| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с Китайски волт амперметър  (Прочетена 4807 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Хасково
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #15 -: 21 Март, 2021, 10:25:08 »
Да свързал съм го по първата схема, като захранването съм го пуснал през една 7812,за да не топли вътрешният стабилизатор,а и захранването след греца  е 28в.
Мисля, че това ти е грешката. Ти си свързал по първата схема, тоест си захранил от един токоизточник. Там ясно е начертано, че тънкия черен проводник трябва да  не е свързан никъде.
Този проводник е определен за "МИНУС" при свързване, но по втората схема.
Свържи за проба уредчето по втората схема с два токоизточника и ще разбереш къде ти е грешката.
Засега само не му прави разни операции, има време за това с учебна цел.
Успех
Който може, го може.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #16 -: 21 Март, 2021, 10:38:38 »
Едното уредче влезе в час по първата схема,калайдисах леко шунта и после финно с пила влезе в норма,другият е отписан каквото и да правя с шунта показва 5пъти по малко,че и волтмера лъже с половин волт.

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Хасково
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #17 -: 21 Март, 2021, 12:20:18 »
Едното уредче влезе в час по първата схема,калайдисах леко шунта и после финно с пила влезе в норма,другият е отписан каквото и да правя с шунта показва 5пъти по малко,че и волтмера лъже с половин волт.
Ясно, че не си направил включването по втората схема за проба поне, а си тръгнал по трудния начин.
Който може, го може.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 626
  • Населено място: Сандански
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #18 -: 22 Март, 2021, 08:10:49 »
Вечи си го започнал, ама...
Не трябва да пипаш нищо. Колегата ти е казал - грешно ти е свързан уреда!
Това са евтини китайски играчки. НО, даже и при правилно свързване, пак не са много точно, че даже съм забелязъл че грешката не е еднаква в целия диапазон. С една дума - показва нещо. :D
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #19 -: 22 Март, 2021, 23:05:17 »
Ето и схема ако това Ви помогне . От старо РС захранване правих за зареждане на акумулатор и до 8А показва точно , мерено с DT9208A .

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #20 -: 23 Март, 2021, 19:45:16 »
Благодаря на отзовалите се -заработи без проблем.Използвам по схема с общо захранване,тънкият черен проводник не го използвам,минуса го взема от токовият черен.Когато завърша конструкцията ще кача снимки.Платките са китайски с 3 операционни усилватела широко известна и добре работеща.

Неактивен iss

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 203
  • Населено място: SF
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #21 -: 23 Март, 2021, 21:05:12 »
За китайските платки има писано много. Ето два линка, които могат да са полезни:

https://ea4eoz.blogspot.com/2017/07/considerations-about-hiland-adjustable.html
https://www.electronics-lab.com/project/0-30-vdc-stabilized-power-supply-with-current-control-0-002-3-a/

И аз съм събрал (в кашонче :)) всичко необходимо за такова захранване, но си чака реда за свободно време...
Ще много полезно ако споделиш резултатите.

Купил съм такъв тороидален трансформатор - 2х18V като напрежения ми вършат работа, но изводите на вторичната намотка са като за средна точка - та да питам (наготово в твоята тема) има ли някой опит с тези трансформатори дали може лесно да се изкарат 2 независими вторични намотки вместо една със средна точка? Под лесно разбирам без размотаване на намотките.


Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #22 -: 23 Март, 2021, 21:09:55 »
И аз съм си събрал такова захранване (червената платка) + същия V/A метър , работи повече от добре за тези пари. Повече от 3-4 години го ползвам , изхвърлих дъртата щайгата ТЕС за скрап почти .

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #23 -: 23 Март, 2021, 21:47:05 »
За китайските платки има писано много. Ето два линка, които могат да са полезни:

https://ea4eoz.blogspot.com/2017/07/considerations-about-hiland-adjustable.html
https://www.electronics-lab.com/project/0-30-vdc-stabilized-power-supply-with-current-control-0-002-3-a/

И аз съм събрал (в кашонче :)) всичко необходимо за такова захранване, но си чака реда за свободно време...
Ще много полезно ако споделиш резултатите.

Купил съм такъв тороидален трансформатор - 2х18V като напрежения ми вършат работа, но изводите на вторичната намотка са като за средна точка - та да питам (наготово в твоята тема) има ли някой опит с тези трансформатори дали може лесно да се изкарат 2 независими вторични намотки вместо една със средна точка? Под лесно разбирам без размотаване на намотките.

Моят трансформатор е тороид с 2 намотки навити в паралел за 6,5а разделих ги вади 2 х 17 в. но ще донавия още.
Твоят не знам как е конструиран но трябва да могат да се разделят.Просто раздели общата точка на намотките.
Но до колкото виждам трафа ти е 100 ватов не излиза сметката за 2 напрежения по около 25в 3 ампера
« Последна редакция: 23 Март, 2021, 21:55:02 от ONZI »

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 626
  • Населено място: Сандански
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #24 -: 24 Март, 2021, 08:21:09 »
За първи път преди години видях тази схема при руснаците, вече не помня кой сайт. Та няма да се учудя ако е просто прекопиранаот китайците.
Поставените диоди са слаби за постоянно натоварване с 3 Ампера. Конструктивно двата потенциометъра са много близо един до друг, което е неудобно. Липсва а е много нужно плавно /финно/ регулиране поне на напрежението. Трябва задължително да се предвиди с още един потенциометър. Мощния транзистор е само един, което го поставя в много тежък режим при определени условия - ниско изходно напрежение и голям ток.Понякога при пускане свети синия диод за защита, въпреки че късо или какъвто и да е товар липсва на изхода. Рестартиране и се "оправя"
Та накратко - китайска му работа. Добре работи но иска доста доработки за да стане истински надежден захранващ блок с регулиране.

ПП пулсации на изхода не съм измервал, защото не са ми интересни. Такава ми е спецификата на работа че не ме вълнуват до определени граници.
Колегата който е изхвърлил ТЕС-а е сгрешил!!! :drinks:
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен LZ10

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #25 -: 24 Март, 2021, 08:58:59 »
изхвърлих дъртата щайгата ТЕС за скрап почти .

Пиши къде ще изхвърлиш ТЕСа, да отида да го взема.  :)
« Последна редакция: 24 Март, 2021, 09:04:35 от LZ10 »
CW forever!

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #26 -: 24 Март, 2021, 09:34:47 »
За някой може да представлява интерес .
Едно пдф-че с пояснения и доработки,но на английски.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #27 -: 24 Март, 2021, 09:36:12 »
Опс забравих да го кача.

Неактивен lz2hn

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: Севлиево
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #28 -: 24 Март, 2021, 09:47:40 »
На този сайт има много отговори по въпросите - https://www.qsl.net/z33t/dc_0-30v_0-3A_eng.html

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Проблем с Китайски волт амперметър
« Отговор #29 -: 24 Март, 2021, 16:12:37 »
Пиши къде ще изхвърлиш ТЕСа, да отида да го взема.  :)


Запазих си единственото ценно кутията , трафа подарих карантията ми се подмяташе по мазето ако някой не я е заритал на някъде ...

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |