| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Със стар автомобил в Германия  (Прочетена 775 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Със стар автомобил в Германия
« -: 05 Декември, 2020, 20:46:12 »
Попитах един човек от форума ,но не можа да ми каже.Мога ли с лек автомобил Фолксваген,произведен преди 2000г да вляза в Унгария,Австрия и Германия? Има ли някакви ограничения?

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Със стар автомобил в Германия
« Отговор #1 -: 06 Декември, 2020, 15:02:22 »
Попитах един човек от форума ,но не можа да ми каже.Мога ли с лек автомобил Фолксваген,произведен преди 2000г да вляза в Унгария,Австрия и Германия? Има ли някакви ограничения?
Можеш да влезеш и излезеш  от упоменатите места .  Регистрацията на такъв автомобйл ,   е малко по различна.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Re: Със стар автомобил в Германия
« Отговор #2 -: 06 Декември, 2020, 15:09:43 »
Извинявам се!Да вляза от България там,да си свърша работата и да се върна в България в моя дом.Не става дума да закупувам кола от там.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Със стар автомобил в Германия
« Отговор #3 -: 06 Декември, 2020, 17:21:57 »
Здравейте, моля всеки който реши да пътува до Германия, първо подробно да се информира за ограниченията в местата от където ще мине и където ще пребивава. Правилата се затягат всяка седмица общо взето. Всяка сряда се съвещават Президентите на всички области и решават къде какво е валидно. В различните области има различни ограничения. В момента всички хотели са затворени. Пренощуването на туристи е забранено. Същото важи и за зимните курорти. Не съм в час с колите, но искам да предупредя, че глобите за неспазване на ковид ограниченията са големи. Стигат до 20 000 евра. Има екологични изисквания за изгорелите газове от автомобила. Моля потърсете ги, също за различните градове са различни. Проблема не е колко годишна е колата. А какво излиза от ауспуха и. Също много важно е колата да е в изрядно техническо състояние. Пътните полицаи ако решат могат да спрат и закарат колата на специален канал където проверяват техническото и състояние. Ако не отговаря на стандартите я спират от движение. Дават указания в кой най близък сервиз да се отремонтира или трябва да сия върнеш на ремарке. Може и да я конфискуват даже съм чувал. В тубата има много клипове за пътния контрол тука. Толкова от мене друго не знам.
В момента всеки дошъл в Германия е длъжен да се регистрира пред здравните власти, да укаже точния си адрес на пребиваване, и да се изолира в 10 дневна карантина. Не по-рано от петия ден трябва да си направи тест който да плати. След излизане на отрицателен резултат може да напуска дома си. Границите са отворени но правилата са сериозни. Също трябва да се информирате за правилата в държавите през които ще преминете.
« Последна редакция: 06 Декември, 2020, 17:35:31 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |