| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Свързване на стар грамофон FONICA  (Прочетена 3644 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3539
  • Населено място: Варна
Re: Свързване на стар грамофон FONICA
« Отговор #15 -: 08 Април, 2021, 21:48:27 »
Част от заводската схема,вижда се добре къде какво е вързано.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Свързване на стар грамофон FONICA
« Отговор #16 -: 08 Април, 2021, 22:30:50 »
Вижда се  мъжката петица . която отива към усилвателя . Схемата е на  друг модел . При който кабелите от дозата излизат на реглета . Мисля че  в случая е на куплунг пет . 
Всъщност , би ли обяснил какво точно се вижда ?  Аз виждам една изходна петица , а другия край , залепен за реглета . Модела на фотото е. оригинална Унитра  , и конструктивно  е решен с петица вместо реглетата която се вижда на схемата .
« Последна редакция: 08 Април, 2021, 22:48:08 от радиото »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3539
  • Населено място: Варна
Re: Свързване на стар грамофон FONICA
« Отговор #17 -: 09 Април, 2021, 17:04:19 »
Какво има да се обяснява,изход стандартна аудио 5-ca.По тоя начин са окабелени буксите на всички модели UNITRA с динамична доза пък и не само полските.Вътре в самото шаси не е важно дали дозата е на куплунг както на това шаси или е запоена директно за кабела и колко междинни връзки има.Човека пита кой край на кой извод идва на куплунга да знае как да си запои кабела.Какво толкова има,ако не е ясно пак иди отвори схемата на усилватела Студио 2 или на някой друг и виж грамофонния вход за динамична доза как е свързан,схемата е същата и е стандарт за тоя тип кабел.Схемата не е както го писа по горе "Среден пин - маса двата крайни - ляв и десен канал" Това не е вярно,понеже обичаш да спориш първата схема е точно за FONICA GS-464,отговор № 13 ОТ вчера.Българския вариант на тая серия шасита Unitra GS601 A2 от комплектацията на Студио 2 е свързан по същата схема 2- общ извод -маса корпус,3- ляв канал,5- десен канал.Пак да повторя ако има нещо непонятно не е "Среден пин - маса двата крайни - ляв и десен канал" Това което писа е вярно само за някой стари съветски грамофони с кристална доза.Не виждам смисъл да се спори със схемите,има ги в нета който иска тегли и гледа.Освен това  неговата работа да го закачи директно на двата чинча PHONE няма да се получи,сигнала който дава динамичната доза е мижав,няколко миливолта до няколко десетки миливолта което за входа PHONE е много малко.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Свързване на стар грамофон FONICA
« Отговор #18 -: 09 Април, 2021, 17:30:17 »
Какво има да се обяснява,изход стандартна аудио 5-ca.По тоя начин са окабелени буксите на всички модели UNITRA с динамична доза пък и не само полските.Вътре в самото шаси не е важно дали дозата е на куплунг както на това шаси или е запоена директно за кабела и колко междинни връзки има.Човека пита кой край на кой извод идва на куплунга да знае как да си запои кабела.Какво толкова има,ако не е ясно пак иди отвори схемата на усилватела Студио 2 или на някой друг и виж грамофонния вход за динамична доза как е свързан,схемата е същата и е стандарт за тоя тип кабел.Схемата не е както го писа по горе "Среден пин - маса двата крайни - ляв и десен канал" Това не е вярно,понеже обичаш да спориш първата схема е точно за FONICA GS-464,отговор № 13 ОТ вчера.Българския вариант на тая серия шасита Unitra GS601 A2 от комплектацията на Студио 2 е свързан по същата схема 2- общ извод -маса корпус,3- ляв канал,5- десен канал.Пак да повторя ако има нещо непонятно не е "Среден пин - маса двата крайни - ляв и десен канал" Това което писа е вярно само за някой стари съветски грамофони с кристална доза.Не виждам смисъл да се спори със схемите,има ги в нета който иска тегли и гледа.Освен това  неговата работа да го закачи директно на двата чинча PHONE няма да се получи,сигнала който дава динамичната доза е мижав,няколко миливолта до няколко десетки миливолта което за входа PHONE е много малко.
Така е . Схемата която показваш е  , като тая дето ще покажа по долу .  И аз не споря изобщо по нея . Казвам , че моята Унитра , е с  куплонг под рамото , в който се вкарва кабел с петица . и другия край е пак с петица , и излиза навън .  Което и мен ме учуди , щото не бях виждал  пидобно решение .  :unknown:
« Последна редакция: 09 Април, 2021, 17:58:04 от радиото »

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Свързване на стар грамофон FONICA
« Отговор #19 -: 09 Април, 2021, 18:12:44 »
Ето вижте и платера , че не е характерен за модела . Под платера има сигнатура от черни точки , които се отразяват в огледален екран  за настройка .
Това е .

Неактивен matoshev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 3
  • Населено място: София
Re: Свързване на стар грамофон FONICA
« Отговор #20 -: 09 Април, 2021, 18:42:50 »
Момчета, проблемът е решен!
Просто отидох до най-близкия магазин и купих нов кабел мъжка петица към двойка мъжки чинчове.
И тъй като кабелът от грамофона също е мъжки (на което продавачът много се учуди!),
използвах една джвъчка женска-женска петица и по този сложен начин успях да свържа прословутия грамофон.
Пуснах една плоча и О,Чудо! Чух очаквания звук! Който обаче беше придружен с много пращене.
Пуснах едно кабелче за маса между грамофона и ресийвъра, но без ефект. Тогава смених плочата и нещата се получиха.
Сигурен съм, че ако вие чуете този звук ще изхвърлите всичко през прозореца, но аз нямам намерение да слушам
толкова много плочи, просто исках да пусна на внучката десетина приказки, които са на по 40 години!
Искам да благодаря на всички, които се отзоваха на проблема ми! Бъдете здрави и се пазете!

П.П. Между другото, ако има някой ценител на плочи, може да се обади!
В провинцията имам стотина плочи, които не съм решил какво да ги правя...

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3539
  • Населено място: Варна
Re: Свързване на стар грамофон FONICA
« Отговор #21 -: 09 Април, 2021, 19:02:29 »
 :good:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
46 Отговора
21069 Прегледи
Последна публикация 11 Август, 2015, 15:02:28
от chronometer
5 Отговора
1565 Прегледи
Последна публикация 12 Февруари, 2016, 11:01:14
от teshkarina
1 Отговора
1341 Прегледи
Последна публикация 20 Ноември, 2022, 20:44:57
от Узунов

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |