| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Най-честата повреда в механиката на дек "Финезия"  (Прочетена 4073 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
През годините съм виждал една и съща повреда в тези декове.Изронени зъби на зъбно колело чийто материал е направено от разлагаща се пластмаса.В колекцията ми си допълних една радиоуредба която е монтирана точно тази механика и в нея е същия проблем.Чакам акъл колеги как да постъпя че отново това чудо да заработи.

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
Благодаря Ви.Дано имат този тип забчатки

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
Колеги много съм доволен от предлаганите зъбни колела които ми изпратиха.Материала която е направен няма нищо общо с разпадащия материал от преди 30 години.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Този проблем е и при дековете на Дуал Ц810 и нагоре. Продуктите са много добри на този човек. На каква цена взехте двете колелета?
JVC AX-1100 I love u

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
На каква цена взехте двете колелета?
29.99lw

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Bobi mw като можеш пусни някоя снимка на тази радиоуредба, че ми стана интересно каква е  :drinks:

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Сякаш са златни!На времето бяха ото 50 стотинки. Сега да са  по 4-5 лева бройката.Ама 30-40 лева за тия колелета си е обир.Като се има пред вид,че това е основния проблем на тия механики.СъЩо и Филипсите страдат от натрошени зъбни колелета.

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 430
  • Населено място: България
Колеги много съм доволен от предлаганите зъбни колела които ми изпратиха.Материала която е направен няма нищо общо с разпадащия материал от преди 30 години.
След смяната разхлабете пружината под макарата на водещият вал там е причината за изронването а не дотолкова качеството на материала. Фрикцията трябва да не е много силна нито много хлабава. По принцип кечето което коригира разликата в честотата на въртене под вала си губи свойствата. Добре е да се прегледа и прецени.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Е, този кече-съединител е световен пробвем при всички касетофони.Винаги трябва да се регулира.Ще се мъча да нагодя някоя друга зъбчатка мисля,че преди години правих нещо пособно имаше подходяща само,че се режеше?Ще се сетя от къде и коя ставаше и ще пиша!

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 430
  • Населено място: България
Re: Най-честата повреда в механиката на дек "Финезия"
« Отговор #10 -: 16 Август, 2023, 08:38:40 »
Случва се по касетите да се пренесе пясък по зъбните колела. Една две песъчинки стигат. Много коварна повреда. Не се виждат а механиката работи неадекватно.

Неактивен emoned

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Чирпан
Re: Най-честата повреда в механиката на дек "Финезия"
« Отговор #11 -: 18 Август, 2023, 13:12:02 »
Здравейте, наскоро възстановявах една Финезия. Поръчах комплекта който се изронва от тук: https://allegro.pl/oferta/zebatki-elastyczne-unitra-finezja-mk232-komplet-8922740687
Излезна около 30лв. Доволен съм от качеството, изглеждат съвсем като оригиналните, новите също са пластични. Наложи се обаче малко да изкривя планката-рамо на която лагерува голямото зъбно колело.
Горната част на рамото опираше в механизма за пауза в режим възпроизвеждане (а трябва да отдалечават колелото само когато е на режим пауза) и зъбите превъртаха, особенно в края на касетата. В началото помислих, че имам проблем с кечето и замалко да разглобя механиката. След като оставих колелото да се обтяга само от неговата си пружина, проблема изчезна. Може би има много лека разлика в диаметъра на резервното голямо зъбно колело.
Дано да е станало ясно, малко тъпо го обясних :). Ако не ясно, ще я отворя да я снимам, какво точно имам предвид.
Поздрави

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: Най-честата повреда в механиката на дек "Финезия"
« Отговор #12 -: 25 Август, 2023, 19:55:06 »
Учтиво попитах за цена на зъбната предавка, но била най продаваната и по малко от 40 лева не пада!Намерих подобна от един панасоник,черна и твърда пластмаса здрава и корава! Късмет,че отговориха диаметрите и зъбите,преспособих я като монтирах втулка подходяща за механиката на финезия.На тази която намерих оста и бе по дебела.Финезията свирна перфектно,но малката която е на тонвала също се повреди.Сега и с нея трябва да се справям.Мисля,че няма проблем да монтирам твърди зъбни предавки вместо оригиналните - меки.Както каза колегата по горе в темата,ще се олекоти и омекоти съеденителя на събиращата лента-ролка!Така зъбната предавка няма да се натоварва толкова.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: Най-честата повреда в механиката на дек "Финезия"
« Отговор #13 -: 25 Август, 2023, 20:04:48 »
Питах един колега щял да ги направи на 3д-принтер,но му трябвало файл!
Не ми стана ясно какъв е този файл,явно някакъв като с реални размери ли или???
Цената излизала около лев-два за зъбчатка и то за голямата, а малката около 50 стотинки.
Търгашите в България видяха ,че има луди като нас да си ремонтират финезиите и решиха да трошат пари!
При нас в Добрич завод ЗЕНА ги сглобяваха и изхвърляхя с кашоните механики и платки.Като не сме знаели да вземаме,,,а сме си мислели,че никога няма да се върне времето на финезиите. . .

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Най-честата повреда в механиката на дек "Финезия"
« Отговор #14 -: 25 Август, 2023, 20:53:27 »
Питах един колега щял да ги направи на 3д-принтер,но му трябвало файл!
Не ми стана ясно какъв е този файл,явно някакъв като с реални размери ли или???
Цената излизала около лев-два за зъбчатка и то за голямата, а малката около 50 стотинки.
Търгашите в България видяха ,че има луди като нас да си ремонтират финезиите и решиха да трошат пари!
При нас в Добрич завод ЗЕНА ги сглобяваха и изхвърляхя с кашоните механики и платки.Като не сме знаели да вземаме,,,а сме си мислели,че никога няма да се върне времето на финезиите. . .
Излиза стотинки , ама трябва да имаш 3Д принтер . И умение да работиш с него .
Смяна на резистор който струва 5 стотинки , може да струва 20 лв . Ама трябва да знаеш кой точно , от стотиците да смениш .


 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
8751 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve
29 Отговора
22439 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо
12 Отговора
8960 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2017, 01:31:32
от GRIDLIC
3 Отговора
4684 Прегледи
Последна публикация 12 Декември, 2018, 20:27:39
от GRIDLIC
13 Отговора
3827 Прегледи
Последна публикация 07 Март, 2021, 00:38:49
от Лъчо Минков

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |