| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Реставрация на Правец 8М  (Прочетена 4066 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 558
  • Населено място: град Добрич
Re: Реставрация на Правец 8М
« Отговор #30 -: 14 Юни, 2021, 22:25:39 »
Сдобих се с още един 8м. Един ден работи с лека профилактика и изрусяване на кутията . От време на време увисваше с простотии по екрана след,няколко минутна работа, и аз реших да тествам от къде е проблема,по невнимание завъртях обратно 74s195 и до тук ! след това я подмених с нова и още куп чипове- нови!
Всичко почти вдигнах на цокъл - няма тръгване по екрана  мигат част от цифро-буквите и без процасор и чиповете около него и така ? Имам друг работещ за проба , също всичко е на цокъл почти няма нещо да не съм тествал,вече меря шини и оглеждам за създаден от мен дефект - нямам идея от какво е проблема?
прома  за срм , загрява доста !Махнах срм-чиповете заедно с процесора , същата работа.
Епроми и памети от работещия 8м тествам , всичко е ок!
« Последна редакция: 14 Юни, 2021, 22:33:30 от lopesbroko »

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Реставрация на Правец 8М
« Отговор #31 -: 15 Юни, 2021, 01:33:25 »
и аз реших да тествам от къде е проблема,по невнимание завъртях обратно 74s195 и до тук ! след това я подмених с нова и още куп чипове- нови!
Като собственик не само на множество Правец компютри от самото им създаване, но и като Собственик на форума - УМОЛЯВАМ ТЕ!!!!!! Продай или сложи на склад каквито компютри от тази серия си докопал и СПРИ да ги подлагаш на Издевателства. ???
Предварително БЛАГОДАРЯ и заключвам темата.
Вреден си и за Форума МИ!!!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |