| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ползва ли някой поялник с автоматично подаване на тинол (полуавтоматично ...  (Прочетена 1748 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Ползва ли някой поялник с автоматично подаване на тинол (полуавтоматично) ... ?

има различни модели ... ръчни , крачни ...  задвижвани с електричество или жива сила

почват от 13 долара , на момента на писане на въпроса   , съответно  70 долара електрифицираните  ... и стигат до 1000 долара , а може и повече ...
гледах на Велер 700 долара , но не съм записал линк или снимка


или само "подавалка" за тинола ...  да не дърпаш постоянно от макарата  ... а само да държиш "нещо"(ръкохватка някаква ) и по него да се подава тинол
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Това е  добро за конвейр . Колко спойки трябва да правиш дневно , за да инвестираш в тая машина ?  Аз основно работя с индукционен поялник, и рядко с поялна станция . Но се занимавам предимно с ремонти .

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
ами сега си събирам компютър по платките на  сергей киселев ... и ми се взе акъла да го дърпам този тинол и да го "подавам" към поялника
ръката ми (пръстите) става цялата в точици от флюса ..или колофона ли е какво е там вътре ...  който хвърчи явно

е то не е необходимо всеки ден да го използвам , например поялник за разпояване като имат хората не разпояват с него всеки ден , а само когато имат случай

виж колко "дупки" трябва да се запоят на снимката  :) 

140646-0

та се замислих дали да не си взема или да си направя нещо такова ...

дали  ако си взема частта от телоподаващо ще може да го движи тинола .. ето примерно това

140648-1

сигурно ще опитам  .... , ще взема  поялника от първата снимка , защото неговата човка (тръбичката която подава тинола имам предвид) като гледам може да се сложи на обикновен поялник ....
ще взема и тази част от телоподаващото .... и така ще видим какво ще измайсторя накрая

но още се колебая , дали да взема готовото от втората снимка или да си правя свое
и то не вдъхва доверие като го гледам , самия поялник там е кофти , педал и аз имам .... а може и с копче някакво или сам да си направи човек педал  :)  , поставката там не ми трябнва , в същност за подаващия механизъм и за тръбичката ще го взема , е да има и някаква електроника там ... в която може да се настрои скорост и дали да връща стъпка на зад след като спреш да подаваш ....
и се чудя имам ли време за такъв проект или да приправям китайския  тоест да му сменя поялника , което ще стане много по-бързо  ....


друг начин може би е да използвам подаващ механизъм от 3д принтер ,  за моя си поръчах желязен и сега пластмасовия който вървеше с принтера ще остане свободен ...

140650-2

a това са ролки от оригинални  тинолни автомати

140652-3
« Последна редакция: 10 Декември, 2020, 01:47:34 от help40 »
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Не виждам голяма файда от подобен поялник, според мен ръката е по-прецизна от педал или спусък. Изглежда като нещо на което трябва да се хване цаката за да пуска точно толкова тинол, колкото трябва. За толкова голям брой спойки един абсорбатор за изпарения би бил много по-полезен.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
+1! Абсорбатор, особено ако се ползва оловосъдържащ припой. Аз не съм ползвал абсорбатор, ама и навремето за качество и чистота на околната среда никой думичка не продумваше. Колкото до дозиращ припоя поялник, аз не бих вкарал такива пари в нещо, с което не съм сигурен как ще се работи. По-скоро бих си купил поялна станция от сой- WELLER, HAKKO или нещо подобно. Имам WELLER MAGNASTAT, поялник от средата на миналия век и като знам как леко се работи с него с чиста съвест мога да го препоръчам. Доста тинол е изтекъл измежду пръстите ми, включително безоловен и сребросъдържащ. Само че безоловния е BALVER ZIN (мисля че така се пишеше), който няма нищо общо с продаваните китайщини. В ТМЕ има на съвсем човешки цени обикновен оловосъдържащ CINEL, който според мен е един от най- добрите припои. Това е от мен по темата, пак казвам, периодично насищам малки серии от платки, но и през ум не ми е минавало да влагам пари в такъв поялник. И пак напомням за абсорбаторче- малко копие на кебапчийска камина, мой познат го е обиколил със светодиодна лента да му осветява работното поле. Това ще е полезното според мен.
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
филтъра е друга история

ето какво видео намерих , точно това за което аз си мислех

/>
това е най-евтиният  телоподаващ модул който намерих ... 16 долара, може и да има по евтини някъде знам ли
Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
много ше се изкефя да покажеш направеният 8086 :)  :master2:
впрочем от къде набарваш частите особенно за видео картата, до колкото виждам, използва чип от едно време на Trident

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
много ше се изкефя да покажеш направеният 8086 :)  :master2:
впрочем от къде набарваш частите особенно за видео картата, до колкото виждам, използва чип от едно време на Trident

частите от АЛи  от Ебей , някой от частите от Маусер ги купих

 Видео чипа  ще го разпоя от Тридент , който принципно работи , но не и на Правец , тоест работи само на  286 386 ...  има джъмпери уж за да стане на 8 битова ИСА , но  уви , даже някакъв "хак" бях намерил в интернет уж там една пътечка я правеха нещо ... но при моят Правец и карта това не се получи

но картата ще я завършвам последно , да тръгне главната платка , тогава видеото

ще пиша в раздела "моите колекции" .. само да стане

Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Супер, само ти предлагам недей да жертваш работеща видео карта, намери някоя скапана, аз ще поровя дали имах от тоя род неработеща да ти рпатя :) .
Интересно ми е защо всичките слотове на визия са 16 битови вместо само 1 в който да сложиш главната платка "дъното", допълнителните пинове какво има на тях въпбще ?   ::)

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 292
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Цитат
Супер, само ти предлагам недей да жертваш работеща видео карта, намери някоя скапана

Страхотно предложение  ??? И как да е сигурен, че е здрав чипа? Да пои и да сваля докато улучи работещ или докато скапе пистите по платката.

А относно поялника, китайщината на първата снимка ще ти "откъсне" ръката, прекалено тежко става.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Страхотно предложение  ??? И как да е сигурен, че е здрав чипа? Да пои и да сваля докато улучи работещ или докато скапе пистите по платката.

нова платка винаги може да си направи, а тия стари работещи видео карти са кът

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
Страхотно предложение  ??? И как да е сигурен, че е здрав чипа? Да пои и да сваля докато улучи работещ или докато скапе пистите по платката.

А относно поялника, китайщината на първата снимка ще ти "откъсне" ръката, прекалено тежко става.


аз го разглеждам като  интересно това на първата снимка само ако му взема тръбичката за подаване на тинола .... , то има и като резервна част  ето на новата снимка това, но на много малко места го има .... 
поръчах си подаващия механизъм ..., имам тука едни тръбички от тефлон за 3д принтер , ще пробвам с тях да приспособя нещо ... , ако се получава добре , може и такава тръбичка да си поръчам след това

Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 292
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Според мен единственото предимство на това автоматично подаване е че ти остава една свободна ръка, иначе е пълна безсмислица  :drinks:

Цитат
нова платка винаги може да си направи, а тия стари работещи видео карти са кът
На този начин на мислене има една хубава българска мъдрост - "Евтин на брашното, скъп на триците"  ???
Една такава тъпа ISA карта ти е 20лв. А колко ще ти струват голата платка, чарковете около нея и най-вече ВРЕМЕТО ?

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Питай help40 колко му излиза платката и времеото и все пак, са по-достъпни ресурси от дъртите работещи ISA карти дето масово заминаха за скрап :(

Неактивен help40

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 253
  • Населено място: Варна
FAMICOM_87, тук трябва да се съгляся с NKK , не ми се прави операцията със запояването няколко пъти

а иначе
ако си поръчаш 10 платки за видеокарта със златно покритие като тази която имам  + ДДС 20 % което най-вероятно ще платиш, излиза около 15 лв платката

от друго място да си намеря чип принципно нямам,  мога да го купя от китай ако го намеря евтино, но сега няма май евтини , по 21 долара гледам са сега ....
може няйъде където аз не ги знам да има и по евтино !
когато не ми трябваше имаше по евтини
но дори и тогава ... го запояваш със едно на ум че може да не тръгне ,а така е идеалния вариант , да видиш че работи

аз пак трябва да я тествам моята на друг комп да не би да не пали въобще  :)  сега пак ме подгониха съмнения

Внимание! Противникът подслушва!   
Как да контролираме Вселената, без да привличаме вниманието на санитарите

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |