| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся човек, занимаващ се с пренавиване на трансформатори.  (Прочетена 4080 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Вярно е, защото проводника не е правоъгълен, така че диаметъра му определя колко място заема, а не площта на сечението.

Виж примера който съм дал. Ако диаметъра за 220V беше 0.09 мм, щяха да заемат същото пространство, но той е 0.12 мм, което означава че ще трябва повече място.
« Последна редакция: 27 Април, 2021, 20:58:31 от CVT »

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Аз си писах с момчето.Тои ги няма крайните лампи.Той ще трябва да прави съвсем нов усилвател.Тия крайните американски лампи,на кои нашенски приличат.Въобще тоя усилвател,каква крайна мощност има.Трябва да си избере някаква достъпна схема и тогава да се навива мрежовия.Можете да му предложите нещо което реално работи.Тия 7868 по мощни ли са от EL84?Сещам се за  източно германското MV3.Тая 6П41С приближава ли се до 7868?
« Последна редакция: 27 Април, 2021, 21:15:39 от chav_chav »

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Тези лампи много приличат на 6П3С, така че едва ли има проблем.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Да ама цоклите са други и ще му създадат проблеми.Я питащия да направи малко снимки на шасито!

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Снимка ще направя без силовият, ама какво да му гледаме на това влачено от пороя шаси. Най важното в него са изходните трафове. Бях си наумил просто да го чуя, ама след известни размисли в тази тема :), май сериозно се отказах. Ще се огледам за някоя схема, дори приемам предложения за такава - ПП с достъпни лампи /6п6с, ЕL84 и т.н/. Мислех го само с октални или само с новални цокли, но от шасито имам и 4 магновални /за 6п36с или 6п45с/, ама там са ми малко малки железата и не знам до къде ще го докарам :).

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Ето снимка на шасито с махнатия силов трансформатор и закачена 6п36с за представа на размера.

Активен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1036
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Не знам какви са изходните трансформатори,като диаметър на проводниците и за какво товарно съпротивление са но 6 п36с с добри лампи за аудио.При 350 в.свирят супер.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Вярно е, защото проводника не е правоъгълен, така че диаметъра му определя колко място заема, а не площта на сечението.

Виж примера който съм дал. Ако диаметъра за 220V беше 0.09 мм, щяха да заемат същото пространство, но той е 0.12 мм, което означава че ще трябва повече място.

Абе дечица малки и неопитни, що пишете глупости... Първо прочетете, осмислете, па тогава пробвайте. Когато вече сте разбрали как става, чак след това давайте акъл!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Преди да се включваш в тема по която си некомпетентен, прочети малко: https://en.wikipedia.org/wiki/Circle_packing
След това ако не разбираш материала изобщо не се включвай. Така няма да се ядосваш като ти покажат след това че не си прав.
« Последна редакция: 28 Април, 2021, 21:09:28 от CVT »

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Браво бе младеж, значи четеш английски...
Гледай сега, единствената част от статията, която е донякъде приложима към случая с навиване на намотка от проводник ,е 'Densest packing'. Там има и формула, единствената в статията. Ако обърнеш внимание на формулата, би трябвало да забележиш, че коефициентът на запълване на площта е число, близко до 0.9 и то не зависи от диаметъра на кръговете, които запълват площта... На практика запълването е малко по-малко, защото е трудно да се постигне такова перфектно подреждане на проводника, но пак не зависи от диаметъра му.
Мисълта, че колкото е по-голям диаметърът на проводника, толкова по-лошо се запълва обема, е лично твое изобретение и тя изобщо не е вярна. На всичко отгоре, ако беше така, намотката за 220В щеше да заеме по-малко място, отколкото тази за 110. Не се ядосвай, но така стоят нещата.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Няма за какво да се ядосвам. В случая не бях прав и се извинявам за квалификацията.
Може да се провери с Wolfram Alfa че при перфектно навиване 1166 навивки със сечение 1 ще се пакетират с около 1% по-добре и ще заемат с около 1% по-малко място:

1166 навивки със сечение 1
583 навивки със сечение 2
« Последна редакция: 29 Април, 2021, 08:25:39 от CVT »

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
На мен ми се получи по една руска програма, че запълването е почти едно и също на 230 и на 115, което ме устройва другото си е смятане и набавяне на емайлиран проводник :). Сега ше му мисля каква схема да приложа, шасито ще е чудна макетна платка :). заинтересувах се с тези 6п36с, аз сложих една за мярка, а сега се зачетох, че може да се ползват.

Неактивен Ивайло

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 147
  • Населено място: Троян
Ееееее 100 пъти до сега да го бях навил и развил то стана 3 страници лакърдии . Колкото повече го мъдрите толкова по няма да стане . Давай ламелите да го врътна !!!

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Трансформатора е пренавит, сега вече се оглеждам за изпитана схема ПП, като изходните лампи могат да са EL84, 6п6с, 6п14п-ев, като изходните ми са без ултралинейни изводи. Ако някой има изпитана и лесно повторяема схема, може да ми пише на лично.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |