| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Добавяне на антена на старец : Китен тип50-70 и подробно помощ  (Прочетена 29457 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен corebg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Нещо бъркаш,пробвай пак! При включен телевизор ли мериш?

Пробвах го 3 пъти ,  Да

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Нямаш никакво напрежение на R308 :o :o :o  Виж на R336 какво имаш.

Неактивен corebg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Нямаш никакво напрежение на R308 :o :o :o  Виж на R336 какво имаш.

На R336 измерих : долу 166 , горе 166 е напрежението явно има някъде проблем  :help:
« Последна редакция: 04 Май, 2013, 21:04:00 от corebg »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
На R336 измерих : долу 166 , горе 166

Какво 166............ябълки или круши,правите си експерименти с безтрансформаторен телевизор и някой определено ще пострада!!!!!!!!!!!!!!!!!Очевидно е непознаването на телевизионната техника и вече навлязойте с опасна посока.Преди време заключихме подобна тема,тази ще я последва.Електричеството не е безопасно

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Да напомня и аз, най-вече на започналият темата  corebg - евала за ентусиазма, но наясно ли си, че на места в тоя телевизор има и над 400-500 Волта напрежение? Това не е компютър, дето максималното е 12 В.
Едно невнимателно пипване може да доведе до доста неприятни последствия.

Неактивен corebg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Да напомня и аз, най-вече на започналият темата  corebg - евала за ентусиазма, но наясно ли си, че на места в тоя телевизор има и над 400-500 Волта напрежение? Това не е компютър, дето максималното е 12 В.
Едно невнимателно пипване може да доведе до доста неприятни последствия.

Това не го знаех , но аз си спазя сичките правила за безопасност , когато меря иследвам мястото внимателно и лека по лека го меря не пипам никъде знам че със това няма майтап мерси за предупреждението което ми направихте аз съм внимателен ще бъда по внимателен , но искам да го оправя този старец :)

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Какво 166............ябълки или круши,правите си експерименти с безтрансформаторен телевизор и някой определено ще пострада!!!!!!!!!!!!!!!!!Очевидно е непознаването на телевизионната техника и вече навлязойте с опасна посока.Преди време заключихме подобна тема,тази ще я последва.Електричеството не е безопасно
Исках да помогна на човека,но явно никак не е запознат с този вид техника.

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
В лявата част на ТВ гледан отзад, има два цокъла като за лампи, на едното (второ) видео което си направил се вижда, че нищо не е включено там  :-[ . Трябва да са включени потенциометрите на управлението, няма как да ги сбъркаш. А напреженията са опасни наистина, има и около 20 000 Волта в куплуга на кинескопа отстрани. 

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Не забравяйте че това хоби не е безопасно.Напреженията в ламповата техника са опасни.Пожелавам успех в ремонта :)

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
В лявата част на ТВ гледан отзад, има два цокъла като за лампи, на едното (второ) видео което си направил се вижда, че нищо не е включено там  :-[ . Трябва да са включени потенциометрите на управлението, няма как да ги сбъркаш. А напреженията са опасни наистина, има и около 20 000 Волта в куплуга на кинескопа отстрани.
Това и аз го видях,но видях,че е хванал кабела с ръка и си помислих,че го е извадил.

Неактивен corebg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
Това и аз го видях,но видях,че е хванал кабела с ръка и си помислих,че го е извадил.

Става дума за буксата ли аз не го извадих така си беще трябваше друго нещо да е вклучено там ?

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
corebg,най-добре е да гледаш по схемата и да мериш напреженията.

Прочети тази книжка: http://www.4shared.com/file/k59FGiCa/%D0%9F%D0%BE%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8_%D0%B2_%D0%A2%D0%92_%D0%B7%D0%B0_%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%BE_%D0%B8%D0%B7%D0%BE.html

Ето ти и схемата: http://www.kn34pc.com/sch/sch_tv/tv_pirin/sch_tv_pirin.pdf

Първо прочети книжката и после ремонтирай телевизора,след прочитането на книжката,може би ще ремонтираш телевизора без да питаш. Всичко е много добре и просто обяснено.

П.П: Сложи кабела в цокъла(буксата). Дано имаш късмет,но пък каза,че имаш шум от говорителя,нещо не се връзват нещата. След като го сложиш пиши за резултата.

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
От потенциометрите за управлението (копчетата) идват два кабела в маркучи които завършват с крачета като лампите. По късия се включва малко по-надолу, близо един трансформатор е цокъла, а по-дългия е в цокъла на платката който се вижда на видеото. Включи ги (при изключен ТВ разбира се) на местата им.

Неактивен corebg

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 32
  • Населено място: Haskovo
corebg,най-добре е да гледаш по схемата и да мериш напреженията.

Прочети тази книжка: http://www.4shared.com/file/k59FGiCa/%D0%9F%D0%BE%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8_%D0%B2_%D0%A2%D0%92_%D0%B7%D0%B0_%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%BE_%D0%B8%D0%B7%D0%BE.html

Ето ти и схемата: http://www.kn34pc.com/sch/sch_tv/tv_pirin/sch_tv_pirin.pdf

Първо прочети книжката и после ремонтирай телевизора,след прочитането на книжката,може би ще ремонтираш телевизора без да питаш. Всичко е много добре и просто обяснено.

П.П: Сложи кабела в цокъла(буксата). Дано имаш късмет,но пък каза,че имаш шум от говорителя,нещо не се връзват нещата. След като го сложиш пиши за резултата.

Благодаря за помошта , но със коя програма ще отворя този фаил ?

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |