| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ROM карта за правец 8  (Прочетена 24214 пъти)

0 Потреб. и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен rumburak

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #195 -: 23 Септември, 2022, 12:06:00 »
Аз го подкарах в raw block режим от слот 1. За да ги видиш всички трябва да стартираш ALLVOLS.SYSTEM от ProDOS. Иначе виждаш само този на който съответства слота в който е DAN ][ Controller картата. Също за да ботне трябва да сложиш системните файлове на ProDOS, а не да е празен.

Може ли да качиш имиджа за raw block режим че при мен нещо не се получава и ми дава UNABLE TO LOAD PRODOS?
С какво го записваш на картата? Аз ползвах Win32DiskImager.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #196 -: 23 Септември, 2022, 14:06:30 »
Прикачвам имиджа. Трябва да го запишеш със Win32DiskImager. След това трябва да сложиш картата във слот 6 на Правеца, тъй като в него съм сложил ProDOS и ALLVOLS.SYSTEM.  После слагаш SD картата в слот 1 и от DAN ][ менюто избираш 0 за CARD 1, което означава raw block режим.

Имиджа е зареден през CiderPress по начина който съм показал на снимката. Забележи че само във слот 3 диск 1 и слот 6 диск 1 има файлове, останалите са празни. По този начин ако картата е във слот 3 на Правеца ще зареди Каратека, а ако е в слот 6 ще зареди ProDOS. Ако я сложиш във слот 6 и от ProDOS идеш на слот 3 (чрез натискане на 3) няма да видиш нищо. Ако обаче преди това заредиш програмата ALLVOLS.SYSTEM и избереш опция 1, след това ако идеш на слот 3 диск 1 ще видиш файловете на Каратека. Можеш да ходиш и на останалите слотове - към всеки един от тях е закачен празен 32 MB хард диск към диск 1. Това позволява само с една SD карта да имаш 32 x 7 = 224 MB. Ако пък конфигурираш и втората SD карта в този режим ще имаш и 32 MB на всеки слот и на диск 2, демек общо 448 MB. Ако в този режим имаш истинско флопи или друга карта на съответния слот, истинската има приоритет и тя ще бъде показана.

Та това е целия замисъл на автора за този режим. За сметка на това само една от SD картите може да бъде във FAT/FAT32 режим, но се опитвам да го обедя в AppleFritter да премахне това ограничение. Мисля че FAT режима е много по-разбираем и лесен за ползване.
« Последна редакция: 23 Септември, 2022, 14:28:58 от CVT »

Неактивен rumburak

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #197 -: 23 Септември, 2022, 16:11:34 »
Разбрах къде ми е проблема, не съм се съобразил че слота в който се записва в BlankVols съответства на слота в който е сложена картата. Аз слагах ProDOS-a в S1 на имиджа, а картата ми е сложена в слот 6. Благодаря. Ама то е така като няма достатъчно свободно време и е главно след полунощ.

Неактивен aleksk

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 11
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #198 -: 03 Октомври, 2022, 12:52:58 »
Един върос за Dan ][. Откъде си поръча sd card слотовете и какво означение са?

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #199 -: 03 Октомври, 2022, 13:03:49 »
От Алито. Излизат 2 лв. с доставката за 10 бройки и са много добро качество: https://www.aliexpress.com/item/4000245301063.html

Неактивен aleksk

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 11
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #200 -: 05 Октомври, 2022, 14:16:21 »
Благодаря за отговора. Помогна ми да намеря в Комет подходящия рамер. Ако на някого не му се чака 2 месеца може да си поръча https://store.comet.bg/Catalogue/Product/43562/. Но все пак си поръчах и от китайските за други проекти

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #201 -: 05 Октомври, 2022, 16:15:30 »
Тези от Алито пристигнаха точно за 2 седмици. Иначе да, от Комет пасват 100%, само че с ДДС-то излизат почти 3 лева бройката.   :o

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #202 -: 05 Октомври, 2022, 22:33:15 »
Моите са свалени внимателно от два видеорегистратора. Стават всякакви от китайски евтини джаджи, например стари малки мп-3 плеери.
73!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #203 -: 10 Октомври, 2022, 08:38:38 »
Аз пък днес билднах Instant Replay. Това е колекцията със спортни игри от автора на Total Replay.
...

Оказа се че не съм използвал правилната версия на Cadius и билда на Instant Replay който постнах на предната страница е с грешки, заради което някои игри не работят. Прикачвам коригирана версия.

Неактивен hris

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 68
  • Населено място: Варна
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #204 -: 10 Октомври, 2022, 17:53:14 »
Три снимки с хубаво качество на ROM картите от продавалник работят с ProDos, малките имат и DOS3.3 и COPY8.4:
161363-0
EPROM 512kB
161365-1
FLASH 512kB може да се записва на нея ако имате 128kB RAM памет
161367-2
FLASH 4MB може да се записва на нея ако имате 128kB RAM памет
« Последна редакция: 10 Октомври, 2022, 18:04:21 от hris »

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #205 -: 10 Октомври, 2022, 18:50:40 »
Тези две карти вече не са конкурентноспособни на тази цена (70 лв. и 140 лв.) с ProDOS картата на Терънс Болдт, която в момента колегата NKK предлага за 30 лв.
Надявам се също че някой ще започне да продава готови DAN ][ Controller карти на цена 60 - 70 лева.

Неактивен nixen

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 51
  • Населено място: Шумен
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #206 -: 11 Октомври, 2022, 10:52:37 »
..има обаче една малка подробност... тези карти за 70 и 140 лева имат и запис, не са само "read only" така че сравнението с евтините не е коректно :)

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #207 -: 16 Октомври, 2022, 10:26:26 »
Това е вярно, но разликата в цената е доста голяма само заради записа. Мисля че Dan ][ Controller картата ги надминава всички, особено ако с колегата lz1tka още повече намалим интегралните схеми второ направление.  :D

Ето още една работеща алтернатива:

Активен mvnaudio

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 68
  • Населено място: гр.София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #208 -: 16 Октомври, 2022, 20:34:18 »
Колко още мислите да се намали цената.
На мен платка изработена в BG и части от BG, без атмегата ми излезе 29 лв.


Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1305
  • Населено място: София
Re: ROM карта за правец 8
« Отговор #209 -: 16 Октомври, 2022, 21:06:33 »
Това е 35 лева с Атмегата. И на мен ми излезе точно толкова бройката, но мисля че ако се опрости малко може да се свали на 25 лева.

Къде в България ти направиха печатната платка и на каква цена?
« Последна редакция: 16 Октомври, 2022, 21:16:10 от CVT »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |