 лева, това означава че си дал за елементите само 17,50 лева?  :o

При мен изработката на платката беше само 5 лева бройката, а другите 30 лева бяха за елементи.

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #212 -: 17 Октомври, 2022, 02:06:36 »
Платката може малко да се ореже като пространство заради допълнителните изведени пинове.От 2 слот няма нужда ако се ползва само за основни неща и частите покрай него. От към чипове си е на минимум. Ако се мине на SMD ще стане два пъти по-малка като размер.На мен и така си ми харесва големината,с кеф се пояе.
73!

Активен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 68
  • Населено място: гр.София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #213 -: 17 Октомври, 2022, 11:56:18 »
Платката може малко да се ореже като пространство заради допълнителните изведени пинове.От 2 слот няма нужда ако се ползва само за основни неща и частите покрай него. От към чипове си е на минимум. Ако се мине на SMD ще стане два пъти по-малка като размер.На мен и така си ми харесва големината,с кеф се пояе.

посочената от мен цена е заедно с шаблоните, а ти вероятно си поръчал много платки.Аз само 2 бр. толкова ми трябват.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #214 -: 17 Октомври, 2022, 13:11:05 »
Ти казваш че си дал общо 50 лева за две платки, като шаблоните за били 15 лева. Това означава че си дал по 17,50 лева за една платка, нали?

17,50 х 2 + 15 = 50

Казваш също че цялата платка ти е излязла 29 лева без Атмегата, което означава че си дал за елементи 29 - 17,50 = 11,50 лева без Атмегата. Това исках да потвърдя и ако е наистина така, ще те помоля да споделиш от къде ги купи.

Иначе само за платките аз дадох общо 25 лева с доставката за 5 бройки, което е 5 лева на платка. Трябваха ми само 2, а останалите 3 ги подарих на колеги от форума.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #215 -: 23 Октомври, 2022, 08:52:43 »
Отворения код започва да носи облаги и при този проект! Един от членовете на Applefritter форума направи малка модификация на фърмуера, която позволява натискане на <ОСВ> по време на DAN ][ PRESS RTN да прескочи картата и компютъра да ботне следващата по ред карта: цък!

Прикачвам модифицирания фърмуер, който вече изпробвах и FLASH.SYSTEM, който го флашва в 28C256 директно от картата при затворени джъмпери.
« Последна редакция: 23 Октомври, 2022, 09:18:48 от CVT »

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #216 -: 15 Ноември, 2022, 21:59:03 »
Вместо 8255 платката си работи перфектно със съветската КР580ИК55.

Двата броя аналози UB855D които пробвах само се опитват да заредят софтуера.Едната стига до изписване на част от нещата, другата забива в началото. Явно някой сигнал закъснява.

Тестовете ги правя на 8С.

Аз си поръчах един КР580ВВ55А от магазина на колегата NKK и работи перфектно. Само трябва да се има предвид че са метрични и може да не влезат в цангов цокъл. С обикновените цокли с плоски пластини обаче няма никакъв проблем.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 558
  • Населено място: град Добрич
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #217 -: 17 Ноември, 2022, 17:26:22 »
В  крайна сметка за колко пари мога да си купя такава модерна платка със всичко необходимо,за да я включа и да трътне,че на последък нямам никакво време да се занимавам с нищо от хобито.
Виждам като прочетох назад темата,че някой колеги имат вече готови работещи платки?
Междо другото имам няколко чипа 8255 мога да подаря на някой закъсал.Със сигурност са работещи - вадел съм ги от медецински апарати.Който иска да ми пише на лични - подарявам!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #218 -: 17 Ноември, 2022, 18:43:11 »
Проблема е че в момента никой не ги предлага готови.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #219 -: 19 Ноември, 2022, 16:10:40 »
Вчера автора е пуснал ъпдейт, който позволява и двете SD карти да се ползват в режим FAT: цък!

Неактивен rumburak

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #220 -: 21 Ноември, 2022, 03:56:51 »
Купих си етернет платката за Dan ][ Controller картата и IP65 тръгна. Иска мрежата към която се връзва да има DHCP сървър.
162648-0
Работят следните програми:
NTP клиент за сверяване на часовника:
162650-1
DNS клиент:
162652-2
Telnet клиент:
162654-3
162656-4
HTTPD (WEB) сървър:
162658-5
и страницата отворена от PC-то с възможност да сваляш файлове от Правец-а:
162660-6

Wget клиента не работи.

Неактивен rumburak

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #221 -: 21 Ноември, 2022, 14:01:31 »
Също така успях да компилирам IP65 и работи коректно. По-нататък като ми остане време ще пробвам да kомпилирам и Contiki.

Неактивен TheHungry

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 477
  • Населено място: Пловдив
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #222 -: 24 Ноември, 2022, 20:48:50 »
Нека забавлението започне сега ...

P.S.
  Предполагам USB Flash stick попада под описанието ROM карта ;)
"I really do like SOLDERING as my programming language."  Bob Pease

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #223 -: 24 Ноември, 2022, 21:24:31 »
Ами той и самия термин ROM винаги е бил парадоксален. Само порцелановите чипове които ти изпратих са истински ROM.  :D
« Последна редакция: 24 Ноември, 2022, 21:31:03 от CVT »

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #224 -: 27 Ноември, 2022, 13:27:11 »
Още едно яко подобрение беше добавено към Dan ][ контролера. Вече като се натисне шпацията по време на зареждането, картата отваря всички BLKDEV*.PO файлове и във двете SD карти, чете името на воуумето и го показва на екрана за да можеш да избереш по-лесно това което искаш да се зареди от всяка SD карта. За да тръгне трябва само да се ъпдейтне фърмуера в ЕПРОМА и в Ардуиното. Повече информация тук.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |