| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся човек, занимаващ се с пренавиване на трансформатори.  (Прочетена 4084 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Този трансформатор от снимката не подлежи на пренавиване.Може,но трябва да се прави макара.Ама тогава -други проблеми ще възникнат.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Този трансформатор от снимката не подлежи на пренавиване.Може,но трябва да се прави макара.Ама тогава -други проблеми ще възникнат.
Това  са му изходните трафове на човека, няма да ги пренавива.

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Проблема е в тия пусти 4 броя 7868  :D.

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
това на снимката е силовият, изходните са други и са в добро здраве. Впечатляваща е комутация с галета за ОТ на самият джубокс и добавяне на 2 допълнителни външни говорителя.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1036
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Ето начин за бързо смятане на трансформатор.
Последната е дали ще се съберат проводниците в макарата.

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Със сигурност ще се направи макара иначе няма вариант. Ще отнеме от прозорците обаче по малко. Иначе желязото е доста добро за годините си - няма много ръжди вътре в ламелите, но ми се виждат малки прозорците за макарата - 19 мм. Ще му направя макара от текстолит и ще видя тогава какво ще влезе и какво не :). Старата макара съм я запазил непокътната и може да влезе отново и да бъде с понижаващ 230/110, ако не ми хареса резултата.

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
За да не съм голословен да покажа и схемата на джубокса, който купих от колега преди време. Машината е влачена от пороя :) и за това бях решил да ползвам само изходните ... ама ако някой има идея с какво да заменя крайните лампи ще преосмисля проекта :).

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Това нещо ще иска траф с голям прозорец.Мога да ти изпратя един от руски черно-бял телевизор,вит ламел.Подарък!Не само по Коледа стават чудеса,и по Великден може да стане чудо.Само за сглобяването трябва да имаш менгеме.Не съм го гледал ,но може да спечелиш повече навити  вторични.Не съм гледал дали си писал  грубите размери на трафа.Това ще ти е най-големия проблем.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Не съм напълно сигурен за източника на притеснението на HAL2000.
Искаш да пренавиеш трансформатор от 110 за 220 и мислиш, че няма да ти стигне мястото за намотката? Няма такова нещо,  прозорците за макарата побират точно такова количество мед, каквото е нужно за да се трансформира мощността, която зависи от количеството на желязото в магнитопровода. Тоест, за толкова желязо ти трябва толкова мед, долу горе с равни маси. Няма никакво значение от какво напрежение към какво напрежение ще е трансформаторът. Количеството мед на първичната намотка е малко повече от това във вторичната и колкото е по-мощен трансформаторът, толкова повече съотношението се изравнява

Неактивен HAL2000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: Плевен
Не съм напълно ...


Точно това ме интересуваше, ако сменя първичната на 230 в, дали ще ми остане място в отворите на желязото и от какво да емакарата.

Това нещо ще иска траф с голям прозорец.Мога да ти изпратя един от руски черно-бял телевизор,вит ламел.Подарък!Не само по Коледа стават чудеса,и по Великден може да стане чудо.Само за сглобяването трябва да имаш менгеме.Не съм го гледал ,но може да спечелиш повече навити  вторични.Не съм гледал дали си писал  грубите размери на трафа.Това ще ти е най-големия проблем.

Ще ти пиша на лични .

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 902
  • Населено място: Варна
Първичната намотка за 230В трябва да бъде от проводник с два пъти по-малко сечение отколкото проводника на оригиналната. Ще заеме същото място, както оригиналната. Затова не разбирам, за какво е чуденето...

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
Не е толкова просто. Два пъти повече навивки - да, но с два пъти по-малко сечение - не. Ето пример:

« Последна редакция: 27 Април, 2021, 19:15:28 от CVT »

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Населено място: София
P.S. Всъщност имах предвид диаметъра не е два пъти по-малък, не сечението. Сечението (в кв. мм) си е два пъти по-малко, но диаметъра не е и затова може да не се събере. Просто по-дебелия кабел оставя повече празно място при подреждането.
« Последна редакция: 27 Април, 2021, 20:01:17 от CVT »

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Първичната намотка за 230В трябва да бъде от проводник с два пъти по-малко сечение отколкото проводника на оригиналната. Ще заеме същото място, както оригиналната. Затова не разбирам, за какво е чуденето...
То че ще се съберат навивките е ясно, но аз не бих го пренавивал, заради многото вторични намотки!

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
P.S. Всъщност имах предвид диаметъра не е два пъти по-малък, не сечението. Сечението (в кв. мм) си е два пъти по-малко, но диаметъра не е и затова може да не се събере. Просто по-дебелия кабел оставя повече празно място при подреждането.
Това за сечението и празното място, не е вярно!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |