| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: М 462  (Прочетена 747 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 461
  • Населено място: Пловдив
М 462
« -: 16 Януари, 2021, 01:18:43 »
Здравейте ,
ето го и въпросното радио . Цял ден се занимавам с фурнира и се надявам че излезе добре . Още не съм нанесъл лака , мисля да е нещо червеникаво към бордо , но приемам и предложения :) . Посоката и положението на самия фурнир също промених . Сега върви хоризонтално
 (пресича оригиналния)  . Направих го на две половини , мисля че се вижда каква беше идеята . Да стане като V шарката . Стана добре според мен .

Шасито няма ръжда . По важните кондензатори  ги смених , по нататък ще се занимавам да ги сложа в оригиналните тръбички с надписите и т.н. Много ме обърка факта , че намерих 3 схеми за М 462 и нито една не съвпада точно. Това което виждам в радиото е нещо като съвкупност измежду трите и е доста объркващо ... Имах проблем с потенциометъра и ключа , наложи се да ги отворя . Малко не ми хареса факта че бяха хванати с нитове но се справих все пак  ;) .

Фурнира го лепих с С300 , нямам проблеми до сега с това лепило . Освен също основното почистване това е всичко което съм правил по това радио до момента . На село с високата антена хваща много добре , но дори в града само с кабел пак не е зле . Стъклото със скалата също е оригиналното , само го почистих . Плата мислех да го сменям , но като го отлепих видях че откъм говорителя е доста запазен , така че просто го обърнах . Шарката е еднаква и от двете страни .

Ще видя за сравнение да прикача снимки от когато го взех още .

Средното копче е някакво друго , на някой намира ли му се като оригиналното ?  :)



Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: М 462
« Отговор #1 -: 16 Януари, 2021, 09:25:19 »
Много добре сте го направил колега, браво. Иначе, аз винаги първо грундирам дървените кутии с бързосъхнещ безир, той попива в дървото и ако има дървояди, умират. После лак, моите предпочитания са за безцветен, фурнира е хубав, нека да се виждат шарките му.
Успех.
 :good:

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 405
  • Населено място: Стражица
Re: М 462
« Отговор #2 -: 16 Януари, 2021, 18:25:52 »
 Добре е станало наистина безцветен лак ще е добре.
А какъв е фурнира, от къде.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 461
  • Населено място: Пловдив
Re: М 462
« Отговор #3 -: 16 Януари, 2021, 18:40:53 »
Значи безцветен ще е .
Фурнира ми е подарък от колегата  Петко , не знам от къде го е купувал ... Свържете се с него  :)  :drinks:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |