| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Какъв телевизор да си купя?  (Прочетена 10486 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен iss

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 204
  • Населено място: SF
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #15 -: 12 Декември, 2020, 21:33:48 »
Най-добре да е цветен!  :drinks:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #16 -: 12 Декември, 2020, 21:36:55 »
Дидо, каква е операционната система на това Хитачи?

Неактивен dido

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 108
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #17 -: 12 Декември, 2020, 22:45:58 »
Честно идея си нямам за операционната система, но турците са го направили максимално олекотен като софтуер. Щом на този изключително тежък тест се държи добре. Но не всички турски вариации на Хитачи се държат. Гледай модела да завършва на 00 както е този от 5-та серия 5600. 32" модел 32НЕ4000 на Хитачи също издържа теста и е смарт като 43" но не е 4К. Дистанционните са им едни и същи. 32" го купих за 330 лева, ако не се лъжа.
Предполагам, че ще направят Коледни промоции и за 500 лева ще купиш 43" телевизор и стойката за стена с 3 рамена.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #18 -: 13 Декември, 2020, 08:43:33 »
За HITACHI нищо не мога да кажа, нямам лични впечатления. Впрочем те са другата марка (освен SIEMENS) която ми е загадка- нищо друго като битова електроника с марката HITACHI на пазара няма, но едни от най-добрите строителни машини- големи и малки- от години са техни. За SAMSUNG и LG говорихме веднъж с един чоек, който е много навътре в нещата, просто професията му е такава и той обясни спада в качеството на матриците им основно с това, че акцента в производството и иновациите им преди години е прехвърлен в областта на комуникациите. Телефоните. Почти всеки келеш всяка година сменя лопатата в джоба си. И един телефон е с цената на един телевизор над средния (евтиния) клас. И като куп материали, и като вложен труд телефона е по-изгоден и за производство, и за каквото се сетим. LG скочиха на OLED матриците преди известно време, но надеждността им според хората от бранша е под средното ниво. Колега по-горе спомена в същия смисъл и PHILIPS. Ходил съм в МАКС Сервиз във Варна за един принтер преди години, повярвайте, над 90% от телевизорите в приемната бяха PHILIPS! А иначе когато работят са много добре като изображение! В дневната гледаме плазма PANSONIC. Koгато разкарах стария телевизор от хола, донесох от морето един обикновен PANASONIC за 500-600 лева 32" и още докато го подкарам жена ми вика "Ама той тоя изобщо не е като другия в дневната!". Ами не е, естествено. Десетина минути заигравки с настройките и го докарах горе- долу да се гледа човешки, но разликите между двата са очевадни. Сега синът ми търси за къщата си плазма- запазена и безпроблемно работеща. Другата опция е OLED, разбира се, но цените там са в пъти по-високи. Не съм гледал такъв, но всички казват че са на нивото на плазмите като качество. 
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #19 -: 13 Декември, 2020, 09:23:11 »
Съвсем се обърках  ::) , чудя се, ако се реша на по-скъп, примерно този PHILIPS:
https://www.tehnomix.bg/televizor-philips-43pus8545-12
https://techrevue.bg/philips-43pus8545-12/?gclid=Cj0KCQiA8dH-BRD_ARIsAC24umZ86L1Sga23NEMojX2vs-9_jc3KblYgUjaRqNDw3olpBZKxpbYKX0YaAtvOEALw_wcB
Дали си струва парите  :unknown: !

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 335
  • Населено място: София
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #20 -: 13 Декември, 2020, 09:49:56 »
Аз избягвам подобни ревюта. Предпочитам да търся модела (или серията) + problems  :master2: и да чета по форумите кой, колко и какви проблеми има.

Но и това не е гаранция - горния ми пост за LG - по форумите пишеше за проблем в предишното поколение, но че в новите е отстранен. Не беше, просто го бяха сметнали по-добре и проблема се проявяваше не по време на гаранцията, а през първата година след изтичането и.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #21 -: 13 Декември, 2020, 11:33:02 »
Преди години ми бяха казали един номер- влизаш в магазина- ТЕХНОПОЛИС примерно, но от големите магазини за подобни стоки и от възможно най- отдалеченото място гледаш телевизорите, които работят. И се насочваш към този, който ти харесва най- много от това все пак голямо разстояние. Два телевизора купих по този начин, като за единия чуденето беше огромно- два ме привличаха неистово! Накрая отидох и ги погледнах- едно JVC и PANASONIC-а, който онзи ден се озова в гаража. Няма да крия, в този случай пристрастията направиха избора. Та вкрайна сметка послушай себе си. Но определено направи предварителен избор между не повече от 3-4 модела и тогава се концентрирай върху избора.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #22 -: 13 Декември, 2020, 12:20:29 »
Аз имам " Краун" . Около 10 на години  го ползвам , нито един дефект  не е дал . Лед система е , точно тогава започнаха масово да ги предлагат . Бяха и доста по скьпи от сега .
Избрах го , както пишете по горе -  от няколко включени , тия най ми  хареса .

Неактивен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 430
  • Населено място: България
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #23 -: 13 Декември, 2020, 12:37:10 »
Преди време ги купувах след опипване отзад и отгоре. Които топлеше най-малко беше най-добър (икономичен и не надуваше кондензатори). Имам два Самсунга 32/40 произведени в Словакия също 10 тина години- никакви проблеми.   
                Препоръчвам само да се подбира диагонал според диагонала на стаята не винаги по-голям екран е оптимален вариант а причинява излишно осветяване на очите Ви.  И зависи от възрастта на потребителя - тези с по малко опции са по-практични и с по бързи преходи в изображението.                                                                 
                                    Да се препоръчва конкретна марка не е приемливо по-добре да е личен избор. Напоследък всички са добри.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #24 -: 13 Декември, 2020, 13:44:04 »
Преди беше лесно когато имаше телевизионни сервизи. Аз какво правех когато някой ме питаше какъв телевизор да си вземе. Пращах го в големия сервиз на Нептун във Варна. Влизаш и гледаш какво седи по рафтовете и си мълчиш, ако те питат казваш имам телевизор за ремонт измисляш нещо. Е такова дето седи по рафтовете не си вземай им казвах. Сега сервизи вече няма, и както каза Асен всичките са в две три "мази" правени. Само фасона различен. Не знае човек какво да каже. На късмет и това е. Колко ще изкара.....
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #25 -: 13 Декември, 2020, 16:37:42 »
Може и да не съм прав,ама да не е сглобяван в Унгария.

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #26 -: 13 Декември, 2020, 18:23:03 »
.....Валери, каквото да вземеш е идентично ( знам, че не ще се брулнеш на нещо "немарково" ), но само един съвет ще дам - винаги поставяй яркостта до 80-ина процента от възможната корекция !
Гарантирам ти дълговечност на подсветката, а тя обикновено на пълна яркост в настройките е на критичният максимум на светодиодите в нея и е най-терсене за ремонт от качествените брандове !
"Брандираните" машинки имат обикновено читав захранващ модул, качествен T-con модул и LCD панел ( все пак панелите ги правят няколко производителя ), но хитринки за " умъртвяване" чрез подвеждащата яркост !
ПП. Персонално залагам на LG, SONY, Panasonic и SAMSUNG от марковите !
Ако си вземеш LG и то даде проблем с подсветка, ще ти изпратя колкото щеш диоди на LG/ Innotek, че имам няколко машини на марката и предвидливо съм се запасил , че отдавна им изтече гаранцията  :drinks:

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1036
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #27 -: 13 Декември, 2020, 20:00:37 »
Аз съм с LG32lk6200--работи перфектно може би 3-та година доволен съм.
А нали знаеш каква е тенденцията -като хляба да купуваш ако не всеки ден поне всяка година.
Колкото по-нов модел толкова по изпилено.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #28 -: 13 Декември, 2020, 21:13:40 »
След дълги проучвания преди две години се спрях на LG 43UJ635V, вече май не се продава като модел. Работи без проблеми. Вградения тунер "хваща" всички канали на кабелния ми оператор, YouTube се гледа безпроблемно както и до сега не съм намерил видео или субтитри формат, които да не отваря. Определено препоръчвам LG но с тяхната си операционна система, не с Андроид. Няма осезаемо нагряване на корпуса отзад, яркостта /в моето помещение/ е на 70% и е напълно достатъчна.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Какъв телевизор да си купя?
« Отговор #29 -: 13 Декември, 2020, 21:36:06 »
Да питам и аз,надявам се Валери да не е против.Андроид ли е добрата операционна система или някоя друга за такова ТВ.Въобще кое как стои там,аз освен Андроид с друга не съм работил.Кое е плюс и кое минус там.Кое е за предпочитане.Също ползвам LG 28 инча и Philips 24 инча и нямам претенции към тях,но са вече стари модели.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |