| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телевизор watson със счупена платка  (Прочетена 3800 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен lz2lx

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 415
  • Населено място: България
Re: Телевизор watson със счупена платка
« Отговор #15 -: 04 Декември, 2020, 22:53:17 »
Живота е много кратък за да го пълниш с излишни боклуци.  Емоционалната връзка с предмети е отклонение от нормите.                                                                      Старото на боклука да живеят новите технологии.  Стотици телевизори съм изхвърлил в кофата не смогвах да ги изхвърлям. И да не съм им пазвантин? Ако се задържиш върху старото не можеш да видиш и оцениш новото.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 794
  • Населено място: София
Re: Телевизор watson със счупена платка
« Отговор #16 -: 05 Декември, 2020, 01:29:07 »
Ама ти да не мислиш че се занимавам само с боклуци. Е тук колегата Дидов ми пише че този телевизор е толкова нов че сервизните центрове искат по 35 евро за сервизната документация. https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=12114.msg107599#msg107599     
Да ти качвам ли още линкове на Плазми и LCD които съм ремонтирал? Имам и Плазма и LCD ама няма да пиша тук че ги имам. Има много бедни хора в тая Страна които не могат да си купят нов телевизор. И си поправят старите. Да не мислиш че всички са богати и взимат по пет хиляди лева. Знаеш ли колко хора са ме помолили да им намеря някакъв телевизор да гледат? Има самотно живеещи жени които нямат възможност да си купят нов телевизор. Това не е отклонение да помогнеш на някой, особено на близък или роднина! После Аз съм техник не съм колекционер на стари неща нито клошар! Пиша че може да се направи измервателна апаратура от някой неща, а това е различно защото ти облекчава работата и ти спестява много време както пише Автора на една книга...
« Последна редакция: 05 Декември, 2020, 01:43:17 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Телевизор watson със счупена платка
« Отговор #17 -: 05 Декември, 2020, 09:15:31 »
Така или иначе в тези изделия се влагат елементи от друг клас, различни от тов, което може да се купи от магазините. Това и беше идеята ми когато започнах да събирам шасита от ТВ и монитори. А преди години си спомням платих не малко пари за два тотално повредени видеомагнетофона- заради транзисторите и кондензаторите, които изскубах от ях. От единия помня че извадих над 130 транзистора, машината имаше само една ИС- LOAD/UNLOAD. Още из кутиите имам от тези чаркалаци. Така че който се занимава, който има място де да ги прибира "боклуците" да си ги събира и толкова. Утре ще може да помогне на колега в нужда......
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 356
  • Населено място: София
Re: Телевизор watson със счупена платка
« Отговор #18 -: 05 Декември, 2020, 11:03:44 »
Днес при мен дойде един подобен телевизор, и снимах това място на платката.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Телевизор watson със счупена платка
« Отговор #19 -: 05 Декември, 2020, 16:15:41 »
Да си жив и здрав Радко!!!В този ъгъл ,от другата страна на гетинакса нали няма запоени елементи?

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 356
  • Населено място: София
Re: Телевизор watson със счупена платка
« Отговор #20 -: 07 Декември, 2020, 08:54:08 »
При телевизора, който бе при мен, там нямаше нищо. Там са предвидени опционни мостчета, но при този телевизор нямаше мостчета. Съжалявам, че не направих повече снимки, човекът си го прибра вече. Телевизорът беше Watson 21" моно.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Телевизор watson със счупена платка
« Отговор #21 -: 07 Декември, 2020, 09:21:39 »
Това което си снимал ми е напълно достатъчно.Всичко ми е ясно.Само трябва да навържа спуканото.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Телевизор watson със счупена платка
« Отговор #22 -: 08 Декември, 2020, 23:24:03 »
Направих всичко и го включих,но за съжаление опашката на кинескопа синее.Това му е бил основния проблем.До тук съм.!Вече мога с чиста съвест да го разкулача. Мисля,че някъде имам 110 градусов кинескоп ама дали ще го намеря.Моля не ми предлагайте кинескопи.                                                                             

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Телевизор watson със счупена платка
« Отговор #23 -: 09 Декември, 2020, 00:05:49 »
Направих всичко и го включих,но за съжаление опашката на кинескопа синее.Това му е бил основния проблем.До тук съм.!Вече мога с чиста съвест да го разкулача. Мисля,че някъде имам 110 градусов кинескоп ама дали ще го намеря.Моля не ми предлагайте кинескопи.                                                                           

 :master2: :D май се оказах прав в крайна сметка хаха  :blum1:

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 609
Re: Телевизор watson със счупена платка
« Отговор #24 -: 09 Декември, 2020, 08:06:19 »
Не е напразно!Разбрах,че има много отзивчиви хора готови да помогнат,като Дидов,Gridlic,NHB,ditronix,Radko а има и такива ,които ехидно се подсмиват под мустак.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Телевизор watson със счупена платка
« Отговор #25 -: 09 Декември, 2020, 10:33:35 »
Хубавото е, че ще си смъкнеш сумати полезни чарколяци  :master2:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
5 Отговора
3520 Прегледи
Последна публикация 02 Май, 2014, 13:13:10
от eset2
3 Отговора
1761 Прегледи
Последна публикация 14 Февруари, 2019, 22:11:00
от rolling_heads
10 Отговора
2657 Прегледи
Последна публикация 11 Декември, 2019, 13:07:57
от Strange
1 Отговора
1383 Прегледи
Последна публикация 04 Декември, 2020, 18:25:35
от rkounev

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |